Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
تصادف به علت نقض‌فنی

«در تصادف اتوبوس کارگران عسلویه ۶ کارگر کشته و بیش از ٢٠ نفر زخمی شدند»

2015 February 05

خبر / رادیو کوچه

 

در حادثه تصادف اتوبوس حامل کارگران فاز ١٢ عسلویه در بندر سیراف (طاهری)، آخرین گزارش‌‌ها از کشته شدن ۶ نفر و مصدومیت جدی ۶ کارگر دیگر حکایت دارند که احتمال مرگ یکی از این مصدومان می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کار ایران «ایلنا»، شماری از کارگران عسلویه که صبح روز پنج‌شنبه شانزدهم بهمن ماه با اتوبوس عازم محل کار خود بودند که با یک دستگاه کمپرسی تصادف کردند.

بنابه گزارش «ایلنا»، نقص فنی ترمز اتوبوس باعث شده که راننده نتواند در سراشیبی جاده اتوبوس را مهار کند و این تصادف رخ داده است.

22

براساس این گزارش، ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه صبح روز پنج‌شنبه یک دستگاه اتوبوس فرسوده «بنز ۳۰۷» حامل ۳۵ تن از کارگران شرکت پیمانکاری درریز (پیمانکار ساخت پالایشگاه) در محور بندر سیراف (طاهری) با یک دستگاه کامیون متوقف شده در کنار جاده برخورد کرد.

بنابه گزارش این خبرگزاری، در این حادثه ۵ کارگر در دم کشته شدند و ۲۲ نفر دیگر نیز مصدوم و راهی بیمارستان خمینی کنگان شدند که گزارش‌های تکمیلی از کشته شدن ششمین کارگر در جریان عملیات نجات حکایت دارد.

یکی از ماموران گروهای امداد و نجات حاضر در محل حادثه در این رابطه گفته است، در برخورد اولیه اتوبوس با کامیون، سنگهای عظیم معدنی که در قسمت بار کامیون قرار داشتند به داخل اتوبوس پرتاب شدند و ۵ نفر از کارگرانی که در ردیف‌های جلوی اتوبوس نشسته بودند و سه نفر از کارگران در بین صندلی‌ها محبوس شده بودند که با برش بخشی از اتوبوس توسط همکارانمان در آتش‌نشانی، بیرون کشیده شدند.

کارگران عسلویه پیش‌تر نسبت به فرسوده بودن اتوبوس‌هایی که برای جابجایی کارگران استفاده می‌شود هشدار داده بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,