Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در انتخابات پارلمانی یونان

«پیروزی حزب چپ رادیکال سیریزا در یونان و شادمانی طرفداران این حزب»

2015 January 26

خبر / رادیو کوچه

 

پس از اعلام پیروزی حزب «سیریزا»، در انتخابات پارلمانی یونان، هزاران نفر از هواداران این حزب، با تجمع در میدان دانشگاه آتن به جشن و پایکوبی پرداختند.

همچنین «الکسیس سیپراس»، رهبر حزب چپ‌گرای «سیریزا» پس از اعلام پیروزی این حزب در انتخابات پارلمانی یونان گفته است، پنج سال ریاضت اقتصادی، رنج و تحقیر مردم این کشور توسط وام دهندگان خارجی به پایان رسیده است.

حزب چپ رادیکال سیریزا در این انتخابات با شمارش تقریبن تمامی آرا، توانست ١۴٩ کرسی پارلمان یونان را به دست آورد که تنها ۲ کرسی با رسیدن به اکثریت مطلق فاصله دارد.

یونان برای بازپرداخت حدود ۲۶۸ میلیارد دلار بدهی سنگین بین‌المللی، وارد یک دوره ریاضت اقتصادی شدید شد. ناراضی بودن رای‌دهندگان از این سیاست از دلایل اصلی پیروزی حزب سیریزا در انتخابات بود.

sipras

برای هواداران حزب سیریزا، پیروزی این حزب چپ رادیکال، یعنی پایان سیاست‌های ریاضت اقتصادی و مذاکره مجدد آتن با وام دهندگان بین المللی.

شبکه خبری «یورو نیوز» روز دوشنبه بیست و ششم ژانویه در این رابطه گزارش داده است، یک دختر جوان گفت:«این، انتخاباتی حیاتی در تاریخ یونان مدرن بود. ما جوانان، راه را باز و هموار کردیم. یونان تغییر خواهد کرد، اروپا تغییر خواهد کرد. فردا، آینده‌ای شکوفا برای ما و یونان آغاز می‌شود.»

مردی هم گفت: «همه چیز تغییر خواهد کرد. ریاضت اقتصادی پایان می‌یابد، دیگر شاهد بی‌خانمان در خیابان‌ها نخواهیم بود، بانک‌ها خانه‌های افراد مقروض را به تملک خود در نخواهند آورد.»

بنابه این گزارش: «هزاران نفر در پرپیلایا تجمع کردند تا به اولین سخنرانی الکسیس سیپراس پس از پیروزی حزب او در انتخابات گوش سپارند. همه آنان امیدوارند یونان فردا برگ دیگری از تاریخ خود را رقم خواهد زد و تروئیکا و سیاست ریاضت اقتصادی را پشت سر خواهند گذاشت.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,