Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
زیر یه خم

«استارت مسوولان وزارت ورزش و جوانان برای برکناری کی‌روش»

2015 January 26

مسیب سروندی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

معاون وزیر ورزش و جوانان ایران پس از حذف تیم‌ملی فوتبال و قبول شکست در مقابل تیم عراق، در گفت‌و‌گویی اعلام کرده: مردم ایران از عمل‌کرد «کارلوس کی‌روش» رضایت ندارند و چنین واکنشی از این مقام در وزارت‌خانه ورزش ایران کاملن بیانگر شروع به کار آنها جهت برکناری کی‌روش است. چنین صحبت‌هایی در حالی از طرف مردم گفته می‌شود که در تمام نظر‌سنجی‌های مردمی مربوط به عمل‌کرد کارلوس کی‌روش که نمونه‌ای از آن را در فیس‌بوک رادیو کوچه نیز دیدید، اغلب مردم ایران رضایت فراوانی از بازیکنان و سرمربی‌شان داشتند.

«معاون وزیر ورزش: انتظارات مردم از تیم‌ملی در جام ملت‌ها تحقق نیافت»

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان در پی حذف تیم‌ملی ایران از جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ گفت: انتظارات مردم از تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا بر‌آورده نشده است.

به گزارش ایرنا، تیم‌ملی فوتبال ایران روز جمعه سوم بهمن‌ماه در دیدار یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر عراق قرار گرفت و در ١٢٠ دقیقه با نتیجه تساوی ٣ بر ٣ این دیدار را به پایان رساند ولی در ضربات پنالتی مغلوب شد تا با مسابقات وداع کند.

«عبدالحمید احمدی» افزود: مردم فهیم ایران انتظار داشتند، قهرمان جام ملت‌های آسیا شوند که متاسفانه این امر محقق نشد.

ahmadi

وی گفت: متاسفانه ما شاهد روند رو‌به‌رشد در فوتبال نبودیم و درست در ایستگاهی که ۴ و ٨ سال پیش متوقف شدیم دوباره از ادامه مسیر باز ایستادیم.

وی اظهارداشت: این نشان می‌دهد که به نسبت رشدی که داشتیم، نتوانستیم در سطح آسیا شرایطی را برای فوتبال ایجاد کنیم تا به راحتی از مرحله حذفی عبور کنیم.

«بازیکنان تیم‌ملی پشت کی‌روش»

به گزارش مشرق، جو تیم‌ملی در این ساعات، بسیار خاص است. بازیکنان تیم‌ملی که مطمئن بودند اعتراض به ایران به جایی نمی‌رسد، پس از شنیدن خبر رد شدن اعتراض، به هیچ‌وجه تعجب نکردند. کلیدی‌ترین نکته در این لحظات اردو، اعلام حمایت بازیکنان از «کارلوس کی‌روش» است. تمام آنها پشت سرمربی ایستاده‌اند و در اردو، به انتقاد از مخالف‌هایش پرداخته‌اند.

kirosh

بازیکنان پیش از این قرار گذاشته بودند تا لحظه آخر برای موفقیت ایران بجنگند تا کارلوس کی‌روش هم از مربیگری تیم‌ملی برکنار نشود. امروز بازیکنان ایران دوباره روی این نکته تاکید کردند و گفتند که حامی این مربی پرتغالی خواهند بود. تک تک بازیکنان علاقه ویژه‌ای به این مربی دارند و خواهان ادامه هم‌کاری او با تیم‌ملی هستند. بازیکنان اعتقاد داشتند با کارلوس، ایران می‌تواند دومین جام‌جهانی را تجربه کند.

«حمله درخشان به کی‌روش»

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از اظهارات «کارلوس کی‌روش» گفت: آقای کی‌روش سوابق شما برای همه مشخص است و همه می‌دانند چطور از رئال‌مادرید و تیم‌ملی پرتغال بیرونت کردند.

