Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«آقای قلعه‌نویی صادق هدایت هرگز برای مقامی نامه ننوشته است»

2015 February 01

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آقای قلعه‌نویی صادق هدایت هرگز برای مقامی نامه ننوشته است

«امیر قلعه‌نویی» سرمربی تیم فوتبال استقلال روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با سپاهان از نامه‌ای گفت که «صادق هدایت» برای مصدق نوشته است. نامه‌ای که هیچ‌وقت تایید نشده. در این راستا با «جهانگیر هدایت» برادرزاده و مسوول سایت رسمی صادق هدایت تماس گرفتیم تا از جزییات این نامه بپرسیم.

به گزارش بانک ورزش، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال از نامه‌ای گفته که هدایت برای مصدق نوشته، این مصدق که حمید مصدق نیست ممکن است برای محمد مصدق نامه نوشته باشد؟

نه خیر، صادق هدایت برای هیچ مقام مسوولی نامه ننوشته است. همه نامه‌های ایشان در اختیار من است. ایشان به جز دوستان‌شان برای هیچ‌کس دیگری نامه ننوشته است.

بالاخره آقای مصدق از  مسوولین کشور بوده است ممکن است برای درد‌و‌دل هم که شده نامه‌ای نوشته باشند.

اصلن احتیاجی به این کارها نبوده است. صادق هدایت از خانواده هدایت‌ها بوده است. اگر قرار به صحبت با هر مقام و مسوولی بود حضوری یا تلفنی صحبت می‌کردند نیازی به نوشتن نامه نبود.

ghalenawi

 

به هرحال ایشان کارمند دانشگاه تهران بوده. ممکن است نامه‌ای برای رجال کشور نوشته باشند که شما از آن بی‌خبرید؟

حتا اگر هم نامه‌ای نوشته باشند ممکن است به سیاسی رییس وقت دانشگاه تهران نوشته باشند ولی به دکتر محمد مصدق نامه‌ای نوشته نشده است. اصلن از نظر سیاسی ایشان با دکتر مصدق هم‌فکر نبوده‌اند که نامه‌ای بنویسند.

ممکن است نامه برای حمید مصدق نوشته شده باشد؟

اصلن هم‌چین نامه‌ای نوشته نشده شما یقین بدانید این نامه وجود خارجی ندارد.

پس چرا هم‌چین چیزی گفته شده است؟

اصولن مد شده که هر کس می‌خواهد اظهار فضل کند با توجه به معروفیت هدایت یک داستان جعلی درست می‌کند و جلب‌نظر می‌کند. من علاوه بر این‌که برادر‌زاده ایشان هستم هم‌خانه‌شان هم بوده‌ام. شک نکنید نامه‌ای وجود ندارد.

وزارت ورزش به مربیان ملی توهین کرد

مربی تیم‌ملی کشتی آزاد با انتقاد از نحوه تقدیر وزارت ورزش از مدال‌آوران رقابت‌های آسیایی و پارا‌آسیایی، جوایز نقدی را نوعی توهین و بی‌احترامی به مربیان ملی خواند.

«علی‌اکبر دودانگه» در گفت‌و‌گو با مهر ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: جوایز نقدی مربیان ملی در حالی به آنان پرداخت شد که دوره‌های قبلی بازی‌های آسیایی بسیار بیشتر و محترمانه‌تر بود. در مراسم تقدیر از مدال‌آوران به هر کدام از مربیان ملی بیست سکه بهار آزادی داده شد که این پاداش در دورهای قبلی بازی‌های آسیایی بسیار بیشتر بود.

مربی تیم‌ملی کشتی آزاد ادامه داد: این تصمیم و رفتار وزارت ورزش نوعی توهین به مربیان ملی است، چرا که این سکه‌ها در برابر زحمات شبانه‌روزی مربیان تیم‌های ملی و هم‌چنین افتخاراتی که ما و ورزشکاران برای افتخارآفرینی کشورمان کسب کرده این بسیار ناچیر است.

dodangeh

وی در خاتمه افزود: ای کاش همین بیست سکه را هم به مربیان ملی نمی‌دادند، چون این تقدیر به جز توهین و بی‌احترامی به مربیان معنای دیگری ندارد. ما هم در پاسخ به این تصمیم غیر‌منطقی و غیر‌کارشناسی وزیر ورزش، جوایز خود را پس می‌فرستیم.

مربیان تیم‌ملی کشتی در نظر دارند جوایز و سکه‌های خود را به وزارت ورزش پس بفرستد که این خبر از فدراسیون‌های ورزشی دیگر هم شنیده می‌شود.

وزارت ورزش در مورد ماندن یا رفتن کی‌روش نظری ندارد

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اعلام این‌که این وزارت‌خانه نظری در خصوص ماندن یا رفتن «کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران ندارد، گفت: وزارت ورزش در این مورد تنها وظیفه نظارت دارد بنابراین باید در این خصوص از فدراسیون فوتبال سوال کنید.

به گزارش ایرنا، «نصراله سجادی» ظهر امروز (شنبه) پس از پایان نشست مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک که در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد گفت: وزارت ورزش و جوانان هیچ‌گاه در امور فدراسیون‌ها مداخله نمی‌کند بلکه نظارت می‌کند .

عمل‌کرد کارلوس کی‌روش به سبب حذف تیم‌ملی از جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ با انتقاداتی مواجه شده و فدراسیون نیز اعلام کرده است که توان تامین درخواست‌های کی‌روش را ندارد.

kirosh

وی در پاسخ به این پرسش که رییس فدراسیون فوتبال عنوان کرده است برای ادامه هم‌کاری با کی‌روش، در خصوص تامین بودجه وی با مشکلاتی مواجه است، آیا وزارت ورزش و جوانان در این زمینه کمک خواهد کرد، گفت: ما بودجه هر فدراسیون را در اختیارش قرار می‌دهیم و آنان باید مدیریت کنند .

سجادی در باره عمل‌کرد مالی فدراسیون‌ها نیز اظهار داشت: از سال گذشته برای شفافیت مالی فدراسیون‌ها حساب‌رسانی را به این فدراسیون‌ها اعزام کردیم که کار حساب‌رسی تمامی فدراسیون‌ها برای سال‌های ٩١ و ٩٢ به پایان رسیده است .

وی در عین حال اضافه کرد: البته برخی اشکالات از سوی حساب‌رسان فدراسیون‌ها عنوان شد که برای حل آن به خود فدراسیون‌ها اعلام شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: عمل‌کرد مالی فدراسیون‌ها در سال ٩٣ از اوایل سال ٩۴ آغاز خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. بهنام
    1

    چقدر خنده دار “صادق هدایت” رو تلفظ می کنید.