Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
پس از عدم صدور ویزا برای ابوطالبی

«غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل شد»

2015 January 29

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد علی حسینی»، معاون رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی وزارت خارجه ایران اعلام کرد: غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل منصوب شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه گزارش داد، «محمد علی حسینی» در صفحه توییتر خود نوشت: «غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل منصوب شد.»

«غلامعلی خوشرو» که اخیرن به عنوان سفیر ایران در سوئیس به این کشور عزیمت کرده بود، پیش از این به مدت هفت سال سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک بوده است.

همچنین وزارت خارجه ایران نیز با اعلام این خبر اعلام کرده است: جمهوری اسلامی ایران همچنان مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم صدور روادید برای نماینده معرفی شده قبلی اعلام می‌دارد و پیگیری رویه‌های غیر حقوقی دولت میزبان از طریق ساز و کارهای قانونی در سازمان ملل در دستور کار نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که باید برای حفظ منافع ملی کشور و ارتقاء جایگاه ایران در عرصه های بین‌المللی فرصت‌سازی کرد تا حداکثر منافع ملی تامین گردد و حضور موثر و فعال ایران در سازمان ملل بویژه با توجه به شرایط بحرانی منطقه‌ای و بین المللی بیش از پیش ضرورت دارد.

khoshro

پیش از این جمهوری اسلامی «حمید ابوطالبی» را به عنوان نماینده در سازمان‌ملل معرفی کرد اما، مجلس نمایندگان آمریکا٬ دهم آوریل به اتفاق آراء طرحی را با این عنوان این‌که، افرادی که در کارهای تروریستی و گروگان‌گیری، جاسوسی یا تهدید امنیت ملی آمریکا دست داشته‌اند ورودشان به آمریکا ممنوع می‌شود، به تصویب رساند، که تصویب این طرح باعث شد آمریکا از صدور ویزا برای ابوطالبی خودداری کند.

همچنین به دنبال تصویب این طرح باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده طرح عدم صدور ویزا برای حمید ابوطالبی٬ سفیر جدید ایران در سازمان ملل را که به تازگی از سوی کنگره آن کشور تصویب شده بود، امضا کرد.

بنابه گزارش «ایسنا»، خوشرو در دولت‌های هفتم و هشتم معاون وزیر امور خارجه در امور آموزش و پژوهش و سفیر در کشور استرالیا بوده است.

براساس این گزارش، وی همچنین در سال‌های ٨۴ – ١٣٨٠ همزمان با اوج گیری مناقشات هسته‌ای معاونت حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران را برعهده داشت و در مذاکرات هسته‌ای و طراحی نحوه تعامل با طرف‌های مذاکراتی نقش فعال داشت.

وی دانش آموخته جامعه شناسی در دانشگاه تهران ، دانشگاه تربیت مدرس و مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی در نیویورک می‌باشد.

مطالب مرتبط

اوباما قانون عدم صدور ویزا برای ابوطالبی را امضا کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,