Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
زیر یه خم

«فرافکنی با نام بزرگ‌ترین مسابقات دنیا در ایران، آمریکا با ٢٣ تشک رکورد‌دار است»

2015 February 07

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

در حالی‌که فدراسیون کشتی ایران چند روزی است در میان اخبارش اعلام می‌کند مشغول به برگزاری بزرگ‌ترین مسابقات تاریخ این رشته ورزشی با حضور ٣ هزار کشتی‌گیر بر روی پانزده تشک مسابقه است، اما آمریکایی‌ها سال‌هاست این کار را با حضور سه هزار و پانصد کشتی‌گیر و بر روی بیست و سه تشک مسابقه انجام می‌دهند که در تصویر مشخص است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد عیار چنین حرکتی بیشتر از آن چیزی که هست در حال تبلیغ شدن می‌باشد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«روز پایانی بزرگ‌ترین مسابقه کشتی دنیا از دید ایرانی‌ها»

بزرگ‌ترین تورنمنت کشتی جهان سه هزار کشتی‌گیر را دور هم جمع کرده تا همه برای یک هدف پنجه در پنجه هم اندازند.

به گزارش ایسنا، تهران امروز به مرکز کشتی جهان تبدیل شده است. بیش از سه هزار کشتی‌گیر همگی با یک آرزو دور هم جمع شده‌اند. سالن ١٢ هزار نفری تبدیل شده به میدانی برای رقم خوردن صحنه‌های به یاد‌ماندنی. از اشک‌های پس از شکست یک کشتی‌گیر نوپا تا پشتک واروها و مشت‌های گره شده پس از یک پیروزی.

آزادی میزبان گوش‌شکسته‌های سراسر ایران است. در یک گوشه «مهدی تقوی» قهرمان جهان برای رسیدن به تیم‌ملی مبارزه می‌کند و در طرف دیگر نوجوانی ١۵ ساله از خوزستان رویاهایش را بر روی تشک کشتی جست‌و‌جو می‌کند. سه هزار کشتی‌گیر با سه هزار رویا و آرزو در دنیای خود غرق شده‌اند و نمی‌خواهند فرصت حضور در بزرگ‌ترین تورنمنت کشتی جهان را به راحتی از دست دهند.

k

 

خیلی‌ها هنوز در اول راه هستند. به خاطر یک باخت دست بر سر می‌گذارند و در آغوش مربی اشک می‌ریزند. نای بلند شدن ندارند و رویاهای خود را تمام شده می‌دانند اما این تازه ابتدای راه است، آغاز مسیر پر پیچ‌و‌خم قهرمانی که هزار برد و باخت دارد، اما هر چه هست، کوچک و بزرگ، قهرمان و مبتدی، باتجربه و تازه‌کار همگی یک هدف دارند؛ رسیدن به تیم‌ملی. برگزاری مسابقات اوپن بر روی پانزده تشک با حضور بیش از ٣ هزار نفر که در جهان کم‌نظیر است، می‌تواند به رونق کشتی در ایران کمک شایانی کند و این رقابت‌ها نمادی است از برنامه‌های اساسی فدراسیون کشتی برای تبدیل شدن به قدرت نخست کشتی جهان که البته راه سخت و درازی برای به ثمر نشستن این برنامه‌ها در پیش است.

«مراسم تقدیر از مربیان پیشکسوت کشتی با حضور وزیر ورزش برگزار شد»

مراسم تقدیر از مربیان پیشکسوت کشتی ایران دیروز (پنج‌شنبه) با حضور «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان و هم‌زمان با بزرگ‌ترین مسابقات کشتی دنیا برگزار شد. مراسم تقدیر از مربیان پیشکسوت کشتی با حضور وزیر ورزش برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از اساتید حشمت‌اله کهندل، محمد کرمانی، مهدی هوریا، سید‌جعفر موسوی، حبیب کاکاحاجی، تورج ظفری، مراد خانی با اهدای لوح‌های یاد‌بودی توسط دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان معاونین وزیر ورزش و جوانان و «رسول خادم» رییس فدراسیون کشتی قدردانی شد.

