Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«حمایت کاشانی از کی‌روش با نیم‌نگاهی به شرایط زندگی در ایران»

2015 January 28

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حمایت کاشانی از کی‌روش با نیم‌نگاهی به شرایط زندگی در ایران

رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس ادعا می‌کند که تیم‌ملی با توجه به بضاعتش در جام‌ملت‌ها‌ نمایش خوبی داشت.

«جعفر کاشانی» در این‌باره به ورزش سه گفت: من فکر می‌‌کنم ما با توجه به بضاعتمان در جام‌ملت‌ها‌ بازی کردیم و نمایش بدی نداشتیم. ما هیچ توجهی به جوان‌ها نکردیم و فقط به فوتبال بزرگ‌سالانمان فکر کردیم و نتیجه‌اش همین شد که می‌‌بینید. متاسفانه در این سال‌ها فدراسیون فوتبال تیم‌داری کرده که این باعث می‌‌شود بازیکنان زیادی به فوتبال معرفی نشوند.

kashani

او در مورد ادامه فعالیت «کارلوس کی‌روش» هم گفت: رفتن یا ماندن کی‌روش اصلن مطرح نیست. کی‌روش مربی است که با رئال‌مادرید و منچستریونایتد کار کرده و تعجب من این است که چطور حاضر شد به فوتبال ایران بیاید، فوتبالی که از حداقل امکانات بی‌بهره است.

اجازه رواج فساد در فوتبال را نمی‌دهیم

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به دیدار مسوولان و قهرمانان ورزشی بازی‌های آسیایی و پارا‌آسیایی با آقای خامنه‌ای و تاکید ایشان بر مبارزه با فساد در هر رده‌ای در ورزش گفت که باید تلاش کنیم تا رهنمود‌های رهبری را در ورزش پیاده کنیم.

«علی کفاشیان» در گفت‌وگو با ایسنا افزود: این دیدار، دیدار بسیار خوبی بود و ما باید سعی کنیم که در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنیم از جمله ورزشی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به رهنمود مقام رهبری گوش دهیم و به آن عمل کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال هم‌چنین در رابطه با مبارزه با فساد در ورزش به ویژه در فوتبال که از دغدغه‌های رهبری است، تصریح کرد: در فدراسیون فوتبال ما در این زمینه رکن قضایی داریم و اگر شاهد هر‌گونه فساد اخلاقی در فوتبال باشیم سعی می‌کنیم با آن مبارزه کنیم و این یکی از برنامه‌های اصلی فدراسیون فوتبال است. هم‌چنان که فیفا و AFC نیز در این زمینه تاکید زیادی دارند.

kafashian

 

کفاشیان ادامه داد: ما دارای کمیته‌ انضباطی، استیناف هستیم و اختلافات را در این ارکان رفع می‌کنیم. اگر روزی شاهد فساد اخلاقی یا مالی در فوتبال باشیم با مطرح کردن این مسایل در این کمیته‌ها سعی می‌کنیم که با فساد در فوتبال مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: تلاش ما در فدراسیون فوتبال این است که محیط سالم و پاکی را در فوتبال ایجاد کنیم. مطمئنن ما اجازه نخواهیم داد که مسایل ضد‌اخلاقی و فساد اداری و مالی در فوتبال نفوذ پیدا کند.

افشاگری تیموریان علیه قلعه‌نویی

بازیکن تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید مردم تلاش بازیکنان را در استرالیا دیدند و به همین خاطر با این تیم ارتباط برقرار کردند.

«آندرانیک تیموریان» در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا، انتقادهای مطرح شده، جدایی‌اش از استقلال و حرف‌های تازه «امیر قلعه‌نویی» صحبت کرد.

وی افزود: بعد از دو دوره‌ای که به هم‌راه تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا حضور داشتم فکر می‌کنم دوره خوبی را این‌بار در استرالیا پشت سر گذاشتم. پیش از حضور در این مسابقات خیلی امیدوار بودیم که بتوانیم با مدال برگردیم چرا که تیم همه معیارهای موفقیت را به هم‌راه داشت. بازی‌های خیلی خوب و منطقی‌ای را هم انجام دادیم، اما در مرحله یک چهارم اتفاقاتی افتاد که نتیجه از دست‌مان خارج شد. نود دقیقه ده نفره بازی کردیم، دو بار هم عقب افتادیم اما جبران کردیم. مردم دیدند که تیم‌ملی هم از نظر ذهنی و هم از نظر فنی تغییراتی داشته است. در این ده، پانزده سالی که بازی کرده‌ام ندیدم تیمی بتواند ٩٠ دقیقه ده نفره این چنین بازی کند و دو بار به میدان برگردد ولی ما این کار را انجام دادیم.

timorian

تیموریان افزود: کسانی‌که بعد از باخت تیم‌ملی شروع کردند به مصاحبه علیه تیم و سرمربی تیم‌ملی، خودشان در این جای‌گاه بودند. همین اتفاق برای آنها هم افتاد اما کسی به آنها اعتراضی نکرد. این عده معدود فقط خواستند کی‌روش را خراب کنند اما این واقعیت است که کی‌روش کارنامه‌ای قوی‌تر از همه مربیان ما دارد. در بهترین لیگ‌های فوتبال حضور داشته است اما هیچ‌وقت درباره خودش حرف نزده و منیتی هم نداشته است، اما بعضی از مربیان ما مدام من، من می‌کنند. آنها عوام‌فریبی می‌کنند و با حرف‌هایشان فضای فوتبال را مسموم می‌کنند.

تیموریان در رابطه قلعنه‌نویی گفت: اگر سرمربی یک تیم مسوول جدایی بازیکنان نیست، پس کیست؟ آقایان یادشان رفته در جلسه‌هایی که من در باشگاه استقلال برگزار می‌کردم و آنها هم در برخی از این جلسه‌ها حضور داشتند می‌گفتند اگر نمی‌توانید حقوق آندو را بدهید، آزادش کنید برود. لازم است یادآوری کنم که با اتفاقاتی که در تمرینات استقلال رخ داد دیگر ماندن من در این تیم صلاح هم نبود. همه دیدند که برخی از لیدرها چگونه به من و نوامیسم فحاشی کردند و برخی از آقایان وقتی این صحنه‌ها را دیدند فقط نگاه می‌کردند. تمام این رفتارها به علاوه بدقولی‌های مکرر باشگاه استقلال و وعده‌های کذب برخی اعضای هیات‌مدیره که به وقتش درباره نحوه قراردادی که با من بسته شد افشاگری می‌کنم، باعث شد من تحت فشار قرار بگیرم و از استقلال بروم. آنها حالا به خواسته‌شان رسیده‌اند و دیگر آندویی در استقلال نیست که آقایان بخواهند در نشست‌های خصوصی‌شان باخت‌ها را گردنش بیندازند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,