Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«طعنه‌های مایلی‌کهن به رییس‌جمهوری»

2015 February 05

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

طعنه‌های مایلی‌کهن به رییس‌جمهوری

«محمد مایلی‌کهن» سرانجام نتوانست روی قولش به «حبیب کاشانی» بماند و البته خیلی ظریف لب به انتقاد از شرایط تیم‌ملی و فضای رسانه‌ای حامیان «کارلوی کی‌روش» گشود.

به گزارش خبرآنلاین، او در دو گفت‌و‌گوی جدیدش در ٢ روز گذشته با دو خبرگزاری ورزشی کشور نکات مهمی گفته. از حمید درخشان تا رییس‌جمهور، آنهایی هستند که او در حرف‌هایش مخاطب قرار داده است. او هم‌چنان اعتقاد دارد حامیان کارلوس کی‌روش اگراندیسمان می‌کنند و از ناکامی‌های این مربی جوی حماسی می‌سازند. او به گفته‌های رییس‌جمهور در مراسم تجلیل از قهرمانان اشاره کرده و گفته: حتا به آقای رییس‌جمهور آمار اشتباه می‌دهند، مجموع جمعیت ایران و آرژانتین نهایتن دویست میلیون نفر می‌شود و این‌که ایشان گفته میلیاردها نفر درست نیست.

او به کی‌روش طعنه زده و گفته اگر جوان‌های تیم‌ملی خوب هستند، حاصل تلاش همین لیگ هستند و … آن‌چه او در نهایت تعبیرش می‌کند به اسم جفا در حق مردم.

اما آن‌چه از دل حرف‌های حاجی قابل تامل است بر‌می‌گردد به استدلال او درباره گفته‌های رییس‌جمهور. این‌که در دل انتقاد‌های آشکار شخص وزیر ورزش از پرداخته شدن بیش از حد به باخت برابر آرژانتین و فضایی که سبب می‌شود گروهی از مردم برای آن شکست جشن پیروزی گرفتند، رییس‌جمهور آن بازی را افتخار‌آمیز خواند و از ملی‌پوشان تشکر کرد. او از جمعیتی میلیاردی گفت که به تماشای این بازی نشسته‌اند. محمد مایلی‌کهن حالا خیلی تخمینی جمعیت هفتاد و پنج میلیونی ایران و چهل میلیونی آرژانتین را جمع زده و در ازای رقم اعلامی رییس‌جمهور می‌گوید کلن دویست میلیون نفر به تماشای بازی تیم‌ملی نشسته‌اند.

mailikohan

این منطق او را شاید حالا خیلی از منتقدان کارلوس کی‌روش بپذیرند، اما آیا می‌توان این گفته را خیلی ساده پذیرفت؟ جام‌جهانی بزرگ‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیاست. شصت و چهار بازی و مسابقاتی که بر اساس آمارهای تخمینی برای بیش از نیمی از جمعیت کره زمین پخش مستقیم می‌شود. با منطق محمد مایلی‌کهن بازی دوستانه آرژانتین با نیجریه نباید از تلویزیون ایران پخش شود چون حتمن این مسابقه جذابیتی برای ایرانی‌ها ندارد. با این منطق چرا باید گروهی به تماشای بازی آرسنال با براینگتون بنشینند. نه منچستر ایرانی است و نه تیم دسته اولی براینگتون. جام‌جهانی مهم‌ترین تورنمنت دنیاست که هنوز بسیاری از ایرانی‌ها بازی‌های کره در جام‌جهانی ١٩٨۶، امارات در جام‌جهانی ١٩٩٠ و … را به یاد دارند. آرژانتین یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های فوتبال دنیا را دارد و با تیمی که از دیرباز برای بسیاری از علاقه‌مندان فوتبال دنیا جذابیت داشته. با این استدلال آقای مایلی‌کهن بینندگان جام خیلی هم بیشتر یک میلیارد نفر نیست چون کشورهای پر‌جمعیت دنیا چون هند، چین و اندونزی یا مالزی اصلن به جام‌جهانی نمی‌روند. با این منطق هم این کشورها نباید اصلن پولی برای خرید حق پخش بازی‌ها بدهند چون جذابیتی برای مردم‌شان ندارد.

دایی: نفر اول فوتبال ما این کاره نیست

سرمربی سابق پرسپولیس و تیم‌ملی گفت: هر کس دیگر هم به جای کی‌روش بود با این امکانات به همین‌جا می‌رسید و همین نتایج را می‌گرفت.

به گزارش وب‌سایت جهان، حضور «علی دایی» در استرالیا که به دعوت کنفدراسیون آسیا برای تماشای بازی فینال جام ملت‌های آسیا صورت گرفته بود، با استقبال ایرانیان مقیم استرالیا هم‌راه و بسیاری از آنها با حضور در محل اقامت شهریار به دنبال گرفتن عکس و امضای یادگاری بودند.