هم‌چنین در این مراسم از «اسداله رضایی» از داوران بین‌المللی بازنشسته و «رضا غلامی» از جدول‌نویسان بین‌المللی و پیشکسوتان کشتی نیز قدردانی شد.

در این مراسم گودرزی وزیر ورزش و جوانان هم‌چنین هدیه‌ای یاد‌بودی را به خانم «یاکسی رودیکا مارینا» نماینده اتحادیه جهانی کشتی (عضو کمیته پزشکی و دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی) اهدا کرد.

godarzi

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی عمومی (اوپن) کشور در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان طی روزهای ١۶ و ١٧ بهمن برگزار می‌شود و دو‌هزار و چهار‌صد کشتی در مدت دو روز (پنجشنبه و جمعه) با حضور سه‌هزار و صد و چهل و یک کشتی‌گیر در این رقابت‌ها انجام می‌شود.

امسال برای نخستین بار این مسابقات به صورت هم‌زمان بر روی پانزده تشک برگزار می‌شود.

تیم‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهار‌شنبه پذیرش شدند و کشتی‌گیران تمامی استان‌ها نسبت به ثبت‌نام خود در این مسابقات اقدام کردند.

این رقابت ها در برنامه‌های حفظ کشتی در المپیک اهمیت بالایی دارد و قرار است مستندات آن در این زمینه به کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ارسال شود.

هم‌چنین مدیریت رکوردهای جهان گینس نیز نامه فدراسیون کشتی ایران برای ثبت بزرگ‌ترین تورنمنت کشتی دنیا را که با نام گرامی داشت دهه مبارک فجر برگزار می‌شود، پذیرفته و قرار است مستندات، پس از رقابت‌ها برای ثبت در کتاب رکوردهای جهان گینس ارسال شود.

صد و شصت داور شامل داوران بین‌المللی و ملی قضاوت بزرگ‌ترین تورنمنت کشتی دنیا را بر عهده خواهند داشت.

در این مسابقات با توجه به سهمیه داده شده به استان‌های سراسر کشور (رده‌بندی تیمی رقابت‌های قهرمانی کشور) نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در سه ردیف تشک در نظر گرفته شده (هر رده‌ای سنی پنج تشک) با هم به رقابت می‌پردازند.

نفرات برتر این رقابت‌ها با نظر کادر‌فنی سهمیه حضور مستقیم در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی را به دست می‌آورند.

«درخشان به بازیکنان باج می‌دهد»

پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از خرید «تادئو» گفت: پول بیت‌المال را داده‌ایم و بازیکنی را آورده‌ایم که تازه باید فوتبال را به او یاد بدهیم. مطمئنم دست‌های پشت‌پرده دلارهایی را که برای خرید تادئو هزینه شده، تقسیم می‌کنند.

«جمشید شاه‌محمدی» در گفت‌وگو با ایسنا، با ابراز تاسف از وضعیت این روزهای سرخ‌پوشان پایتخت گفت: بزرگ‌ترین مشکل پرسپولیس این است که صاحب ندارد. آقای «خادم» و دیگر مسوولان وزارت ورزش که ادعای مالکیت این باشگاه را دارند هیچ‌گونه نظارتی نمی‌کنند، فقط جلوی پول دادن یا ندادن را می‌گیرند. زمان «علی پروین» تیم بزرگ‌تر داشت و همه امور تحت کنترل او بود، ولی امروز پرسپولیس بزرگ‌تر ندارد. اصلن معلوم نیست در این تیم چه اتفاقی می‌افتد. من فکر می‌کنم که با این وضعیت پرسپولیس در آسیا فقط یک زنگ تفریح باشد.

