Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«شایعه حضور رییس والیبال در پست کفاشیان»

2015 February 03

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شایعه حضور رییس والیبال در پست کفاشیان

در حال حاضر بدون کوچک‌ترین تردیدی «محمد‌رضا داورزنی» رییس فدراسیون والیبال موفق‌ترین مدیر ورزشی ایران است که توانسته این رشته تیمی را به جای‌گاه شایسته‌ای در عالم توپ‌و‌تور برساند.

به گزارش رادنیوز، بر کسی هم پوشیده نیست که فدراسیون فوتبال یکی از ضعیف‌ترین فدراسیون‌های ورزشی ایران است که با مشکلات فراوانی روبه‌روست.

در همین خصوص شایعه شده است که چند تن از بزرگان ورزش و فوتبال ایران به محمد‌رضا داورزنی پیشنهاد داده‌اند در انتخابات مجمع فدراسیون فوتبال برای تصدی ریاست این فدراسیون ثبت‌نام کند.

dawarzani

البته داورزنی چندان تمایلی به تصدی این پست نشان نداده ولی در صورتی‌که تضمین لازم را از سوی متولیان ورزش دریافت کند این احتمال وجود دارد این مدیر کارنامه‌دار جانشین «علی کفاشیان» شود که این می‌تواند خبر خوبی برای اهالی فوتبال باشد.

پاسخ عجیب کی‌روش در فرودگاه به مردم

رفتن یا ماندن «کارلوس کی‌روش» در ۵ سال گذشته، تبدیل به یک داستان تکراری شده بود. هر روز یک شایعه و یک خبر. این‌که می‌رود، می‌ماند، مشکل دارد و مسایل دیگری که شاهد آن هستیم.

به گزارش خبر ورزشی، هر بار او برای ماندن این‌قدر اشتیاق داشت که سرانجام دوباره روی نیمکت ایران می‌نشست. او همیشه می‌گفت اشتیاقش را از مردم ایران گرفته است و از بازیکنانش که حاضرند سرشان را در زمین بدهند. این‌بار اما قضیه فرق دارد. دیگر کی‌روش اشتیاقی برای ماندن نشان نمی‌دهد.

وقتی رو‌در‌روی دستیارانش می‌نشیند، حرف از رفتن می‌زند‌؛ این‌که ماموریتش در ایران تمام شده است: «شما می‌توانید به کارتان ادامه بدهید ولی من با این شرایط، دیگر نه.» کی‌روش ظاهرن نا‌امید است و حتا وقتی هوادارانش با اشتیاق در فرودگاه از او می‌پرسند‌؛ «مربی همه شما را دوست دارند و برگردید» پاسخ می‌دهد: «به ایران برمی‌گردم اما نه به عنوان سرمربی تیم‌ملی.» برای او بازگشت دوباره به ایران، مسیر جدایی است.

kirosh

کفاشیان همیشه در جلساتی که با کی‌روش داشت امیدوارانه چنین جملاتی را می‌گفت: «امکانات را مهیا می‌کنیم… پول جور می‌شود و…» این‌بار اما در جلسه کفاشیان و کی‌روش، همه چیز به بن‌بست رسید. رییس فدراسیون فوتبال گفت نمی‌تواند امکانات را مهیا سازد چون پول ندارد.

درخواست‌های کی‌روش در جلسه روشن بود‌؛ این‌که زمین کمپ را بسازند، با هزینه حدودن دو میلیارد تومان، تمام اردوها را مشخص کنند، از تیم حمایت کنند و… کفاشیان اما یک پاسخ داشت: «پول نداریم و از هر جا هم کمک خواسته‌ایم، گفته‌اند نه.»

منتقدی که نمی‌تواند تیم خودش را کنترل کند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که خود را منتقد «کارلوس کی‌روش» می‌داند، حتا نمی‌تواند بازیکنان تازه از راه رسیده تیمش را فرماندهی کند. او نشان داده اقتدار یک مربی بزرگ را ندارد.

به گزارش مهر، اپیدمی زشتی در پرسپولیس باب شده، تو گویی مرضی است مسری! تو گویی این‌جا پرسپولیس نیست بلکه مهدکودکی است که نامش را بدون رعایت قواعد کپی‌رایت پرسپولیس گذاشته است. حالا کوه موش زاییده است، «تادئو» با هر تصمیم و نیتی از دستور تعویض سرپیچی می‌کند و از کنار تیر دروازه به بیرون می‌رود. بعد هم عنوان می‌کند می‌خواست در ضربه آخر هم حضور داشته باشد!

این‌جا پرسپولیس نیست آن پرسپولیس که با ابروهای آقای «پروین» بازیکنش تعویض می‌شد، آن پرسپولیسی که سازنده تیم‌ملی بود، آن پرسپولیسی که بازیکنانش ٩٠ دقیقه سرشان را جلوی توپ می‌گذاشتند، پرسپولیسی که مکتب بود، نه این آن پرسپولیس نیست که نیست.

derakhshan

رضا حقیقی، پیام صادقیان، علیرضا نورمحمدی، سوشا مکانی و حالا تادئو هم رفتارهای غیر‌حرفه‌ای و حاشیه‌ساز خودشان را دارند. اما اشکال کار کجاست؟ برای پاسخ باید این‌گونه نوشت؛ هوا کاشته‌اند و باد درو می‌کنند.

در ابتدا تصور می‌کردیم اشکال از بازیکنان است اما حالا و با این اپیدمی و بیماری مخوف اعتراض، می‌دانیم که مقصر شخص «درخشان» است. این اوست که توانایی جمع کردن پرسپولیس را ندارد. این اوست که فرماندهی بلد نیست و البته در جای‌گاه فرمانده نشسته است. این اوست که تیم را نمی‌تواند جمع کند وگرنه تادئوی تازه از راه رسیده که نمی‌تواند روش بازیکنان قبلی را پیش بگیرد و ندیده یاد بگیرد که به هنگام تعویض باید انتقاد کند؟

نکته جالب ماجرا این‌جاست که همین درخشان منتقد کی‌روش بود، کی‌روشی که جباری را، عقیلی و رحمتی را از تیم‌ملی خط زد و ایستاد نه البته تادئو یا سوشا و یا دیگرانشان را. درخشان کی‌روشی را نقد کرد که تیمش مانند یک مشت واحد بود، جوان و مسن و ستاره و پدیده نداشت همه گوش به فرمان بودند. آنها حتا نمی‌توانستند بدون اجازه کی‌روش مصاحبه کنند اما «بنگر» همین هفته قبل مصاحبه کرد و گفت: تادئو یک بازیکن معمولی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,