Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
توسط نیروهای کرد

«نیروهای داعش به طور کامل از کوبانی بیرون رانده شدند»

2015 January 26

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای مدافع خلق و پیشمرگه‌های کردستان با حمایت حملات هوایی نیروهای ائتلاف روز دوشنبه بیست و ششم ژانویه، به طور کامل شبه‌نظامیان دولت اسلامی، «داعش» را از شهر کردنشین کوبانی، بیرون راندند و تمامی شهر در حال حاضر در کنترل نیروهای کرد است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، به نقل از «ادریس نسان» یکی از مسئولان محلی کرد در کوبانی، گزارش داده است که نیروهای گروه دولت اسلامی، داعش، روز دوشنبه بطور کامل از شهر کوبانی بیرون رانده شده‌اند.

همچنین خبرگزاری «فرانسه» نیز به نقل از گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، گزارش داد که یگان‌های مدافع خلق بعد از عقب راندن پیکارجویان داعش، تقریبن کنترل کامل کوبانی را به دست گرفته‌اند.

kobani

براساس این گزارش، صدای تیراندازی‌های پراکنده در حاشیه شرقی کوبانی همچنان شنیده می‌شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» نیز گزارش داده است، رسانه‌های کرد روز دوشنبه اعلام کردند که یگان‌های مدافع خلق با حمایت پیشمرگه‌های کرد، پس از سه ماه نبرد، توانسته‌اند کنترل کامل کوبانی را به دست گرفته و شبه‌نظامی دولت اسلامی را به نوار شرقی خارج از محدوده کوبانی عقب برانند.

حملات گروه دولت اسلامی به کوبانی منجر به فرار حدود ۲۰۰هزار تن از اهالی این شهر به ترکیه شده و سه ماه جنگ شدید خیابانی، این شهر را به مجموعه‌ای از خرابه‌ها تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط

نیروهای کرد، داعش را از بلندی‌های مشته نور در کوبانی عقب راندند

بخش بزرگی از کوبانی تحت کنترل نیروهای کرد درآمده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,