Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در نشست کمیته سنا

«نامزد وزارت دفاع آمریکا، ایران و داعش را دو تهدید خطرناک برای آمریکا دانست»

2015 February 05

خبر / رادیو کوچه

 

«اشتون کارتر»، نامزد رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، برای تصدی مقام وزارت دفاع آن کشور در نشست کمیته سنا، گروه دولت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران را دو تهدید خطرناک برای آمریکا توصیف کرد.

«اشتون کارتر» در این نشست که روز چهارشنبه چهارم فوریه به ریاست سناتور جمهوریخواه جان مک کین برگزار شد، گفت: «در خاورمیانه، دو تهدید فوری و دو خطر واقعی برای ایالات متحده وجود دارد که یکی داعش و دیگری ایران است».

نشریه »فارن پالیسی» در این رابطه نوشته است که اشتون کار‌تر برای جلوگیری از دستیابی حکومت ایران به سلاح هسته‌ای، معتقد به بهره‌گیری از ابزارهای نوین دیپلماسی، اقتصادی و نظامی به شکلی یک‌پارچه است و از سال ۲۰۰۸ میلادی همواره گفته است که اقدام نظامی باید به عنوان بخشی از استراتژی همه جانبه در نظر گرفته شود و نه به صورت یک گزینه مجزا.

karter

تحلیلگر ارشد «فارن پالیسی» در پایان تحلیل مشروح خود اضافه کرده که «اشتون کار‌تر» دیدگاه با ارزشی در عرصه استراتژی نظامی عرضه خواهد کرد که بازتاب دهنده چشم‌انداز موفقیت دیپلماسی در برابر جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

نامزد «باراک اوباما» برای تصدی مقام وزارت دفاع آمریکا در این نشست همچنین گفت که او به سیاست ارسال تسلیحات برای دولت اوکراین تمایل دارد.

این موضع‌گیری که مخالفان آن را دامن زدن به آتش جنگ در این کشور تلقی می‌کنند، تغییر جهتی در سیاست آمریکا محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید

تصویب یک فوریت طرح مجلس برای لغو توافق ژنو در صورت تصویب تحریم‌‌های جدید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,