Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
روزانه با کوچه، دوشنبه ششم بهمن ۹۳

«انتصاب رسمی اولین اسقف زن کلیسای انگلستان»

2015 January 26

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

نهاد حاکم بر کلیسای انگلستان ژوئیه (تیرماه) گذشته در یک رای‌گیری تاریخی با اسقف شدن زنان در این کلیسا موافقت کرد و به سنتی مردانه که قرن‌ها در این کلیسا جاری بود، پایان داد. به دنبال این تصمیم، خانم لین اولین زنی است که در انگلستان اسقف می‌شود.

او در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی این اتفاق را قابل توجه و لحظه‌ای حساس و عاطفی برای خود توصیف کرده است. احتمالا حدود هزار نفر در مراسم تقدیس او در کلیسای استاکپورت حضور خواهند داشت. این مراسم دو ساعته را «جان سنتامو»، اسقف اعظم یورک اجرا خواهد کرد. ریورند لبی لین ماه گذشته به عنوان اسقف استاکپورت انتخاب شد. او اولین اسقف زن در کلیسای انگلستان خواهد بود؛ هرچند جز او بیست زن دیگر خارج از «کلیساهای انگلیکن» اسقف شده‌اند از جمله ریورند پت استوری، اسقف در کلیسای ایرلند که سال ۲۰۱۳ انتخاب شد.

5

هم‌چنین امروز در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

گروه سازنده هواپیمایی که فقط با سوخت انرژی خورشیدی کار می‌کند، در حال مقدمات انجام سفر به دور دنیا با این هواپیماست.

استاد خارج فقه حوزه بر ضرورت اهدای خون سالم تاکید کرد و گفت: «در دریافت خون از طبقات افراد دقت داشته باشید چرا که کیفیت خون افرادی که از گوشت‌های حرام مصرف می‌کنند و رفتار سالمی ندارند با خون افراد مذهبی متفاوت است».

«آیت‌اله غیاث‌الدین طه محمدی»، امام جمعه و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان همدان پیش‌نهاد داده که کارکنان مجرد ادارات دولتی از کار اخراج شوند و افراد متاهل جای‌گزین آنان شوند.

شرکت آمازون از قصد خود برای ورود به دنیای سینما خبر داده است. آمازون در نظر دارد سالانه چندین فیلم سینمایی تهیه و در سینماها و سپس به صورت آنلاین برای تماشا به مخاطبان عرضه کند.

«آنجلینا جولی»، بازیگر و کارگردان سرشناس امریکایی، شب گذشته در نقش «سفیر ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» وارد شمال عراق در نزدیکی مرز ترکیه شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,