وی با اشاره کیفیت فنی پایین پرسپولیس افزود: پرسپولیس این روزها یک تیم کاملن معمولی است و در زمان دایی و درخشان بازیکنانی به این تیم جذب شده‌اند که برخی‌هایشان حتا در حد لیگ یک هم نیستند. من شنیده‌ام که در گذشته یک بازیکن شهرستانی به خاطر این‌که پدرش هتل دارد جذب پرسپولیس شده است. این نشان می‌‌دهد که هر کس پدرش پول‌دار است می‌تواند در پرسپولیس بازی کند.

hamidederakhshan

سرمربی امیدهای پرسپولیس هم‌چنین با اشاره به دخالت دلالان در خریدهای پرسپولیس خاطرنشان کرد: متاسفانه اکثر بازیکنانی که خریداری شده‌اند توسط دلالان معرفی شده‌اند. باشگاه به سرمربی می‌گوید بازیکن بخر؛ سرمربی هم فقط با دیدن فیلم بازی یک بازیکن او را در اختیار می‌گیرد. در حالی‌که وقتی بازیکن را از نزدیک در قالب تیم می‌بینید، کیفیت یک بازیکن درجه سه و چهار را دارد. فقط پول بیت‌المال این وسط حیف‌و‌میل شده است.

وی در ادامه با انتقاد از کادر‌فنی پرسپولیس به خاطر جذب تادئو اظهار کرد: تادئو را چه کسی آورده است؟ درخشان فیلم بازی تادئو را دیده است. مطمئنن دلال‌ها پشت خرید او قرار دارند و می‌بینیم که چه کیفیت پایینی دارد. پول بیت‌المال را داده‌ایم و بازیکنی آورده‌ایم که تازه فوتبال یادش بدهیم؟ او نمی‌توانست یک کنترل ساده داشته باشد. شاید هم فوتبال ما شرایطی دارد که یک بازیکن وقتی وارد آن می‌شود کیفیتش پایین می‌آید. ما در تیم امید پرسپولیس بازیکنی داریم به نام «مدنی» که در این فصل پانزده گل به ثمر رسانده است. چگونه است که ما بازیکن خودمان را نمی‌بینیم، آن‌وقت چند صد میلیون پول بیت‌المال را هزینه یک بازیکن خارجی درجه 3 می‌کنیم؛ آن هم دلار. پس مطمئن باشید که دست‌های پشت‌پرده این دلارها را تقسیم می‌کنند، در حالی‌که به جای این کار می‌توانیم یک بازیکن جوان مثل مدنی را با هزینه‌ای ١٠-٢٠ میلیونی بیاوریم و به مرور زمان از او در ترکیب استفاده کنیم. متاسفانه این‌ها را نمی‌بینیم و به دنبال گرفتن بازیکن از عراق و برزیل هستیم. من فکر می‌کنم این بازیکنان از دهات‌های برزیل وارد فوتبال ایران می‌شوند، نه لیگ برزیل. مدیران باشگاه حاضر می‌شوند پول مربیان پایه خود را ندهند، ولی پانصد میلیون برای آوردن تادئو هزینه می‌کنند. من ۵ ماه است که در امید پرسپولیس کار می‌کنم و هنوز ریالی دریافت نکرده‌ام. وقتی آقای خادم و در مجموع وزارت ورزش که ادعا می‌کنند این تیم مال آنهاست چرا نظارتی ندارند و باشگاه را مجاب به استفاده از بازیکنان پایه نمی‌کنند؟

«رونالدو بهترین بازیکن تاریخ لیگ انگلیس شد»

مهاجم کنونی رئال‌مادرید اسپانیا عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ انگلیس را بالاتر از همه بزرگان این لیگ از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، با این‌که «کریستیانو رونالدو» ۶ فصل را در لیگ‌برتر انگلیس سپری کرده، روز پنج‌شنبه و به هنگام جشن گرفتن تولد ٣٠ سالگی‌اش توانست در یک رای‌گیری عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ فوتبال انگلیس را کسب کند.

در این رای‌گیری که برای انتخاب بهترین بازیکن تاریخ لیگ‌برتر ترتیب داده شده بود، رونالدوی پرتغالی موفق شد بالاتر از «تیری آنری» فرانسوی که برای آرسنال بازی می‌کرد و «رایان گیگز ولزی» که هم‌تیمی وی در منچستر‌یونایتد بود، رتبه نخست را به دست آورد.

