Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
استاتوس

«از پاسخ جهانگیری برای جنتی تا ماجرای جسد حسین پناهی و نوزاد دو‌ سر»

2015 February 04

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده

 

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهور بدون آن‌که نامی از آیت‌اله «جنتی» ببرد، از سخنان اخیر او در نماز جمعه انتقاد کرد و این خبر سرآغاز برنامه این هفته استاتوس خواهد بود که با ۵ آیتم همیشگی برای شما آماده شده است و در آیتم حوادث نیز به برخی از اتفاقات جدید در پزشک قانونی تهران خواهیم پرداخت، جایی که جسد «حسین پناهی» پس از ١٠روز به پزشک قانونی برده می‌شود و تازه در آن‌جا شناسایی می‌گردد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر تنوری

«حتا امام هم نگفت روزی یک وعده غذا بخورید»

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهور بدون آن‌که نامی از آیت‌اله «جنتی» ببرد، از سخنان اخیر او در نماز جمعه انتقاد کرد.

به گزارش انتخاب، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در آیین افتتاح سد ایوشان خرم آباد با تاکید بر این‌که سیاست اقتصاد مقاومتی راه‌کار عبور از مشکلات است، خاطر نشان کرد: طرفدار این نیستیم که مردم یک وعده غذا بخورند و این حرف سخن خوبی نیست.

وی ادامه داد: حتا امام راحل در زمان جنگ چنین حرفی به زبان نیاورد.

آیت‌اله جنتی در خطبه‌های نماز جمعه اخیر گفته بود: ممکن است زمانی فرا برسد که ما روزی دو وعده غذا بخوریم؛ چه اشکالی دارد حتا اگر شرایط بدتر شود ما روزی یک وعده غذا بخوریم همان‌طور که الان نیز برخی روزی یک وعده غذا می‌خورند.

eshagh-jahangiri

 

معاون اول رییس‌جمهوری با بیان این‌که ٢٢ بهمن یوم‌اله واقعی و متعلق به همه ملت ایران است، گفت: انقلاب اسلامی متعلق به هیچ فرد و جناحی نیست و هیچ جریان سیاسی نمی‌تواند آن را به نفع خود مصادره کند.

جهانگیری با بیان این‌که در این سال‌ها شعار زیاد داده شده است و ما هم بخشی از زندگی خود را با شعار گذرانده‌ایم، تصریح کرد: مسایل پیچیده نیاز به تدبیر و برنامه‌ریزی دارد هیچ‌وقت برای عبور از این مسایل نباید کسانی دولت را وادار کند که با یک‌سری شعار مردم را سرگرم کنند.

سوتی هفته

«از پیامک‌های ناخواسته تا شگرد جالب خالی کردن جیب مشترکان»

شاید شما هم با پیامک‌های ناخواسته تبلیغاتی که تنها نقش شارژخوری و هزینه کرد اجباری برای مشترک را داشته‌اند مواجهه شده باشید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شاید برای شما هم پیش آمده که در هنگام انجام کاری مهم، صدای پیامکی از گوشی‌تان بلند شود و  به دنبال رسیدن پیامی مهم گوشی‌تان را برداشته و شروع به چک کردن پیام می‌کنید:

شرکت در قرعه کشی با ارسال عدد…..به ….. و کسر هزینه …. تومان، راه‌های دلبری از جنس مخالف با ارسال عدد ۵ و چندین پیامک عجیب و غریب دیگر که در طول شبانه‌روز برای مشترکان ارسال می‌شود.

مشاهده شده است که برای مشترکان سیم‌‌کارت‌های اعتباری بعد از دریافت این پیام‌ها و یا شاید قبل از آن‌که بخواهند آن را تایید کنند بلافاصله صفحه مقدار اعتبار باقی مانده برایشان باز می‌شود.

چند سال پیش به دنبال رفع مزاحمت پیامک‌های ناخواسته، کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصوبه ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی ناخواسته بدون اجازه مشترک را ابلاغ کرد تا تبلیغات در صورت تمایل مشترک ارسال شود و این‌گونه مقرر شد که اپراتورها موضوع تمایل دریافت پیامک و میزان کسر هزینه را به مشترک اعلام کنند.

22

اما حالا پس از گذشت سه سال اپراتورهای تلفن همراه برای جلب رضایت مشترکان درخواست یا عدم درخواست و تمایل دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را به انتخاب مشترک گذاشتند، در همین راستا همراه اول اعلام کرد که مشترکان با ارسال عدد یک به شماره ٨٩٩٩ می‌توانند از شر پیامک‌های تبلیغاتی خلاص شوند. هم‌چنین ایرانسل از مشترکان خود خواست با ارسال عدد ٢ به شماره ۵٠٠۵ عدم تمایل خود به دریافت پیامک تبلیغاتی را اعلام کنند. این در حالی است که مشترکان هم‌چنان ناراضی از برگشت پیامک‌های تبلیغاتی هستند.

