Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«ستایش از عمل‌کرد کی‌روش در تیم‌ملی ایران»

2015 February 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ستایش از عمل‌کرد کی‌روش در تیم‌ملی ایران

خبرگزاری رویترز نوشت اخراج مدافع ایران در جریان دیدار با عراق از ضعف داوری در آسیا نشان دارد. این خبرگزاری از عمل‌کرد «کارلوس کی‌روش» در تیم‌ملی ایران هم تمجید کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز پس از آن‌که جام ملت‌های آسیا با قهرمانی استرالیا پایان یافت در گزارشی به اتفاق‌های رخ داده در آن پرداخت. این خبرگزاری نوشت: وقتی استرالیا در سومین حضورش در جام ملت‌های آسیا موفق شد عنوان قهرمانی را کسب کند، بسیاری متعجب شدند اما این اتفاق نشان از آن دارد که در پر‌جمعیت‌ترین قاره جهان هنوز هم شواهد زیادی از ضعف در بسیاری از بخش‌ها نشان دارد.

استرالیا پس از برگزاری شانزده دوره جام ملت‌های آسیا به هفتمین قهرمان قاره‌کهن بدل شد. آنها دو بر یک کره‌جنوبی را در وقت‌های اضافه شکست دادند و جام را در خانه نگه داشتند.

kirosh

خبرگزاری رویترز پس از پرداختن به این دیدار در بخش دیگری از گزارش خود به رویارویی جنجالی ایران و عراق اشاره کرد و نوشت: دیدار ایران و عراق که دو ساعت و نیم به طول انجامید، در فضایی احساسی به پایان رسید زیرا عراق با نتیجه ٧ بر ۶در ضربه‌های پنالتی موفق شد ایران را شکست دهد. اخراج «مهرداد پولادی»، مدافع ایران یکی از تصمیم‌های جنجالی این تورنمنت بود که توسط «بن ویلیامز»، داور استرالیایی گرفته شد. این اتفاق نشان می‌دهد آسیایی‌ها هنوز کار زیادی باید انجام دهند تا بتوانند کیفیت داوری در این قاره را بالا ببرند.

در ادامه رویترز از کاری که کارلوس کی‌روش در تیم‌ملی فوتبال ایران انجام داده است، تمجید کرد: کاری که کی‌روش در ایران انجام داد ثابت کرد ارزش مربیگری با کیفیت و پرورش استعدادهای جوان چقدر اهمیت دارد.

پنهان‌کاری شش ماهه فدراسیون دو‌و‌میدانی در مورد دوپینگ قهرمان آسیا

با وجود مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ قهرمان پرتاب وزنه جوانان آسیا، فدراسیون دو‌و‌میدانی پس از گذشت شش ماه هیچ خبری در مورد آن منتشر نکرده است.

به گزارش ایرنا، «شاهین مهردلان» در مسابقات دو‌و‌میدانی جوانان آسیا که خرداد ٩٣ در چین تایپه برگزار شد، به مدال طلا دست یافت اما نتیجه آزمایش دوپینگ این ورزشکار مثبت اعلام شده و مدال طلا از وی پس گرفته شده است.

با وجود این‌که این خبر دوم آگوست ٢٠١۴ (١١ مرداد ٩٣) در سایت رسمی مسابقات منتشر شد، ولی پس از گذشت شش ماه، فدراسیون دو‌و‌میدانی در مورد آن اطلاع‌رسانی نکرده است.

این در حالی است که با پس گرفته شدن مدال مهردلان، شاهین جعفری دیگر نماینده دو‌و‌میدانی ایران که در جای‌گاه دوم مسابقات قرار گرفته بود به مدال طلا رسیده است.

در واقع مسوولین فدراسیون پس از گذشت شش ماه، هنوز به جعفری اطلاع نداده‌اند که قهرمان آسیا شده است.

«حسین نثاری» مربی شاهین جعفری در مورد این موضوع به خبرنگار ایرنا گفت: جعفری با وجود قرار گرفتن در رده دوم آسیا هیچ حمایت و پاداشی دریافت نکرده است و روحیه خود را از دست داده بود. من به منظور کمک روحی به این ورزشکار چندی قبل به منابع اینترنتی مراجعه کردم تا جای‌گاهش را در رده‌بندی‌های بین‌المللی پیدا کنم، اما متوجه شدم که چند ماه پیش به مدال طلا رسیده اما فدراسیون آن را مخفی نگه داشته است.

dao

شاهین جعفری نیز خاطرنشان کرد: من رکورد پرتاب وزنه نوجوانان ایران را شکستم و در مسابقات جهانی ٢٠١٣ نیز در رده چهاردهم قرار گرفتم اما تا کنون نه یک ریال از فدراسیون حقوق گرفته‌ام و نه اردویی برای من تدارک دیده‌اند. علت این مسئله نیز فقط لجبازی با مربی‌ام است.

وی گفت: هیات دو‌و‌میدانی و اداره کل تربیت‌بدنی استان تهران نیز هیچ کاری برای من انجام نداده‌اند. تمام دوستان من که در مسابقات به مقام رسیده‌اند از هیات و اداره کل استان خود پاداش گرفته‌اند، اما مسوولین ورزش تهران حتا نام من را هم نمی‌دانند.

جعفری اظهار داشت: با توجه به این‌که مسوولین فدراسیون هیچ هزینه‌ای برای قهرمانی من در آسیا نکرده‌اند برای من بسیار مهم است که علت پنهان‌کاری آنها را در اعلام نکردن طلایی شدنم بدانم.

رقابت‌های کشتی به صورت هم‌زمان بر روی پانزده تشک برگزار می‌شود

فدراسیون کشتی ایران پیرو برنامه اتحادیه جهانی کشتی و با هدف حفظ همیشگی کشتی در المپیک قصد دارد که رقابت‌های کشتی عمومی (اوپن) کشور را به صورت هم‌زمان برای نخستین بار در جهان بر روی پانزده تشک برگزار کند.

به گزارش وب‌سایت فدراسیون کشتی، کار نصب استیج رقابت‌های کشتی عمومی (اوپن) کشور در سالن ١٢ هزار نفری مجموعه آزادی تهران نیز آغاز شده است.

فدراسیون کشتی ١۶ و ١٧ بهمن میزبان مسابقات عمومی (اوپن) در سه رده سنی (نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان) است. این مسابقات در دو رشته آزاد و فرنگی و با حضور حدود ٣ هزار کشتی‌گیر به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد .

koshti

برگزاری این دوره از مسابقات به شکل هم‌زمان و بر روی پانزده تشک اهمیت زیادی برای اتحادیه جهانی کشتی دارد و قرار است در کتاب رکوردهای جهان گینس نیز ثبت شود.

در این مسابقات با توجه به سهمیه داده شده به استان‌های سراسر کشور (بر اساس رده‌بندی تیمی رقابت‌های قهرمانی کشور) نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در سه ردیف تشک در نظر گرفته شده (هر رده‌ای سنی پنج تشک) با هم به رقابت می‌پردازند.

نفرات برتر این رقابت‌ها با نظر کادر‌فنی سهمیه حضور مستقیم در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی را به دست می‌آورند.

تماشای رقابت‌های عمومی (اوپن) کشتی کشور در سالن ١٢ هزار نفری مجموعه آزادی تهران رایگان است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,