رونالدو وقتی در سال ٢٠٠٣ توسط «الکس فرگوسن» به منچستر‌یونایتد برده شد، ١٨ ساله بود. وقتی او در سال ٢٠٠٩ از یونایتدها جدا و راهی رئال‌مادرید شد، با شیاطین سرخ موفق به کسب سه قهرمانی در لیگ‌برتر انگلیس، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یک قهرمانی در جام‌حذفی شده بود و در همان سال نیز عنوان بهترین بازیکن جهان را نیز از آن خود کرد.

ronaldo

وقتی او با رکورد هشتاد میلیون پوند راهی رئال شد، موفقیت‌ها و نمایش‌های عالی این بازیکن در اسپانیا نیز ادامه یافت. او در سانتیاگو برنابئو گل‌های زیادی به ثمر رساند و رکوردهای بسیاری را شکست. رونالدو در کنار «لیونل مسی»، رقابتی فوق‌العاده را ایجاد کرده و به بهترین بازیکنان عصر خود بدل شدند.

در این رای‌گیری که در آن نام بازیکنان بزرگی مانند تیری آنری، رایان گیگز، اریک کانتونا، جانفرانکو زولا، دنیس برگ کمپ، استیون جرارد، آلن شیرر، روی کین و پاتریک ویرا به چشم می‌خورد، کریستیانو رونالدو توانست رتبه نخست را کسب کند و پس از او نیز آنری و گیگز قرار گرفتند.

«برانکو ایوانکوویچ دوباره نزدیک پرسپولیس»

با توجه به پروسه طولانی واگذاری سهام و البته مراحل متفاوت‌اش تقریبا بعید به نظر می‌رسد که هیچ‌کدام از شرکت کنندگان خود را از پیش برنده بدانند که مذاکراتی را هم شروع کرده باشند. با علم به این نکات اما این روزها شایعاتی در مورد بازگشت «برانکو» به پرسپولیس شنیده می‌شود. سرمربی سابق تیم‌ملی که در ماه‌های اخیر بارها گزینه نیمکت پرسپولیس بوده .

به گزارش عصر ایران، پرسپولیس و استقلال به زودی وارد مزایده می‌شوند، قیمت‌ها ارزیابی می‌شود، صلاحیت‌ها تایید می‌شود و بر اساس بهترین پیشنهاد سهام سرخابی‌ها به فروش می‌رسد. سهام‌دار جدید باشگاه‌ها را در اختیار می‌گیرد، مدیر‌عامل تعیین می‌کند، مدیر‌عامل هم اگر شرایط را درست بداند سرمربی هر کدام از دو تیم را تغییر می‌دهد. این پروسه‌ای است که حتمن برای تغییر سرمربی پرسپولیس یا استقلال لازم به نظر می‌رسد.

با توجه به این پروسه طولانی و البته مراحل متفاوت‌اش تقریبن بعید به نظر می‌رسد که هیچ‌کدام از شرکت کنندگان خود را از پیش برنده بدانند که مذاکراتی را هم شروع کرده باشند. با علم به این نکات اما این روزها شایعاتی در مورد بازگشت برانکو به پرسپولیس شنیده می‌شود. سرمربی سابق تیم‌ملی که در ماه‌های اخیر بارها گزینه نیمکت پرسپولیس بوده. بر اساس اخبار منتشر شده مذاکراتی از داخل ایران با سرمربی کروات انجام شده است. او پیشنهادی دریافت کرده که برای روزهای پایانی سال در تهران باشد. این‌طور که از منابع داخلی هم تایید شده حتا مبلغ مالیات برانکو هم پرداخت خواهد شد.

branko

حتا در مورد این‌که مذاکره کننده کیست و چطور با این اعتماد به نفس کارش را شروع کرده هم شایعاتی شنیده می‌شود. با این همه کمی باور کردن این خبر مشکل به نظر می‌رسد. نه باور کردن خصوصی‌سازی سخت است و نه به ایران بازگشتن برانکو مشکل این‌جاست که خیلی بعید به نظر می‌رسد یک شرکت تا این حد از خرید باشگاه پرسپولیس مطمئن باشد که مذاکرات قطعی هم داشته باشد. حالا باید چندین روز بیشتر منتظر بود و دید  که آیا این شایعات حقیقت داشته و سرمربی پرسپولیس یک ماه پیش از مزایده انتخاب شده یا شرایط به شکل دیگری است.

