Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در شهر قاهره

«کشته شدن ده‌ها نفر در حاشیه یک مسابقه فوتبال در مصر»

2015 February 09

خبر / رادیو کوچه

 

در پی کشته شدن دست‌کم ٢٢ نفر که در درگیری‌هایی در حاشیه مسابقه دو تیم فوتبال در قاهره، پایتخت مصر، رخ داد، مقام‌های مصری کلیه رقابت‌های باشگاهی در این کشور را معلق کردند.

مقام‌های مصری در این رابطه گفته‌اند، طرفداران تیم «زمالک» سعی داشتند بدون داشتن بلیت برای دیدن بازی به ورزشگاه راه پیدا کنند که باعث بروز درگیری و یورش جمعیت شد.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری «الجزیره»، روز دوشنبه نهم فوریه، در این‌باره گزارش داده است که در پی تلاش نیروهای امنیتی مصر برای ممانعت از ورود حدود ۵٠٠ هوادار تیم زمالک به ورزشگاه دفاع هوایی در قاهره برای تماشای بازی میان تیم انبی و زمالک، درگیری‌هایی میان این نیروها با هواداران تیم زمالک رخ داد.

وزارت کشور مصر نیز اعلام کرد که هزاران تن از هواداران تیم زمالک تلاش می‌کردند تا به ورزشگاه دفاع هوایی در قاهره یورش ببرند که در نتیجه درگیری‌هایی میان آنها و نیروهای امنیتی رخ داد.

وزارت کشور مصر می‌گوید، نیروهای امنیتی مانع ورود هوادارانی شدند که سعی داشتند بدون بلیط به ورزشگاه یورش ببرند و حرکت و عبور و مرور را مختل کرده بودند.

egypt

در بیانیه وزارت کشور مصر آمده است، این افراد تلاش می‌کردند تا اتوبوسی را که اعضای تیم زمالک را حمل می‌کرد، متوقف کرده و مانع رسیدن آن‌ها به ورزشگاه شوند. آن‌ها همچنین تلاش می‌کردند تا یکی از خودروهای پلیس را به آتش بکشند؛ برای همین نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آن‌ها و برقراری امنیت در ورزشگاه وارد عمل شدند.

هنوز آمار دقیقی از کشته شدگان این حادثه که روز یک‌شنبه هشتم فوریه روی داده منتشر نشده، در حالی که خبرگزاری «فرانسه» به نقل از وزارت کشور مصر تعداد جان‌باختگان این درگیری‌ها را ۱۹ نفر اعلام کرده‌است، روزنامه مصری «الاهرام» از قول یک مقام پزشکی گفته است دست‌کم ۳۰ نفر قربانی درگیری‌ها شده‌اند.

این در حالی است که شبکه خبری «الجزیره» از کشته شدن ۴۰ نفر در این درگیری‌ها خبر می‌دهد.

سخن‌گوی دولت مصر نیز اعلام کرد که در پی این حادثه مسابقات لیگ داخلی فوتبال این کشور تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاده است.

پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۲ میلادی در مصر، ۷۲ نفر در پی یکی از همین درگیری‌ها در حاشیه مسابقات فوتبال در «پورت‌سعید» کشته شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,