Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
پس از عمل جراحی قلب

«بستری شدن سعید رضوی فقیه روزنامه‌نگار زندانی با دستبند در بیمارستان»

2015 January 31

خبر / رادیو کوچه

 

«سعید رضوی فقیه»، روزنامه‌نگار و از فعالان اصلاح‌طلب که هفته گذشته برای عمل قلب از زندان به بیمارستان منتقل شده بود، تمام این مدت را با دستبند و پابند در بیمارستان گذراند.

وب‌سایت «جرس»، روز جمعه دهم بهمن ماه گزارش داده بود، سعید رضوی‌فقیه که هفته گذشته از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شد، وتحت عمل جراحی قلب قرار گرفت و  ۵ رگ وی در این عمل تعویض شد، در تمام مدت در بیمارستان دستبند به دست داشته و از ملاقات ممنوع بوده است.

پیش از این پایگاه اینترنتی «انصاف نیوز»، پنجم بهمن، خبر داده بود که سعید رضوی‌فقیه، روزنامه‌نگار و فعال اصلاح طلب «چند روز پیش» از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل و عمل جراحی شده است.

به گزارش این سایت، «پنج رگ قلب» آقای رضوی فقیه در این عمل جراحی «تعویض» شده است.

به گفته انصاف نیوز، یکی از پزشکان معالج با نوشتن «توصیه نامه‌ای» اعلام کرده است که آقای رضوی فقیه «تحت هیچ شرایطی» نباید استرس داشته باشد و بازگشت او در این شرایط به زندان «مناسب» نیست.

razawi

سعید رضوی فقیه روز ۱۵ اسفند ۹۲ و پس از حملات گسترده رسانه‌های تندرو وابسته به جناح اصولگرای جمهوری اسلامی از جمله خبرگزاری فارس و تسنیم به سخنرانی او در جمع اصلاح طلبان شهر همدان، بازداشت شد.

بر اساس گزارش سایت‌های خبری، آقای رضوی فقیه در سخنان خود آیت‌اله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را در کنار سایر زمامداران ایران تا پیش از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ قرار داده بود.

وی گفته بود: «ما از انقلاب مشروطیت تا الان هفت زمامدار به خودمان دیدیم، زمامدار هفتم آیت‌اله خامنه‌ای است، شش زمامدار دیگر از دنیا رفته‌اند. از این شش زمامدار، زمامدار اول (مظفرالدین‌ شاه) و زمامدار ششم (آیت‌اله خمینی) حکومت خودشان را به پایان بردند و احترام خود را حفظ کردند و در ایران دفن شدند، چهار زمامدار دیگر اما حکومت خودشان را هیچ وقت به پایان نبردند یا تبعید شدند یا در غربت مردند».

اشاره عضو سابق دفتر تحکیم وحدت به محمدعلی شاه، احمدشاه، رضاشاه و محمدرضاشاه است که در خارج از کشور در تبعید مردند.

پس از بازداشت آقای رضوی فقیه، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که بازداشت وی نه به علت سخنرانی او در همدان، بلکه به علت پرونده‌ای بوده که پیشتر این عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت به خاطر آن به یک سال زندان محکوم شده بود.

وی در روزنامه‌هایی چون بنیان، صبح امروز، نوروز و یاس نو فعالیت کرده و در مقطعی هم به دلیل اعتراض به حکم ارتداد صادر شده برای هاشم آغاجری، دستگیر شد و به زندان افتاد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,