«چرا کارلوس کی‌روش می‌خواهد حتمن در بازی با سوئد روی نیمکت تیم‌ملی باشد»

«کارلوس کی‌روش» با «علی کفاشیان» به توافق رسیده که تا پایان بازی با سوئد سرمربی ایران باشد و تازه آن موقع برای ماندن یا رفتن با رییس فدراسیون ایران مذاکره می‌کند، اما مرد پرتغالی چرا چنین تصمیمی گرفته است؟

به گزارش خبر آنلاین، کارلوس کی‌روش که شهره بود از بازی با تیم‌های بزرگ می‌ترسد، درست ۴ سال بعد از حضور در تهران تصمیم گرفته تا تیمش را در دو بازی بزرگ دوستانه ملی به میدان ببرد. او که در آخرین نشست با کادر‌فنی‌اش گفته به یک نتیجه قطعی رسیده. این‌که ماموریتش در ایران به پایان رسیده است.

از نظر کارلوس، مذاکرات با علی کفاشیان به بن‌بست رسیده و چون رییس امکان فراهم کردن امکانات برای تیم‌ملی را ندارد پس نیازی به ماندن مرد پرتغالی در تهران هم نیست. با این وجود آنها در جلسه‌ای که چندان هم خوشایند نبوده و کفاشیان رسمن گفته نمی‌تواند خواسته‌های سرمربی را فراهم کند، به توافق می‌رسند تا مربی پرتغالی فروردین‌ماه را هم در کنار تیم‌ملی باشد.

او گفته می‌ماند و تیم‌ملی را در مصاف با دو حریف قدرتمند جهانی یعنی شیلی و سوئد به میدان بفرستد. کارلوس کی‌روش که در همه ۴ سالی که در ایران بود، همیشه متهم می‌شد به پرهیز از بازی‌های دوستانه بین‌المللی. او که پیش از جام‌جهانی هم بازی برابر تیم‌های بزرگ را صلاح ندانست چطور یک‌باره این دو بازی بزرگ را در دستور کار قرار داده؟ این پرسشی است که منتقدانش برایش تعابیر مختلفی دارند.

منتقدان کارلوس می‌گویند: او خودش این بازی‌ها را برنامه‌ریزی کرده پس اصرار دارد خودش روی نیمکت باشد. علی کفاشیان در پاسخ به این ادعا می‌گوید: «بازی با سوئد و شیلی با روابط کارلوس کی‌روش در تقویم ما قرار گرفت اما قرارداد این بازی را خود فدراسیون بستیم. » دو مسابقه‌ای که کمتر از سی‌صد هزار دلار هزینه دارند و با توجه به هزینه‌های ایاب‌و‌ذهاب تیم شاید در خوش‌بینانه‌ترین حالت پنجاه هزار دلار سود داشته باشد و این رقم در برابر درآمد سالانه ٢ میلیون دلاری مرد پرتغالی از ایران تقریبن هیچ است.

kirosh

اما چه دلایلی می‌تواند وجود داشته باشد برای این تصمیم سرمربی؟

١- شاید اولین گزینه و دم‌دستی‌ترین نگاه همانی باشد که منتقدان کارلوس می‌گویند: او خودش این بازی‌ها را برنامه‌ریزی کرده پس اصرار دارد خودش روی نیمکت باشد.

علی کفاشیان در پاسخ به این ادعا می گوید: بازی با سوئد با روابط کارلوس کی‌روش در تقویم ما قرار گرفت اما قرارداد این بازی را خود فدراسیون بسته و تمام مسایل برنامه‌ریزی این بازی و بازی با شیلی در سوئد توسط فدراسیون برنامه‌ریزی شده است.

