Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در حمله به اهداف نظامی

«اسلام‌گراهای داعش ٢۵ نظامی مصری را کشتند»

2015 January 30

خبر / رادیو کوچه

 

در حمله شبه‌نظامیان اسلام‌گراهای شاخه مصر دولت اسلامی، داعش، دست‌کم ۲۵ نفر در چندین حمله در شبه‌جزیره سینا در شمال مصر کشته شده‌اند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز جمعه سی‌ام ژانویه، به نقل از تلویزیون دولتی مصر گزارش داده است که دست‌کم ۲۵ نفر در چندین حمله در شبه‌جزیره سینا در شمال مصر کشته شده‌اند.

بنابه این گزارش، شبه‌نظامیان اسلام‌گرا مظنون به انجام این حملات بودند و اکنون «رویترز» گزارش داده است که شاخه مصر گروه دولت اسلامی مسئولیت این مجموعه حملات را پذیرفته و اعلام کرده که دست کم ۲۷ نفر را کشته است.

یک خودروی بمب‌گذاری شده و چندین خمپاره، اهداف نظامی را در شهر عریش مرکز استان سینای شمالی مورد هدف قرار دادند و چندین سرباز را کشتند. حمله دیگری هم در نزدیکی شهر شیخ زوید و شهر رفح در مرز مصر با غزه گزارش شده است.

22

این گروه در مجموعه توییت‌هایی از استان سینا، مسئولیت چهار حمله روز پنج‌شنبه را در سینای شمالی و استان سوئز به عهده گرفته است.

حمله شبه‌نظامیان از زمانی که محمد مرسی در سال ۲۰۱۳ از قدرت کنار گذاشته شد، تشدید شده است.

این هفته همزمان با سال‌گرد قیام سال ۲۰۱۱ مردم مصر علیه حسنی مبارک رییس‌جمهوری وقت کشور، تنش‌ها در سراسر مصر شدت یافته است.

مقام‌های مصری گفته‌اند که یک خودروی بمب‌گذاری شده بیرون یک پادگان نظامی در عریش منفجر شد و همچنین یک هتل نظامی، یک باشگاه پلیس و ده‌ها پست بازرسی، هدف شلیک خمپاره قرار گرفتند.

روزنامه الاهرام گفته است که دفتر این روزنامه در شهر عریش که روبروی این هتل قرار داشته به صورت کامل تخریب شده است.

مقام‌های امنیتی و پزشکی می‌گویند کمى بعد یک ژنرال ارتش مصر در یک پست بازرسی در شهر رفح به ضرب گلوله کشته شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,