دایی در مدت حضورش در سیدنی گفت‌و‌گویی را انجام داده که در زیر می‌خوانید.

آقای دایی بارها شده که شنیده‌ایم شما می‌توانید به عنوان نماینده ایران پست‌های مدیریتی در فیفا یا AFCبگیرید. چرا این‌کار را نمی‌کنید؟ ما آن جلسه را باختیم چون نفوذ نداشتیم؟

dai

جواب این سوال به سیستم موجود در فوتبال ما برمی‌گردد. متاسفانه در حال حاضر افرادی در راس کار هستند که به درد سیستم فوتبال ما نمی‌خورند و نتیجه کار همین می‌شود.

این روزها بحث‌هایی درباره ماندن یا نماندن «کارلوس کی‌روش» شنیده می‌شود. نظر شما چیست؟

ببینید من فقط می‌گویم بودن او خیلی بهتر از نبودنش است. البته انتقادهایی به شیوه کارش دارم اما باید حمایتش کنیم.

یعنی موافق ماندن او هستید؟ این در حالی است که منتقدان او اعتقاد دارند عمل‌کرد موفقی در جام ملت‌ها نداشته است؟

ما باید ببینیم به او چه داده‌ایم که این نتیجه را می‌خواهیم. تدارکات او چه بوده. باور کنید من از کی‌روش و عمل‌کرد او ناراحت نیستم چرا که هر کس دیگر هم به جای کی‌روش بود با این امکانات به همین‌جا می‌رسید و همین نتایج را می‌گرفت. البته گفتم که برخی جاها انتقاد دارم اما ایراد اصلی کار ما جای دیگری است.

می‌گویید این ایراد کجاست؟

نیازی به گفتن نیست. شما ببینید کنفدراسیون آسیا برای فینال حواسش به همه چیز است. آنها به همه چهره‌ها و بازیکنان قدیمی اهمیت می‌دهند اما در فوتبال خودمان چهار تا پیشکسوت و بازیکنان قدیمی هم‌راه تیم نمی‌کنند تا در مواقع لازم و جایی که کار گره می‌خورد به تیم کمک کنند.

چرا این مسایل را منتقل نمی‌کنید؟

احتیاجی به گفتن نیست. همه‌جا این کار را می‌کنند. متاسفانه سیستم ما ایراد دارد. نفر اول فوتبال این کاره نیست. سرپرست تیم نمی‌داند باید چه‌کار کند، تقسیم وظایف نشده، هیچ‌کس سر جایش نیست و نتیجه همین می‌شود.

حضورم در انتخابات سال آینده فدراسیون فوتبال قطعی نیست

رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر این‌که فدراسیون فوتبال بدهی بابت مالیات کی‌روش ندارد، گفت: هنوز نامزدی من در انتخابات سال آینده فدراسیون قطعی نیست، اما در یک سال باقی‌مانده تا انتخابات دور جدید، تلاش دارم تا خدمت بهتر را انجام دهم.

به گزارش تسنیم از بجنورد، «علی کفاشیان» صبح امروز در حاشیه دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این فدراسیون مالیات تمامی مربیان خارجی را پرداخت کرده و مشکل مالیاتی برای مربیان خارجی وجود ندارد.

وی درباره آخرین وضعیت کی‌روش ‌گفت: قراردادی که با آقای «کی‌روش» بعد از جام‌جهانی منعقد شد، چهارساله است که یکی از آن بعد جام ملت‌ها بود که اکنون این‌باره رضایت حاصل ‌شده ‌که کارشان را ادامه دهند.

kafashian

کفاشیان افزود: آن‌چه وی از آن گلایه کرده نبود برخی امکانات برای ادامه کارش است.

وی گفت: کی‌روش اکنون برای ادامه کار و اجرای ماموریت بعدی خود یعنی آمادگی برای جام‌جهانی، ‌فراهم کردن برخی امکانات را مطرح کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا امکانات برای ادامه فعالیت آقای کی‌روش فراهم‌ شده یا خیر، اظهار داشت: هنوز این امکانات ضعیف بوده و به‌ طور کامل فراهم نشده است، اما در تلاش هستیم تا درخواست‌های وی محقق شود.

رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یکی از گلایه‌های آقای کی‌روش، نامناسب بودن چمن‌های زمین‌های فوتبال است که در این راستا چمن‌های ما نیاز به اصلاح دارد.

وی تاکید کرد: آقای کی‌روش بیست و پنج روز دیگر به ایران بازمی‌گردد تا تیم‌ملی را برای رقابت با تیم‌ملی شیلی و سوئد در فروردین‌ماه آماده سازد.

کفاشیان درباره وضعیت خود در فدراسیون فوتبال نیز اظهار داشت: هنوز نامزدی من در انتخابات سال آینده فدراسیون قطعی نیست اما در یک سال باقی‌مانده تا انتخابات دور جدید، تلاش دارم تا خدمت بهتر را انجام دهم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,