Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
توسط نشر اندیشه قلم

«رمان آبتین و هفت لوح زرین  به زودی منتشر می‌شود»

2015 January 26

فرهنگ / رادیو کوچه

 

«علی‌رضا احمدی» نویسنده رمان «آبتین و هفت لوح زرین» که نوشتن این رمان را سال ٨۵ آغاز و از سال ٨٩ تا کنون در تلاش برای دریافت مجوز این رمان بود می‌گوید: سرانجام پس از یک دوره طولانی این رمان مجوز دریافت کرد و به احتمال زیاد در فروردین ١٣٩۴ توسط نشر اندیشه قلم به چاپ خواهد رسید.

وی افزوده است، از آن‌جایی که این رمان ادامه‌دار می‌باشد بعد از چاپ شدن آن با جدیت تمام ادامه رمان را پیگیری خواهم کرد چون انگیزه لازم برای این کار در من به وجود آمده است.

آقای احمدی می‌گوید : این رمان با نام چوب مقدس ، هفت لوح زرین در نشر ناکجا واقع در فرانسه در سال ٢٠١٣ به چاپ رسیده و تنها فرقش که با کتابی که قرار است در ایران چاپ شود، نام آن است و محتوایشان یکی است.

رمان آبتین و هفت لوح زرین مخصوص رده سنی نوجوان می‌باشد ولی تمام رده‌های سنی از خواندن آن لذت خواهند برد .

NAHEEE

چاپ این رمان برای ادبیات فانتزی ایران بسیار حائز اهمیت است چون راه را برای توسعه این ژانر در ایران باز می‌کند و نور امیدی برای مشتاقان ادبیات فانتزی خواهد بود.

این اولین رمان فانتزی ایرانی است که در ایران مجوز دریافت کرده و چاپ می‌شود. در حالی که نویسندگان ایرانی سعی می‌کنند برای دور زدن ممیزی از اسامی خارجی برای رمان‌های فانتزی خود استفاده کنند من در زمینه استفاده از اسامی ایرانی پافشاری بسیار زیادی دارم چون قرار نیست ما از غربی‌ها پیروی کنیم و باید کشور ما فانتزی خودش را داشته باشد، با قهرمان‌های ایرانی نه خارجی .

این رمان از آنجایی که تابوی استفاده از اسامی ایرانی در رمان‌های فانتزی را می‌شکند بسیار حائز اهمیت است و امیدوارم در سال‌های آینده نویسندگان ایرانی در رمانی‌های فانتزی خود از اسامی ایرانی استفاده کنند نه خارجی ( به خصوص انگلیسی چون ما بیشتر از طریق آثار نویسندگان انگلستان با این ژانر ادبی آشنا شدیم )

در ادامه نویسنده کتاب «گیاهان دارویی» افزوده است: در صورتی که ادبیات فانتزی در ایران گسترش پیدا کند آمار مطالعه نوجوانان ما نیز بالاتر خواهد رفت چون آن‌ها طالب چنین رمان‌های هیجان‌انگیز و قهرمان محوری هستند .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. همایون شجریان
    1

    نسخه ای رو که نشر ناکجا چاپ کرده مطالعه کردم ، بسیار عالی بود . از اینکه در ایران هم داره چاپ می شه خوشحالم و به نویسنده این کتاب تبریک می گم