Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در صورت شکست مذاکرات اتمی

«حمایت کمیته بانکی سنای آمریکا از لایحه تحریم‌های بیشتر علیه ایران»

2015 January 30

خبر / رادیو کوچه

 

کمیته بانکی سنای ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه بیست و نهم ژانویه با برگزاری رای‌گیری و کسب رای اکثریت از لایحه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، کمیته بانکی سنای آمریکا در جلسه‌ روز پنج‌شنبه با ١٨رای موافق از مجموع ٢۴ رای از لایحه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در صورت شکست مذاکرات بین‌المللی برای دستیابی به توافق هسته‌ای دفاع کرد.

براساس این گزارش، با این وجود انتظار نمی‌رود که رای‌گیری کامل در سنا تا بیست و چهارم ماه مارس انجام گیرد.

سناتور «رابرت منندز» به تازگی اعلام کرد که تصویب این لایحه به مدت دو ماه برای دادن زمان برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک به تعویق می‌افتد.

بنابه این گزارش، جمهوری‌خواهان نیاز به رای‌های بیش‌تری برای تصویب این لایحه هستند. این رای‌ها باید به حدی باشد که بتواند از تهدید وتوی اوباما، رییس‌جمهور دموکرات این کشور، بگذرد.

usethisinstead_0

در این کمیته تنها چهار نماینده دموکرات رای مخالف به این لایحه دادند.

آقای «منندز» گفته است: «این قانون در جهت هدف نهایی ما یعنی جلوگیری از دستیابی ایران به ظرفیت تسلیحات هسته‌ای است.»

از سوی دیگر «شرود براون» از نمایندگان ارشد دموکرات به قانونگذاران گفت که تا ماه ژوئن صبر کنند و تحریم‌های بیشتر اعمال نکنند.

آقای براون در ادامه گفته است: «اگر مذاکرات (در ماه ژوئن) به شکست بینجامد در این صورت کنگره و رییس‌جمهور می‌توانند دست در دست هم فشار بیشتری اعمال کنند و ما می‌توانیم در موقعیت بهتری باشیم که از دنیا بخواهیم با ما همراه شود.»

همچنین سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای روز پنج‌شنبه اعلام کرد که اوباما هرگونه لایحه‌ تنظیم شده توسط سناتورهای باب کروکر و لیندسی گراهام از سناتورهای خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در کنگره را در جهت اعمال تحریم‌های بیشتر وتو خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,