هرچند بارها مسوولان شرکت مخابرات ایران بر این موضوع تاکید داشتند که پیامک‌های تبلیغاتی اپراتورها با پیامک‌های درخواستی از بانک‌ها، شرکت‌های تبلیغاتی، فروشگاه‌ها و… متفاوت است و تنها پیامک‌های تبلیغاتی اپراتورها با این کد‌ها حذف می‌شوند جای این پرسش باقی است که اگر فرض بگیریم پیامک‌هایی که حذف نمی‌شود از اپراتورها نباشد شماره مشترکان چگونه به دست شرکت‌ها می‌افتد؟

هنوز معلوم نیست این پیامک‌های عجیب‌و‌غریب و ناخواسته تحت نظارت چه کسانی ارسال می‌شود و خواه و ناخواه به دست مشترکان می‌رسد؟

به دنبال همین گلایه مشترکان از مزاحمت‌های این میهمان ناخوانده و برگشت مجدد پیامک‌های تبیلغاتی اپراتورها  و کسر هزینه شارژهای مشترکان تلفن همراه اعتباری بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری ١۶ آذر‌ماه امسال با اشاره به پیامک‌های ناخواسته و هزینه آن برای کاربران بر این موضوع تاکید کرد که هیچ شرکتی حق ندارد بدون رضایت مشترک پیامکی ارسال و از آنها هزینه‌ای دریافت کند.

اما به نمونه‌های دیگر این پیامک‌ها دقت کنید: مشترک گرامی این هفته خبرهای روز را برای شما ارسال کردیم. هزینه هر پیامک ارسالی در این سرویس ….. ریال است،  اگر تمایل به ادامه دریافت اخبار از طریق این سرویس را ندارید با ارسال ….. به شماره … بدون هیچ هزینه‌ای اقدام به غیر‌فعال سازی کنید. یا  دریافت اطلاعات و اخبار روزانه. بدون هزینه تایید کنید و…

اینها پیامک‌هایی است که این روزها وقت نمی‌شناسند و با دریافتشان ناچار به تایید و در ادامه خالی کردن جیبمان می‌شویم.

شاید بتوان گفت که اپراتورهای تلفن همراه به تاکیدهای وزیر ارتباطات توجه کردند و یا این پیامک‌ها از سوی شرکتی برای مشترکان اپراتورها می‌آید اما گویا شگرد جدیدی است که ابتدا سرویس را تحمیل می‌کنند و سپس هزینه از جیب مشترک کسر می‌شود.

حال با توجه به مصوبه سال ٩٠ کمیسون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر ارسال پیامک و دریافت هزینه با رضایت مشترک آیا لازم نیست مسوولین وزارت‌خانه برای رعایت حقوق مشترکان از تحمیل هزینه‌های ناخواسته به مشترکان چاره‌ای بیاندیشند؟

حوادث

«پرونده‌های عجیب پزشکی قانونی، ماجرای جسد حسین پناهی و نوزادان دو سر»

مدیر‌کل پزشکی قانونی استان تهران ضمن تشریح جزییاتی از مهم‌ترین پرونده‌های روبه‌رو شده در طول بیست سال خدمتش در پزشکی قانونی از ارجاع سالانه نزدیک به ده هزار جسد به سالن تشریح پزشکی قانونی استان تهران خبر داد.

hosainpanahi

به گزارش ایسنا، دکتر «بشیر نازپرور» روز دوشنبه در حاشیه افتتاح سوله مدیریت بحران در جمع خبرنگاران درباره این‌که چند سال سابقه خدمت در پزشکی قانونی را داشته و در این مدت با چه پرونده‌های عجیبی روبه‌رو شده است، گفت: بیست سال است که در پزشکی قانونی مشغول خدمت هستم و در طول این مدت طبیعی است که با پرونده‌هایی روبه‌رو شدم که متفاوت از دیگر پرونده‌ها بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در اواسط دهه هفتاد جسد سه نوزاد دو سر در بیابان‌های اطراف تهران کشف شد که برای بررسی این اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند یا به عنوان مثال چند سال پیش در حالی‌که چند ساعت از مرگ متوفی نگذشته بود و هنوز عملیات تشریح را شروع نکرده بودیم، پشت در سالن تشریح، دعوایی سخت میان فرزندان متوفی رخ داد که بعد از مراجعه فهمیدیم این دعوا بر سر تقسیم ارث و میراث بوده است!

