Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«مخدر شیشه عامل نابودی بازیکن لیگ‌برتری ایران»

2015 February 09

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مخدر شیشه عامل نابودی بازیکن لیگ‌برتری ایران

پیدا کردن این فوتبالیست و در حالت عادی پیدا کردن این مدل فوتبالیست‌ها که شاید تعدادشان در حال افزایش باشد کار سختی نیست. اگر از نزدیک تمرینات آنها را ببینید زودتر و اگر از دور پی‌گیری‌شان کنید دیر‌تر متوجه مشکل‌شان می‌شوید. اگر از تیم‌ها دور هستید، آنها اکثرن صورت‌های باریک و بدون چربی دارند، اما بدن‌شان آمادگی دویدن و تمرین کردن ندارد و البته در مصاحبه‌هایشان حرف‌های عجیب‌و‌غریب زیادی می‌زنند.

به گزارش وب‌سایت عصر ایران، یکی از ستاره‌های نام آشنای لیگ‌برتری، به خاطر مصرف «شیشه» توانایی بازی کردن در ترکیب اصلی را ندارد. این بازیکن که پیش‌بینی می‌شد در سال جاری یکی از بهترین‌های لیگ‌برتر باشد در طول سال و به خاطر خوش‌گذرانی‌های فراوان حالا فاصله زیادی با یک بازیکن آماده برای بازی فوتبال دارد. او هر چند از نظر بدنی آماده به نظر می‌رسد و وزن اضافه ندارد اما آمادگی بدنی مناسبی برای بازی کردن ندارد و ذهنش هم آماده مسابقه دادن نیست.

sorkhabi

او البته اولین فوتبالیست ایرانی نیست که دچار چنین وضعیتی شده. در اصل نزدیک به شش تا هشت سال است که بازیکنان لیگ‌برتری به مصرف شیشه روی آورده‌اند. روزهای اول مصرف آمفتامین‌ها برای فوتبالیست‌ها لزومن برای لاغر شدن بود. بعد از جام‌جهانی ٢٠٠۶ بود که تعدادی از بازیکنان فوتبال در مدت زمانی کوتاه موفق شدند بدن‌هایشان را به آمادگی برسانند و به قول معروف سر وزن بیایند. در میان این بازیکنان یک دروازه‌بان و یک ستاره چپ پا دیده می‌شد که البته مصرف کنترل شده شیشه به آنها کمک کرد که از شرایط بازی خارج نشوند. این دو بازیکن تقریبن اولین‌هایی بودند که توسط رسانه‌ها شناخته شدند. از آن به بعد بازیکنانی که مصرف آمفتامین‌ها سبب کاهش وزن‌شان می‌شد کم نبودند.

در بین همه این بازیکنان می‌شود به یکی از مهاجمانی اشاره کرد که در سال‌های اخیر چند تیم مختلف را تجربه کرده است. مهاجمی که آخرین بار ۴ سال قبل خوب گل می‌زد، اما او روزهای اوجش را در یکی از تیم‌های شهرستانی جا گذاشت و پس از آن در تیم‌های دیگر کمتر موفق به گلزنی شد. این مهاجم هر چند به نظر آماده می‌رسد و وزن اضافه ندارد، اما این‌قدر از نظر ذهنی و بدنی از آمادگی به دور است که دوسال گذشته را به نیمکت پرچ شده و دقایق کمی به زمین رفته است.

یکی دیگر از این مثال‌ها هم مدافع مشهوری است که سال گذشته بسیار سال بدی را پشت‌سر گذاشت و تقریبن روی همه گل‌هایی که تیمش دریافت می‌کرد مقصر بود. خیلی‌ها از دست دادن رتبه خوب تیم این بازیکن را بی‌دقتی‌های او در خط دفاع می‌دانستند.

حالا اما خبر می‌رسد یکی دیگر از ستاره‌های لیگ‌برتری که به خوشگذرانی مشهور است به مصرف شیشه مشغول شده. این بازیکن البته نه برای حل مشکل وزن که برای خوشگذرانی شیشه می‌کشد. او قرار بود این روزها و ماه‌ها، سال‌های اوج‌اش باشند اما به نظر می‌رسد با ادامه این شرایط  فوتبالش در حال تمام شدن باشد. پیدا کردن این مدل فوتبالیست‌ها که شاید تعدادشان در حال افزایش  باشد کار  سختی  نیست.

آندو درجه‌های ژنرالی قلعه‌نویی را کند

«آندرانیک تیموریان» هافبک تازه وارد تراکتورسازی در بازی با پدیده بعد از پاس گلی که داد خوشحالی قابل‌توجهی کرد. عکس‌های جدیدی هم از این خوشحالی منتشر شده که پاسخی به قلعه‌نویی است.

timorian

به گزارش وب‌سایت جهان امروز، تیموریان بعد از جدایی از استقلال علیه «امیر قلعه‌نویی» مصاحبه‌ای کرد و سرمربی استقلال هم جواب او را داد. آندو بعد از گل دست روی شانه‌هایش برد و درجه‌های ژنرالی را خطاب به قلعه‌نویی از جا کند و به سمت هواداران تراکتور نشان داد.

مربیگری نکونام در گرو ابقای کی‌روش

«جواد نکونام» برای آخرین بار با پیراهن تیم‌ملی فوتبال ایران برابر سوئد به میدان خواهد رفت که بازی شماره صد و پنجاه این بازیکن با پیراهن تیم‌ملی ایران است.

به گزارش مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوئد در تاریخ یازدهم فروردین‌ماه سال ٩۴ در استکهلم، پایتخت سوئد به مصاف هم خواهند رفت تا به این ترتیب ملی‌پوشان ایران در سفری نوروزی به اروپا به مصاف یاران «زلاتان ابراهیموویچ» بروند.

nekonam

تیم‌ملی فوتبال سوئد در این دیدار با تیم اصلی خود به مصاف ایران خواهد رفت چرا که این دیدار تدارکاتی در روز فیفا برگزار می‌شود.

شایعات متعددی در مورد اتمام قرارداد «کارلوس کی‌روش» با تیم‌ملی فوتبال ایران پس از بازی با شیلی و سوئد مطرح شده است، اما مساله قطعی ادامه هم‌کاری جواد نکونام با تیم‌ملی به عنوان مربی و دستیار کی‌روش در صورت ابقای این سرمربی پرتغالی است.

در صورتی‌که کی‌روش نظر فدراسیون فوتبال را برای سرمربیگری تیم‌ملی فوتبال ایران تا جام‌جهانی ٢٠١٨ و رسیدن به سرمای مسکو جلب کند، کاپیتان تیم‌ملی ایران این‌بار در سمت دستیار کی‌روش فعالیت خود را پی می‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,