Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
بهره‌کشی جنسی از زنان

«دستگیری صد زن ایرانی و خارجی در یک کلوب ‌شبانه کوالالامپور»

2015 February 03

گزارش / رادیو کوچه

منبع: دویچه‌وله

 

زنانی از کشورهای ایران، ازبکستان، فیلیپین، ویتنام و اندوزی شنبه شب (۳۱ ژانویه/ ۱۱ بهمن) در یک کلوب شبانه در کوالالامپور دستگیر شدند. این زنان احتمالا توسط یک باند قاچاق انسان وارد خاک مالزی شده‌اند.

یکصد زن بین ۲۰ تا ۴۵ ساله شنبه شب (۳۱ ژانویه / ۱۱ بهمن) در حمله نیروهای پلیس به یک کلوب شبانه در کوالالامپور دستگیر شدند. به گزارش روزنامه “سان دیلی” چاپ مالزی این زنان همگی خارجی و اتباع کشورهای ایران، ازبکستان، فیلیپین، ویتنام و اندونزی هستند.

یک زن اهل مالزی نیز که ظاهرا به عنوان صندوقدار این کلوب کار می‌کرده، به اتهام دست داشتن در قاچاق انسان بازداشت شده است.

یورش نیروهای پلیس به این کلوب پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر بهره‌کشی جنسی از زنان در کلوب مورد نظر صورت گرفت.

klop

به‌گفته افسر بخش پلیس جنایی کوالالامپور در زمان حمله پلیس به این کلوب، ۱۰۰ مشتری نیز در آنجا حضور داشته‌اند که ۸۰ نفر آنان خارجی بوده‌اند. این مشتریان پس از کنترل مدارک شناسایی آزاد شده‌اند.

یک مقام دیگر پلیس کوالالامپور گفته زنان دستگیرشده تحویل پلیس مخصوص اتباع خارجی شده‌اند. پس از بازجویی و بررسی مدارک آن‌ها مشخص شده که برخی از آنان مدارک اقامتی معتبر نداشته‌اند و احتمالا به منظور بهره‌کشی جنسی توسط باندهای قاچاق انسان وارد مالزی شده‌اند.

مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی ایران، قاچاق زنان ایرانی به خارج از کشور به منظور بهره‌کشی جنسی را تکذیب نمی‌کنند. سال گذشته رئیس پلیس مهاجرت ایران اعلام کرد که بیشتر زنان ایرانی برای کار به عنوان کارگر جنسی به کشورهای حاشیه خلیج فارس برده می‌شوند.

مالزی قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد قاچاق انسان دارد. همچنین تعداد زیادی ایرانی به اتهام قاچاق مواد مخدر در زندان‌های این کشور به سر می‌برند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    انشاالله با رهبری فرزانه این مشکل نیز به زودی حل میشود

  2. 2

    wh0cd461899 zithromycin disulfiram