Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«استفاده از چهره‌های ورزشی در تبلیغات مجاز شد»

2015 January 31

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

استفاده از چهره‌های ورزشی در تبلیغات مجاز شد

با تغییر و بازنگری ضوابط مربوط به تبلیغات، حضور چهره‌های هنری، ورزشی در تبلیغ صنایع و تولیدات داخلی، مجاز شد تا با استفاده از این ظرفیت به توسعه بازار صنایع ملی کمک شود.

به گزارش ایسنا، «حسین انتظامی» معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روح حاکم بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، توجه، باور و حمایت از صنایع و تولیدات داخلی است. این نگاه درون‌زا علاوه بر جنبه‌های ملی، خودباورانه و استحکام اقتصاد کشور به اشتغال‌زایی نیز کمک می‌کند.

وی افزود: هر بخشی از مدیریت کشور باید ببیند در جهت هم‌افزایی با این سیاست کلی چه سیاست‌ها یا اقداماتی باید انجام دهد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خود را در حوزه‌های فرهنگ‌سازی برای این روی‌کرد، مسوول می‌داند. مطابق بسته حمایتی که ابتدای امسال اعلام شد، رسانه‌هایی که موضوع آنان و حجم اکثر خروجی آنان تقویت‌کننده هر یک از محورهای ٢۴ گانه اقتصاد مقاومتی باشد یارانه سه برابری می‌گیرند.

rezazadeh2

انتظامی در همین زمینه توضیح داد: دوره‌های آموزشی فشرده برای سردبیران و دبیران اقتصادی رسانه‌های اصلی کشور هم با همین هدف صورت گرفت تا مفاهیم و پایه‌های این روی‌کرد، ابتدا برای خود رسانه‌ها روشن شود تا بتوانند با اثربخشی بیشتری حرکت کنند.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به بازنگری در قانون تبلیغات گفت: قبلن حضور چهره‌های ورزشی و هنری در انواع تبلیغات، ممنوع بود. اخیرن این ضوابط مورد بازنگری قرار گرفت و حضور این چهره‌ها در تبلیغ «صنایع و تولیدات داخلی»، مجاز شد تا با استفاده از این ظرفیت به توسعه بازار این صنایع کمک شود.

الهه منصوریان: می‌خواهم اولین لژیونر ووشوی بانوان باشم

ملی‌پوش ووشو می‌گوید که دوست دارد اولین بانوی لژیونر رشته ووشو باشد.

«الهه منصوریان» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از حضور دو ماهه من در کشور چین پیشنهادی از باشگاه چانگ چونگ کشور چین به دستم رسید. من هم شرایطم را با مسوولان این باشگاه مطرح کردم. شرط اول من حضور با حجاب در مسابقه‌های کشور چین بود. بعد از موافقت «مهدی علی‌نژاد» ریاست فدراسیون ووشو و گرفتن نامه کتبی برای امضای قرارداد به چین می‌روم.

mansori

وی در ادامه افزود: سرمربی تیم چانگ چونگ پیش از این سرمربی تیم‌ملی ایران بود. رییس باشگاه نیز مبارزاتم را در بازی‌های آسیایی دیده است و شناخت کافی نسبت به من دارد.

سانداکار طلایی ایران در رابطه با مبلغ قراردادش با باشگاه چانگ چونگ گفت: مبلغ قرارداد من ماهانه هجده هزار یوآن (٨ میلیون تومان) است. اگر قراردادم رسمی شود من اولین لژیونر زن در تاریخ رشته ووشو خواهم بود. من تمرین‌هایم را در ایران با مربی‌ام پیگیری می‌کنم تا ٢ ماه بعد که رقابت‌های کشور چین آغاز شود و راهی این کشور شوم.

حال و روز خوبی برای فوتبال نمی‌بینم

رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد مسوولان AFC دوست نداشتند برای نخستین مرتبه در تاریخ نتیجه یک بازی در تورنمنتی رسمی تغییر کند، به همین دلیل جلسات را طولانی کردند و در نهایت به ضرر ایران رای دادند.

به گزارش مهر، «علی کفاشیان» در مورد این‌که جام ملت‌های آسیا با تلخی خاصی به پایان رسید، ضمن بیان مطلب فوق گفت: بعد از جام‌جهانی قرارداد «کارلوس کی‌روش» را تا جام‌جهانی روسیه تمدید کردیم. البته همان زمان از من سوال شد که از ته دلتان دوست دارید قرارداد کی‌روش را تمدید کنید که بنده گفتم نه. پاسخ منفی من برای این نبود که کی‌روش توانایی اداره تیم‌ملی را ندارد بلکه فراهم کردن تسهیلاتی که ایشان می‌خواهد سخت است.

وی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال تنها تیم‌ملی بزرگسالان ندارد بلکه تیم امید را هم باید آماده کند که اهمیت نتیجه‌ گرفتن آن کمتر از تیم‌ملی نیست. تیم‌های جوانان، نوجوانان و تیم‌های‌ملی دیگر در بخش‌های آقایان، بانوان، فوتسال، فوتبال ساحلی و … هم هستند که باید امکانات لازم را برای آماده‌سازی این تیم‌ها فراهم کرد.

kafashian

رییس فدراسیون فوتبال ایران در ادامه تاکید کرد: تمام تیم‌های حاضر در جام ملت‌ها با تمام ابزار و امکانات لازم به مسابقات آمدند و وقتی تیم‌ملی و بازیکنان ایران خودشان را با آنها مقایسه می‌‎کنند، اتفاق خوبی نیست. ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا هم بعد از جام‌جهانی برنامه آماده‌سازی خوبی داشتند اما ما وقتی نتوانیم ابزار لازم برای آماده‌سازی تیم‌ملی را فراهم کنیم، رسیدن به اهداف نهایی سخت می‌شود.

وی در مورد نشست‌های مستمری که این روزها با کارلوس کی‌روش داشته است، افزود: کی‌روش در این جلسات تاکید کرد دوست دارد در تیم‌ملی ایران بماند اما اگر بخواهد کار کند، باید امکانات لازم برایش فراهم شود. ضمن این‌که اگر فوتبال مردم را خوشحال می‌کند و این‌همه طرفدار دارد و متقاضی آن بسیار است، کمترین توقع آنها صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی است، پس نیاز به حمایت دارد.

کفاشیان ادامه داد: من حال و روز خوبی برای فوتبال نمی‌بینم. متاسفانه تیم‌های باشگاهی شرایط خوبی ندارند، اسپانسر هم که هنوز به تعهداتش عمل نکرده و صدا‌و‌سیما نیز برخلاف سال گذشته، هنوز تعهداتش را کاملن پرداخت نکرده است. وقتی بازیکنان هم به تیم‌ملی می‌آیند، در مورد پرداخت نشدن مطالباتشان از سوی باشگاه صحبت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که داورها مشکلات کمتری دارند، یادآور شد: شاید الان لیگ خوب باشد اما شاید 6 ماه بعد نتوانیم در غرب آسیا حرف اول را بزنیم. ضمن این‌که فدراسیون فوتبال هم این روزها با درآمدی که از جام‌جهانی داشته، کارها را ادامه می‌دهند و بنده سال آینده هیچ حرفی برای زدن به کی‌روش ندارم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,