به گزارش  مهر، «حمید درخشان» در حاشیه تمرین تیم پرسپولیس در جمع خبرنگاران درباره رد اعتراض تیم‌ملی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد: به نظر من شان و شخصیت تیم‌ملی را پایین آورده‌ا‌ند. رفتار این آدم موجه نبوده است. سرمربی تیم‌ملی مدام در حال جنجال بوده است و در کنار زمین می‌خواست داور را بزند. ما دنبال الگوی اخلاقی هستیم ولی این مسایل را در تیم‌ملی داریم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: ایشان مدام می‌گوید داور باعث شکست تیم‌ملی شد. اگر قرار است فقط به این مسایل بپردازیم باید بگویم که مگر بازی با ازبکستان در مقدماتی جام‌جهانی نیم‌متر توپ بازیکن حریف رفت داخل دروازه ما نرفته بود که داور آن را نگرفت پس چطور آن موقع داور بد نبوده است. حالا می‌گوید که «امیر قلعه‌نویی» و «درخشان» مصاحبه کرده‌اند و عوامل باخت تیم‌ملی بودند. این حرف‌ها فقط توجیه است.

درخشان با اشاره به هزینه‌های این مربی برای فوتبال ایران تاکید کرد: ایشان سومین یا چهارمین مربی گران دنیا است. اما من می‌پرسم که شما چه تاثیری برای فوتبال ما گذاشته‌ای؟ این بازیکنان حاصل زحمات لیگ و مربیان داخلی بوده است نه این‌که از خانه خودت جهیزیه آورده باشی؟ شما برای این فوتبال چه کاری کردی؟ آیا سیستم روز دنیا را برای ما آورده‌ای؟ آیا فوتبال زیبا را به نمایش گذاشته‌ای؟

hamidederakhshan

وی با اشاره به سوابق کی‌روش بیان کرد: ایشان می‌آید سوابق ما را وسط می‌کشد. آقای کی‌روش سوابق خودت مشخص است و همه می‌دانند که در رئال‌مادرید در هفته هشتم بیرونت کردند. در پرتغال بازیکن تو دوپینگ کرده بود و تو را اخراج کردند. بعد آمده‌ای برای فوتبال ما تصمیم بگیری. فوتبال ما بزرگ‌تر از تو، او و امثال تو است و اجازه نداری برای ما تعیین تکلیف کنی.

«ماندن یا رفتن کی‌روش را مورد بررسی قرار می‌دهیم»

«علی کفاشیان» در پایان جلسه هیات‌رییسه فدراسیون گفت: جلسه امروز هیات‌رییسه، بسیار طولانی شد و در این جلسه در مورد تکلیف مجمع به هیات‌رییسه در مورد موضوعات مالی بحث و تبادل نظر کردیم و بیشتر مسایل مطروحه را بررسی و مابقی موارد که حدود 30 درصد کار است در نشست بعدی بررسی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، رییس فدراسیون در مورد ادامه هم‌کاری با کارلوس کی‌روش افزود: برای بررسی وضعیت سرمربی تیم‌ملی هفته آینده نشستی را برگزار خواهیم کرد و البته لازم به توضیح است که ما تا سال ٢٠١٨ با کی‌روش قرارداد داریم و باید گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده توسط کی‌روش را به کمیته فنی و توسعه فدراسیون ارایه کنیم و پس از بررسی‌های لازم در مورد کی‌روش تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی در ادامه در مورد مختومه اعلام شدن پرونده دوپینگ بازیکن عراقی افزود: مدارک کاملی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارایه کرده بودیم که پیش از این هم به تایید فیفا رسیده بود و قطعن مدارک ما کامل بود. بازیکن عراقی حدود شش ماه پیش با تراکتورسازی تبریز قرارداد داشت و در زمان حضورش در ایران از وی تست دوپینگ گرفته شد و پس از آن بود که توسط نادو اعلام شد، نمونه این بازیکن در آزمایشگاه کلن آلمان مثبت شده است و مطابق قانون جواب مثبت اعلام شده به فیفا ارسال شد. البته منتظر هستیم تا نمایندگان ما که در جلسه امروز حضور داشتند به ایران بازگردند تا دلیل اصلی این اتفاق مشخص شود.

kafashian

کفاشیان افزود: باید مشخص شود که چرا بازیکن دوپینگی عراق محروم نشده و حتا چرا نتیجه این دیدار عوض نشده است. باید کامل بررسی کنیم تا مشخص شود که ایراد از ما بوده یا فیفا. در هر صورت قانون این است که اگر بازیکنی دوپینگ کرده محروم است و اجازه بازی ندارد. چه برای باشگاهش و چه برای تیم‌ملی کشورش.