مدیر‌کل پزشکی قانونی استان تهران درباره این‌که تاکنون اجساد چه افراد مهمی به پزشکی قانونی این استان ارجاع شده و علت مرگ‌شان تحت بررسی قرار گرفته است، گفت: البته افراد مختلفی به پزشکی قانونی ارجاع می‌شوند، اما خود من جسد مرحوم شهید «لاجوردی» را معاینه کرده و پیکر شهید «صیاد‌شیرازی» نیز به مرکز پزشکی قانونی ما منتقل شد.

نازپرور با بیان این‌که جسد مرحوم پوپک گلدره نیز جزو چهره‌های معروفی بود که پس از چندین ماه به سر بردن در کما به پزشکی قانونی منتقل شد، گفت: یکی از موارد نادری که درباره یکی از ستاره‌ها با آن روبه‌رو شدیم، ماجرای جسد مرحوم «حسین پناهی» بود که جسد این فرد پس از آن‌که ١٠ روز از مرگش گذشته بود، به صورت ناشناس به پزشکی قانونی آمده و در آن‌جا متوجه شدیم که این فرد حسین پناهی است.

یادی از تاریخ

«گذر زمان و تغییر در سامانه حمل و نقل شهری»

برای تردد در سطح شهر نیازمند وسایلی هستیم که علاوه بر آسایش و تناسب با فضای شهر، پاکیزگی هوا را نیز مورد توجه قرار می‌دهد که با گذر زمان شاهد تغییرات شگرفی در حوزه حمل‌و‌نقل شهری بودیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در گذشته و در دوره‌های بسیار دور جا‌به‌جایی مردم تنها توسط چهار‌پایان صورت می‌گرفت که با توجه به وضعیت مالی و جای‌گاه اجتماعی آنها نوع وسیله نقلیه یعنی همان چهار‌پا تغییر می‌کرد.

رفته رفته و با گذشت زمان در دوران صفویه کالسکه که به عنوان هدیه به وسیله یکی از بازرگانان روسی به «شاه عباس دوم» اهدا شد، به یکی از وسایل جابه‌جایی و حمل‌و‌نقل مدرن مبدل و به وسیله‌ای برای جابه‌جایی وزرا، حکام و رجال تبدیل شد، در همین راستا افراد پر‌درآمد جزو سطح طبقات بالای مالی و اجتماعی از وسیله‌ای متفاوت به نام دلیجان که نوعی از گاری مسافری به حساب می‌آمد استفاده می‌کردند.

00

افراد سطح متوسط و ضعیف جامعه نیز از وسیله‌ دیگری که همان خط‌آهن تهران – شهر ری، معروف به «ماشین دودی» بود حق استفاده داشتند البته شاهد هستیم که تضاد طبقاتی از گذشته تا به امروز تفاوت چندانی نداشته و تنها تمایز در آن مربوط به تغییر در نوع و شکل وسیله نقلیه دارا و ندارا است که امروزه به ترتیب به نام‌های تاکسی تلفنی یا همان آژانس، تاکسی و در آخر اتوبوس تغییر نام پیدا کرده است.

در آن دوران و با توجه به نامناسب بودن وضعیت معابر و خیابان‌ها برای تردد وسایل نقلیه چرخ‌دار «ناصر‌الدین شاه» به پیروی از شیوه حمل‌و‌نقل درون‌شهری اروپا دستور احداث خط‌آهنی معروف به واگن اسبی را صادر و پس از آن با ترمیم خیابان‌ها و معابر اجازه وارد شدن اتومبیل‌های فورد کروکی در سال ١٢٧٩ توسط مظفرالدین شاه به ایران وارد و این وسیله مدرن وارداتی جایگزین درشکه شد و درشکه با تغییر مکان در جابه‌جایی شهروندان وسیله‌ای برای ایاب‌و‌ذهاب آنان در اطراف شهر و روستاها تبدیل شد.

بعد از گذشت چند سال از ورود انواع اتومبیل به ایران مردم شاهد ورود وسیله‌ای جدید به نام اتوبوس در شهرستان رشت توسط یک تاجر بلژیکی بودند که به دلایل متعدد اعم از نداشتن توجیه اقتصادی طرح  استفاده همگانی از آن پذیرفته نشد و به یک تاجر ایرانی به نام «معین‌التجار» فروخته شد.

معین‌التجار پس از انقلاب مشروطه اتوبوس‌ خود را به تهران برد و با کرایه هر نفر (یک قران) که معادل شش‌صد تومان امروزی است فعالیت خود را آغاز کرد و سرآغازی برای سفرهای کوتاه  دسته‌جمعی بیش از پانزده نفر در میان مردم تهران محسوب شد.

