Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
در مراسم جایزه کتاب سال

«انتقاد حسن روحانی از شرایط ممیزی کتاب در ایران»

2015 February 08

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از شرایط ممیزی کتاب در ایران خواهان سپردن نظارت نشر به ناشران، نویسندگان و اساتید برجسته شد.

بنابه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، «حسن روحانی» روز یک‌شنبه نوزدهم بهمن ماه در مراسم جایزه کتاب سال در تهران با بیان این مطلب که باید نظارت بر کتاب قدم به قدم به صاحبان امر واگذار شود، گفت معتقد است که نباید در این زمینه «مته به خشخاش گذاشت و تحریک کرد».

رییس جمهوری ایران با تاکید بر این که باید نظارت بر کتاب را قدم به قدم به صاحبان امر واگذار کرد، افزوده است: «ناشران، نویسندگان و اساتید برجسته بیایند نظارت کنند. اگر کتابی چاپ و خوانده شد دوباره برای چاپ دوم باید از هفت‌خوان عبور کند؟‌«

rohani

براساس این گزارش، «حسن روحانی» در این مراسم گفت که معتقد است ممیزی «نباید صد اصل داشت، بلکه باید اصول مهمی نظیر اخلاق، مقدسات و ارزش‌ها، امنیت ملی و مصالح ملی را مبنا قرار دهیم».

بنابه این گزارش، رییس جمهوری ایران با بیان این که اصحاب قلم بهتر از یک مدیر وزارت‌خانه راجع به کتاب نظر خواهند داد، گفته است: «چرا باور نمی‌کنید راجع به هنر اصحاب هنر بهتر بلدند سخن بگویند؟ چرا با ما با آنها مشورت نمی‌کنیم.»

وی همچنین افزوده است: «این چه جفایی است که به علم و توسعه کشور روا می‌داریم. مگر آنها که عمری در اقتصاد صرف کرده و هزاران ساعت تدریس کرده‌اند، اقتصاد را از یک مدیر معمولی بهتر نمی‌توانند تشخیص دهند؟ راه را باز کنیم، سوء ظن‌ها را کنار بگذاریم و هر کسی را با یک بهانه کنار نگذاریم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    vNerZA hyijdhdwzbyu, [url=http://mkazsraqepbm.com/]mkazsraqepbm[/url], [link=http://hlewufymmvit.com/]hlewufymmvit[/link], http://vrgadrtikzfh.com/