وی در ادامه تاکید کرد: تیم‌ملی پس از جام‌جهانی چند بازیکن خود را تغییر داد و جوان‌های خوبی به تیم‌ملی اضافه شدند و قطعن در بازی‌های آینده بازیکن‌های بیشتری هم به تیم‌ملی اضافه خواهند شد و با برگزاری دیدارهای دوستانه بیشتر شرایط تیم‌ملی بهتر خواهد شد. ضمن این‌که ما در حال حاضر با کی‌روش قرارداد داریم.

«نبی از کار برکنار شد»

شنیده‌ها از جلسه دیروز هیات‌رییسه فوتبال حکایت از برکناری دبیرکل این فدراسیون دارد. بعد از تمام شدن کار تیم‌ملی در استرالیا پرونده تغییر و تحولات در فدراسیون فوتبال دوباره باز شد و گویا در جلسه دیروز هیات‌رییسه حکم برکناری «مهدی محمدنبی» تایید شد.

به گزارش تابناک، مهدی محمدنبی که بعد از جلسه مجمع سالیانه اخبار ضد‌و‌نقیضی مبنی بر برکناری‌اش منتشر شده بود به دلیل اختلالات ایجاد شده در تایید جانشین‌اش و همین‌طور هم‌راهی تیم‌ملی در استرالیا تا به دیروز در پست خود ابقا شده بود که دیروز با پیشنهاد «علی کفاشیان» از کار برکنار شد.

nabi

به این ترتیب و بعد از جلسه مجمع علی کفاشیان یکی دیگر از یاران نزدیک خود را هم از کار برکنار کرد. پیش از این «هادی آیت‌اللهی» هم از نایب‌رییسی فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شده بود. به این ترتیب علی ‌کفاشیان یکی یکی یاران نزدیک خود را کنار می‌گذارد تا بتواند به توافقات پنهانی انجام شده خود پای‌بند باشد. پیش از این گمانه‌زنی‌های فراوانی مطرح شده بود که علی کفاشیان برای باقی‌ماندن در پست خود به برکناری دوستان نزدیک خود تن داده است.

«نمونه بی‌توجهی به دوپینگ بازیکن عراق را در قرن بیست و یکم ندیده بودم»

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با اشاره به موضوع رخ‌داده درباره بازیکن تیم‌ملی عراق گفت: تاکنون ندیده‌ام مسوولان مبارزه با دوپینگ چنین برخوردی داشته باشند.

به گزارش تسنیم، «کارلوس کی‌روش» که تیمش در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های ٢٠١۵ آسیا با شکست در ضربات پنالتی مقابل عراق از گردونه رقابت‌ها حذف شد، گفت: حقیقت این است که ما در شرایط خیلی عجیب و منحصر به فردی قرار داریم نه ‌تنها به ‌خاطر ماجرای داوری در دیدار مقابل عراق بلکه به‌ دلیل این‌که بازیکنی از حریف بازی کرده که شرایط بازی کردن را نداشته و فدراسیون فوتبال ایران تمامی مدارک و شواهد موجود را با تمامی اطلاعات و جزییات چندین بار برای مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال کرده است.

وی افزود: موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که مسوولان فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ ٢١ ژانویه ٢٠١۵ درست پیش از بازی با عراق ایمیل دیگری با همین موضوع به فیفا ارسال می‌کنند و خواهان رسیدگی به موضوع تخلف بازیکن عراق می‌شوند که در زمان حضورش در لیگ‌برتر ایران تست دوپینگش مثبت اعلام شده بود و حالا در مسابقات جام ملت‌های ٢٠١۵ آسیا برای تیم‌ملی کشورش بازی می‌کند. در حالی‌که سه روز پیش از بازی برابر عراق مدارک به فیفا و AFC ارسال شد ولی هیچ اقدام موثری در این‌باره صورت نگرفت و این شرایط را واقعن عجیب‌تر می‌کند. من کارشناس نیستم ولی چیزی که واضح است این است که بازیکنی که واجد شرایط بازی کردن نیست حق بازی کردن را ندارد.

