Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
در شمال شرقی ارمنستان

«در درگیری نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان ٢ نفر کشته شدند»

2015 February 07

خبر / رادیو کوچه

 

 

وزارت دفاع ارمنستان از کشته شدن دست کم دو نظامی این کشور در درگیری با نیروهای جمهوری آذربایجان در یک منطقه مرزی با این کشور خبر داد.

خبرگزاری «نووستی» ارمنستان، روز شنبه هفتم فوریه گزارش داده است، «آرتسون هووانسیان»، سخن‌گوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده است: «درگیری مسلحانه پس از حمله نظامیان آذری به مواضع نیروهای ارمنستان در استان تاووش واقع در شمال شرقی ارمنستان رخ داد.»

بنابه این گزارش، سخن‌گوی وزارت دفاع ارمنستان گفته است: «نیروهای جمهوری آذربایجان نیز در این زد و خورد مرزی متحمل تلفات انسانی شدند.»

nagorno_karabagh_soldie

در همین رابطه منابع خبری روسیه نیز گزارش داده‌اند که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با تایید درگیری نیروهای این کشور با یک واحد نظامی ارمنستان، نیروهای ارمنی را به تلاش برای عبور از خط حائل میان نیروهای دو کشور متهم کرد که با آتش نیروهای آذری از این اقدام جلوگیری شد.

در ماه‌های اخیر چند مورد درگیری مسلحانه میان نیروهای جمهوری آذربایجان با نیروهای ارمنستان رخ داده است که بر اثر آن شماری از نیروهای دو طرف کشته شده‌اند.

آخرین مورد درگیری خونین میان نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز ششم بهمن ماه رخ داد که بر اساس اطلاعات وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ٣ نظامی این کشور در درگیری با نیروهای نظامی ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی، جان خود را از دست داده و شماری نیز مجروح شدند.

همچنین دولت جمهوری آذربایجان اول آگوست نیز اعلام کرده بود که هشت سرباز این کشور در درگیری با نیروهای ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کشته شده‌اند.

بیشتر بخوانید

هشت سرباز جمهوری آذربایجان در درگیری با ارمنستان کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,