Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش

«بیانیه رییس جمهوری آمریکا در مورد مرگ ستوان یکم معاذ الکساسبه»

2015 February 04

گزارش / رادیو کوچه

منبع: سفارت مجازی آمریکا در ایران

 

امروز ما در سوگ یکی از فرزندان اردن، ستوان یکم معاذ الکساسبه، که به طور ظالمانه و وحشیانه‌ای توسط تروریست‌های ISIL (داعش) به قتل رسید، به مردم این کشور می‌پیوندیم. من از طرف مردم آمریکا عمیق‌ترین مراتب همدردی خود را به خانواده و عزیزان ستوان یکم الکساسبه، مردان و زنان شجاع نیروهای مسلح اردن، عبدالله دوم پادشاه اردن و مردم اردن ابراز می کنم.

ستوان الکساسبه برای همیشه تجسم شجاعت یک فرزند راستین اردن خواهد بود، که با هفت سال خدمتش در ارتش به خانواده و کشورش ارج نهاد. ستوان الکساسبه، به همراه دیگر هم‌میهنانش و و دیگر اعضا عرب و بین‌المللی ائتلاف، پیشتاز تلاش برای تضعیف و شکست تهدید ناشی از داعش بود.

22

فداکاری، شجاعت و خدمت ستوان الکساسبه به کشورش و خانواده‌اش نماینده ارزش‌های جهانی انسانی‌ است که در مقابل ارزش‌های بزدلانه و شرورانه داعش قرار دارند، که به طور گسترده‌ای در سراسر دنیا مردود شناخته شده‌اند. در حالی که ما با یکدیگر سوگواری می‌کنیم، باید به احترام فداکاری‌های او برای شکست این آفت متحد بایستیم. امروز ائتلاف برای همه کسانی می‌جنگد که از نامردمی داعش آسیب دیده‌اند. یاد آن‌ها است که عزم راسخی را برای فرستادن داعش و ایدئولوژی نفرت‌آمیز آن به اعماق تاریخ در ما و شرکایمان در ائتلاف قرار می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,