Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
گزارش ورزشی

«استعفای مودبانه کی‌روش از سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران»

2015 January 30

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

«کارلوس کی‌روش» پنج‌شنبه شب نهم بهمن ماه، با حضور در برنامه ۹۰ در مورد عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا، گفت: خیلی خوب است که نقطه نظرات مختلف شنیده شود و این نشان می‌دهد فوتبال جریان دارد. باید نظرات مثبت و منفی وجود داشته باشد. همیشه به همه نظرات گوش می‌دهم. باید با برداشت از هر دو نوع نظرات به برداشت دقیقی برسیم. گفتمان همیشه این فرصت را می‌دهد که بفهمیم چه مطلبی صحیح است. گفتمان باید به مربیان کمک کند تا بهتر تصمیم بگیرند. برای من هم خوب است که بازی زنده است و اهمیت دارد که این گفتمان را با کمال احترام حفظ کنیم و به کسی لطمه نزنیم و به دنبال فوتبال بهتری باشیم.

وی افزود: انتقاد خوب است که از حد و مرزش بالاتر نرود. متاسفانه برخی افراد اصحاب رسانه دقیق نمی‌دانند این مرز بین احترام و بی احترامی در نظرات چیست.

سرمربی تیم ملی در ادامه در رابطه با حمایت پر شور هوادران، تصریح کرد: هوادران قهرمان جام ملت‌ها شدند آنها از هر لحاظ بهترین بودند. جا دارد مراتب تشکر خودم را از هوادارن به خاطر حمایتی که از ما کردند اعلام کنند. برای همین است که امروز آنقدر ناراحت هستیم. به شخصه فکر می‌کنم این بازی‌ها دو مطلب مهم را برای ما به ارمغان آورد. فکر می‌کنم باید هر کاری که لازم است انجام دهیم تا جایگاه تیم ملی را بالا ببریم. افتخار عزت و برقی که در نگاه هواداران در کنار تیم می‌دیدیم بهترین مدالی بود که در کل زندگی‌ام می‌توانستم به دست بیاورم. بار دیگر روی روحیه تیمی و نگرش و الگویی که تیم از خود به جای گذاشت باید صحبت کنم. بازیکنان ما مثل نکونام و جلال حسینی الگوی بسیار خوبی بودند گروه دیگر بازیکنانی بودند که سرشار شور و اشتیاق داشتند.

kirosh

کی‌روش در مورد اینکه اگر به گذشته باز گردیم بازهم قبول می‌کند با تیم ملی عراق بازی کند، گفت: بله. بازی دوستانه شرایط متفاوتی دارد شما می‌توانید ۶ تعویض دارید و می‌توانید نگرش‌های مختلفی را امتحان کنید شما ریسک‌هایی می‌کنید که در بازی رسمی نمی‌کنید در ایران به هر بازی خوشامد می‌گوییم. اگر عراق این پیشنهاد را نمی‌داد نمی‌توانستیم بازی دیگری انجام دهیم آنها همه هزینه‌ها را انجام دادند من منابع لازم را برای فرستادن مربی برای آنالیز حریفان نداشتم ما با عراق بحرین، قطر و .. بازی داشتیم اما مربی‌ای را به خاطر نداشتن پول نتوانستیم برای آنالیز بازی کنیم اگر سنگال یا یک تیم که از افراد متاهل شکل می‌گرفت قصد بازی با ما را داشت این مسئله را می‌پذیرفتم چرا که شرایط بازی دوستانه را نداشتیم.

کی‌روش در مورد اینکه آیا قصد استعفا دارد، گفت: ایران و هواداران به من همه چیز دادند اما من نتوانستم به آنها چیزی بدهم ۲ راه وجود دارد که بخواهیم به این نتایج (نظرسنجی برنامه نود) فکر کنیم. اینکه بخواهم خودخواهانه به این مسائل فکر کنم که با اعتبار همین نگاه ها به کارم ادامه دهم. راه دوم این است که آمار به دست آمده در برنامه نود تعهدی در من به وجود آورده که نمی‌توانم به آنها دروغ بگویم.

با تمام احترام و عشقی که به هواداران دارم ما نمی‌توانیم به همین شکل به راه آماده سازی ادامه دهیم. قبل از جام جهانی مشکلاتی داشته که بعد از جام جهانی بدتر شده است. به خاطر احترامی که به مردم بدهکار هستم از رئیس فدراسیون تقاضا کردم که چون هیچ راه تغییری نیست او در نظر بگیرد که با یک تفاهم دو جانبه بتوانیم به کار پایان دهیم. کار ما از خرداد ماه سال آینده برای جام جهانی آغاز می‌شود. چین، ازبکستان و .. می‌توانند در مرحله اول مقدماتی در گروه ما باشند اگر خوب کار نکنیم همان ابتدای راه می‌توانیم حذف شویم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,