بازی با سوئد و شیلی بی‌شک بعد از بازی با برزیل، مهم‌ترین بازی‌های تدارکاتی تیم‌ملی در دوران ریاست ٧ ساله علی کفاشیان هستند. مسابقاتی که لذت و هیجان فوتبال را باری دیگر به ایرانی‌ها هدیه می‌دهند. سوئد یکی از کشورهایی است که ایرانیان زیادی را در خود جای داده و مثل استرالیا می‌تواند جوی هیجان‌انگیز از حضور ایرانیان در حمایت از تیم‌ملی ایجاد کند. مسابقه‌ای که بار دیگر شعار ایران برای همه ایرانیان دولت را محقق می‌کند. اردوهایی که کمتر از سی‌صد هزار دلار هزینه دارند، با توجه به هزینه‌های ایاب‌و‌ذهاب‌شان شاید در خوش‌بینانه‌ترین حالت پنجاه هزار دلار سود داشته باشد و این رقم در برابر درآمد سالانه ٢ میلیون دلاری مرد پرتغالی از ایران تقریبن هیچ است.

٢- گزینه دوم اما استدلالی فنی است. استدلالی که گروه فنی کارلوس کی‌روش به آن تاکید دارند. این‌که چرا او پیش از جام‌جهانی از حضور در بازی‌های بزرگ طفره می‌رفت و بارها قبل از جام‌جهانی گفت بازی با تیم‌هایی مثل هلند، آرژانتین، آلمان یا… به سود ایران نیست. کارلوس با این تاکتیک توانست سیمایی جدید از فوتبال ایران در جام‌جهانی به نمایش بگذارد. فوتبالی که با فوتبال همیشگی او در منچستر، رئال و تیم‌ملی پرتغال تفاوت داشت. فوتبال تمام دفاعی مبتنی بر فرصت‌طلبی. شیوه‌ای از نمایش که به گفته خودش در جام‌جهانی یک دستاورد داشت: «شان ایران حفظ شد و با همه مشکلات زنگ تفریح نشدیم.» ایران با این ابزار توانست آرژانتین و مسی را در جام‌جهانی برای ٩٠ دقیقه آزار بدهد و شوکه کند.

او در همه ۴ سال گذشته به این باور نرسیده بود که ساختار تیمی شاگردانش به این حد از هماهنگی رسیده تا وارد بازی‌هایی از این دست شود. کارلوس بعد از جام ملت‌های آسیا دوره‌ای جدید را پیش روی فوتبال ایران می‌بیند. دوره عبور از ملی‌پوشانی با سابقه بازی در تیم‌های اروپایی و بیش از پنجاه بازی ملی چون نکونام، تیموریان، جلال حسینی، مسعود شجاعی، پژمان منتظری و خسرو حیدری. بازیکنانی که باید با جوان‌هایی از دل لیگ ایران و با سنین پایین جایگزین شوند تا در کنار نسل نیمه اروپایی تیم‌ملی چون گوچی و دژاگه، آزمون، حقیقی و جهانبخش قرار بگیرند. بازیکنانی از جنس غفوری، پورعلی گنجی، امیری، رفیعی و ستاره مورد علاقه او در لیگ مثل بیرانوند، عبداله‌زاده، یعقوب کریمی و … قرار بگیرند. این عین گفته کارلوس کی‌روش درباره یعقوب کریمی استف در زمانی‌که نفت تهران بازی می‌کرد: این پسر یکی از استعدادهای فوتبال ایران است اما چطور از من انتظار دارید او را یار ثابت تیم‌ملی کنم وقتی کل بازی‌های مهم رده سنی ملی او ده بازی هم نیست. کریس رونالدو در ١٧سالگی شصت بازی بزرگ ملی را در تیم‌های پایه تجربه کرده بود. اما یعقوب بیشترین تماشاگری که برای بازی‌های تیمش در نفت می‌آیند با محاسبه کردن سربازهای ورزشگاه، بیست نفر هستند.