سرمربی پیشین رئال‌مادرید اظهار داشت: البته که از بودن در چنین وضعیتی خوشحال نیستم اما از یک چیز اطمینان دارم و آن این است که تیم‌ملی ایران بر اساس قوانین بازی فوتبال و بازی جوان‌مردانه، بازی می‌کند و شکی در این مورد ندارم. اگر تیم‌های دیگر مرتکب اشتباهی هم می‌شوند این به آنها مربوط می‌شود و حالا در مورد پرونده تخلف بازیکن عراق این مربوط به AFC و قضاوت نهایی آنها می‌شود.

doping

کی‌روش گفت: تا جایی‌که در قرن بیست‌ و‌ یکم دیده‌ام و می‌دانم تاکنون ندیده‌ام مسوولان مبارزه با دوپینگ چنین برخوردی داشته باشند، ایران پیش از بازی با عراق ایمیلی جدید به مسوولان مربوطه فیفا می‌زند و خواهان توجه و رسیدگی به پرونده بازیکن عراقی می‌شود ولی … در این خصوص دیگر نمی‌توانم نظر بیشتری بدهم و فقط می‌توانم بگویم که مورد خیلی عجیب و غریبی است.

«نادوی ایران مقصر اصلی رد شکایت»

«احمدرضا براتی» با توجه به شرایط پرونده شکایت ایران از تیم‌ملی عراق به خاطر استفاده از «علا عبدالزهرا» معتقد است رد شدن این شکایت قابل پیش‌بینی بود.

به گزارش مشرق، احمدرضا براتی در خصوص رد شکایت فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر استفاده غیر‌مجاز تیم‌ملی عراق از علا عبدالزهرا در دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: روز گذشته گفتند با صرف پذیرفتن دوپینگی بودن بازیکن عراق نمی‌توان دستور تغییر نتیجه را صادر کرد.

وی افزود: باید رای محرومیت و تعلیق بازیکن تیم‌ملی عراق از سوی نادو ایران اعلام می‌شد که این اتفاق نیفتاد. حتا فدراسیون فوتبال ITC این بازیکن را صادر کرده و او در تیم عراقی به میدان رفته است. ما نه حکم تعلیق بازیکن و نه حکم محرومیت او را ابلاغ نکردیم. دوستان می‌گویند رای ابلاغ شده اما رای را به چه کسی دادند. اگر به این مسئله نگاه حقوقی می‌کردیم کاملن قابل پیش‌بینی بود که این درخواست رد خواهد شد.

t-m

کارشناس مسایل حقوقی فوتبال در ادامه عنوان کرد: به هر حال وظیفه نادو ایران بود که رای بدهد اما چنین اتفاقی نیفتاد. من متن حکم صادر شده در رابطه با رد شکایت ایران را ندیدم اما اگر اجازه تجدید‌نظر هم داده باشند با توجه به زمان کمی که وجود دارد، این مسئله فایده‌ای در برندارد.

«١٠٠ هزار دلار، پاداش شکست فوتبال ایران»

پیش از دیدار ایران و عراق در این دوره مسابقات جام ملت‌ها روزنامه الشرق قطر گزارش داد که کمیته ملی المپیک عراق مبلغ صد هزار دلار را به عنوان پاداش پیروزی تیم‌ملی این کشور برابر ایران در جام‌ملت‌های آسیا تعیین کرده است.

روزنامه الشرق قطر در این رابطه گزارش داد که کمیته ملی المپیک عراق مبلغ صد هزار دلار را به عنوان پاداش پیروزی تیم‌ملی این کشور برابر ایران در جام‌ ملت‌های آسیا تعیین کرده بود.

این جایزه در حالی برای عراقی‌ها در نظر گرفته شده بود که در شرایط مقابل یکی از بهترین بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران، درگیر اخباری در رابطه با دستگیری خود در جهت نداشتن کارت پایان‌خدمت بود.

مطالب مرتبط

از شرط حقیقی برای سلفی با خانم‌ها تا جر‌و‌بحث دژآگه و گوچی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,