این اتوبوس‌ها همواره کار خود را ادامه دادند تا این‌که در اواخر دهه سی شمسی خطوط اتوبوسرانی از بخش خصوصی جدا و وارد بخش دولتی کشور شد، هم‌زمان با این جابه‌جایی خطوط اتوبوسرانی شاهد تغییرات زیادی از جمله تغییر کرایه‌ یک قرانی به بلیط‌های ژتونی (پولک فلزی) و البته ورود رقیب‌هایی قدر به نام اتوبوس‌های قدرتمند مرسدس بنز که دولت آ‌لمان وارد کرده بود شد.

2

رفته رفته و با گذر زمان تعداد اتوبوس‌های حاضر در سطح شهر افزایش و به تنها وسیله ارزان قیمت حمل‌و‌نقل عمومی تبدیل شد البته اتوبوس‌های دو طبقه غول پیکر که اولین خطوط کاری در یکی از خیابان‌های اصلی تهران که امروزه آن را خیابان فردوسی می‌نامند آغاز شد، به عنوان یکی دیگر از انواع مدل‌های وارداتی اتوبوس معرفی شدند و به دلایل خاصی که ما نیز از آن اطلاعی نداریم به یک نوستالژی و خاطره خوب در ذهن و فکر کودکان دهه شصتی بدل شد تا جایی‌که اگر امروزه دوباره از آنها در مورد بهترین وسیله نقلیه عمومی سوال کنید به یک پاسخ مشترک از مواج خواهید شد، یعنی همان اتوبوس‌های دو طبقه و بلیط‌های ٢٠ تومانی آن زمان مواجه خواهید شد.

اما متاسفانه یا خوش‌بختانه با گذشت سالیان این اتوبوس‌های سبز و قرمز رنگ عامل اصلی آلودگی هوا شناخته شدند پس آنها را از خیابان‌ها و ناوگان حمل‌و‌نقل شهری اخراج و به قبرستان اتوبوس‌ها و کامیون‌ها واقع در جاده خاوران تبعید کردند. با این حال یاد و خاطره تردد با اتوبوس‌های دو طبقه سبز و قرمز رنگ در خیابان‌های شهر در ذهن و فکر کودکان و جوانان آن سال‌ها از بین نخواهد رفت.

زیرا با توجه به سخنان «مرتضی طلایی» نایب‌رییس شورای شهر تهران در دیدار با مدیر‌کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان تهران مبنی بر بازسازی و تقویت موتور اتوبوس‌های دوطبقه و استاندارد‌سازی فضای داخلی این وسایل نقلیه برای جابه‌جایی گردشگران شهر تهران باید انتخاب شوند.

بنابراین دهه شصتی‌های می‌توانند بهترین وسیله برای حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی خود را دوباره در سطح شهر تهران مشاهده کنید.

احداث خطوط زیر‌زمینی (مترو) و اتوبوس‌های تندرو دو سامانه مدرن در ناوگان حمل‌و‌نقل شهری در سال‌های اخیر محسوب می‌شوند که برای رفع معضلات کلان شهرها طراحی و به مرحله اجرا رسید که تا به امروز و با گذشت چندین سال و بروز مشکلات جدید در خصوص آلودگی هوا منتظر ورود وسایل جدیدی به نام اتوبوس‌های برقی و منوریل‌ها در سامانه ناوگان حمل‌و‌نقل شهری هستیم.

1

سامانه اتوبوسرانی تندرو و مترو سبب ایجاد تحولی بزرگ در ساختار مدیریت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهری محسوب می‌شود اما چرا با این همه تکنولوژی و پیشرفت در هر زمینه‌ای، آسایشی حاصل نشده است؟ و یا چرا با معدوم شدن اتوبوس‌های دو طبقه که عاملی برای آلودگی هوا شناخته شده بودند و ورود مترو و اتوبوس‌های تندرو که جزیی از وسایل کاهش آلودگی هوا می‌شوند داستان مشکل آلودگی هوا هنوز ادامه دارد و هوای بسیاری از کلان شهرها در مرز ناسالم قرار دارد؟ و باید نظاره‌گر این موضوع باشیم که مسوولان امر در این خصوص چه اقداماتی انجام خواهند داد تا حال و هوای آسمان تهران را خاکستری نکنیم.

استاتوس

موضوع این هفته برنامه مربوط به صحبت‌های آقای جهانگیری در رابطه با آقای جنتی می‌باشد که با کنایه گفته است، طرفدار سیستم یک وعده غذا خوردن مردم نیستیم. حال از شما سوال می‌کنیم تا نظر خودتان را در این رابطه برایمان بنویسید که کدام صحبت را بیش‌تر می‌پسندید؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,