کارلوس اما حالا دوران نتیجه‌گرایی جام‌جهانی را سپری کرده و وارد دوران بازیکن سازی شده. او باید پیش از ورود به مسابقات انتخابی جام‌جهانی ٢٠١٨ تیم جدیدش را بسازد پس نیاز به بازی‌های بین‌المللی بزرگ دارد. نه فقط او که این نسل جوان زیر ٢٣ سال لیگ باید این مجال را تجربه کنند پس او در فاز جدید به چند بازی بزرگ فکر می‌کند.

٣- کارلوس کی‌روش غیر از نیاز‌سنجی برای فوتبال ایران که سبب شد درست در پایان جام‌جهانی ٢٠١۴ بازی با سوئد را برنامه‌ریزی کند، به یک باور دیگر هم رسیده. این که حالا سبک بازی او ملکه ذهن بازیکنانش شده است. حالا دیگر یارانش می‌دانند سرمربی از آنها چه سبکی را می‌خواهد: «من بازیکنانی دارم که برای این سبک فوتبال مناسب هستند. من مسی یا عمر عبدالرحمن ندارم اما همه آسیا دوست دارند اشکان یا گوچی ما را داشته باشند. پس برای‌شان با سبکی که بهتر فوتبال بازی می‌کنند به میدان می‌روم.» او تصمیمش را گرفته و سبک فوتبالش را با توجه به داشته‌هایش انتخاب کرده است. سبکی از بازی که با آن می‌تواند به نتیجه دل‌خواهش برسد. او حالا به این سطح از اطمینان رسیده که می‌خواهد دفاع چند لایه تیمی‌اش را برابر زلاتان ابراهیموویچ و یارانش محک بزند. حتا اگر این آخرین باری باشد که روی نیمکت تیم‌ملی می‌نشیند. او ترجیح می‌دهد تیمی را که مردم دوستش دارند را برای‌شان به نمایش بگذارد.

«حساب بانکی نکونام در اوساسونا مسدود شد»

او که کاملن از شرایط به وجود آمده ناراحت است گفت: من در شرایطی این‌جا هستم که حتا خط تلفنم هم قطع شده و تمام حساب‌های بانکی‌ام مسدود شده است.

به گزارش جهان، «جواد نکونام» که به خاطر مشکلات اداری مربوط به ویزایش، با چند روز تاخیر به اسپانیا برگشت، بعد از حضور در تمرینات اوساسونا، در یک کنفرانس خبری درباره دلیل تاخیرش توضیح داد.

nekonam

او که کاملن از شرایط به وجود آمده ناراحت است گفت: من در شرایطی این‌جا هستم که حتا خط تلفنم هم قطع شده و تمام حساب‌های بانکی‌ام مسدود شده است. در قرارداد من با باشگاه اوساسونا، این باشگاه موظف بوده تمام مالیات من تا قبل از سال ٢٠١١ را پرداخت کند اما از آن‌جایی که باشگاه هیچ پولی ندارد، آنها این کار را انجام نداده‌اند. شرایط اوساسونا برای من قابل درک است اما این‌که حالا حساب بانکی من هم مسدود شده باشد اصلن قابل قبول نیست.

کاپیتان تیم‌ملی ایران در ادامه صحبت‌هایش درباره پیشنهادی صحبت کرد که می‌توانست او را از اوساسونا جدا کند: من به مدیران باشگاه گفتم که اگر قرار به پرداخت پولی نیست من می‌توانم به تیم دیگری بروم. باز هم می‌گویم که مشکلات باشگاه را درک می‌کنم اما دوست دارم مردم هم در جریان اتفاقات باشند. اگر باشگاه فکر می‌کند که با جدایی من، به اوساسونا کمک می‌شود، من مشکلی با این قضیه ندارم اما دوست دارم در اوساسونا بمانم و این‌جا بازنشسته شوم.

«مخالفت ضمنی سوئد با برگزاری دیدار ایران – شیلی»

کشور سوئد با برگزاری دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی ایران و شیلی در این کشور مخالف است.

به گزارش مشرق، پس از این‌که توافقات لازم برای انجام دیدار تدارکاتی بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و شیلی در تاریخ ۵ فروردین ١٣٩۴ بین فدراسیون دو کشور به عمل آمد از همان ابتدا این بحث وجود داشت که این مسابقه در کدام کشور برگزار خواهد شد.

البته با وجود برپایی اردوی نوروزی تیم‌ملی در سوئد، این احتمال به وجود آمد که این کشور علاوه بر این‌که در تاریخ ١١ فروردین، میزبان دیدار ایران و سوئد خواهد بود، در تاریخ پنجم همین ماه نیز از دیدار شاگردان کی‌روش با شیلی نیز میزبانی خواهد کرد.

با این وجود سوئدی‌ها برای این‌که دیدار ایران و شیلی، دیدار تیم‌ملی کشورشان با تیم‌ملی ایران را از لحاظ بازاریابی و مارکتینگ تحت‌الشعاع خود قرار ندهد، مخالفت ضمنی خود را برای برگزاری دیدار با شیلی در خاک این کشور را به ایران اعلام کرده‌اند تا تیم‌ملی برای برگزاری این مسابقه به فکر یک کشور سوم باشد.

t-m

بر همین اساس گمانه‌زنی‌ها مبنی بر آن بود که احتمالن یکی از کشورهای همسایه سوئد، یعنی نروژ، دانمارک یا فنلاند میزبان دیدار ایران با شیلی باشند، اما به خاطر روابط مطلوب اتریشی‌ها با اعضای کادر‌فنی تیم‌ملی که بر اساس آن اردوی تدارکاتی تیم‌ملی نیز قبل از جام‌جهانی در این کشور برگزار شد، این احتمال تقویت شده است که اتریش میزبان دیدار تدارکاتی بین تیم‌های ملی ایران و شیلی باشد.

البته شاید رایزنی‌ با سوئدی‌ها در نهایت جواب داده و این کشور با برگزاری دیدار ایران و شیلی در شهری به جز استکهلم که دیدار تیم‌ملی با سوئد در آن برگزار خواهد شد، رضایت دهند.

«ابهام برای حضور رضا‌زاده درانتخابات وزنه‌برداری»

با توجه به عضویت «رضا‌زاده» در شورای شهر تهران وی طبق قانون نمی‌تواند در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری شرکت کند و از همین‌رو این موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع شده تا در این زمینه به تصمیم‌گیری بپردازد.

حضور حسین رضازاده در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه‌برداری به نظر شورای حل اختلاف تهران منوط شده و این شورا به زودی رای نهایی خود را در این زمینه اعلام خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، با توجه به عضویت حسین رضازاده در شورای شهر تهران وی طبق قانون وی دو‌شغله محسوب شده و نمی‌تواند در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری شرکت کند و از همین‌رو این موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع شده تا در این زمینه به تصمیم‌گیری بپردازد.

«نصراله سجادی» معاون وزیر ورزش در این‌باره گفت: قانون صراحت دارد که اعضای شورای شهر نمی‌توانند در انتخابات فدراسیون‌ها شرکت کنند و دوستان هم باید از قانون تمکین کنند.

rezazadeh

در همین حال رضازاده معتقد است «مهدی هاشمی» نماینده مجلس به تازگی با گرفتن مجوز لازم از مجلس در انتخابات فدراسیون تیراندازی شرکت کرده و دوباره به ریاست این فدراسیون رسید و این فرصت برای او هم می‌تواند فراهم شود. ضمن این‌که ریاست فدراسیون و عضویت در شورای شهر هیچ‌کدام شغل محسوب نمی‌شود.

پیش ار این «مهدی چمران» رییس شورای شهر اعلام کرده بود بی‌دلیل برای حسین رضازاده مشکل ایجاد کرده‌اند و او برای شرکت در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری منع قانونی ندارد و نامه‌ای از سازمان بازرسی مبنی بر منع قانونی رضازاده برای شرکت در انتخابات به شورای شهر ارجاع نشده است.

مطالب مرتبط

از حضور هم‌تیمی رونالدو در داعش تا دقایقی که حاج منصور به فردوسی‌پور نداد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,