Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
آزادسازی روستاهای اطراف کوبانی

«کردها توانسته‌اند داعش را از ١٢٠ روستای اطراف کوبانی بیرون کنند»

2015 February 10

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای مدافع خلق و پیشمرگه‌های کردستان پس از آزادسازی شهر کردنشین کوبانی، از دست شبه‌نظامیان داعش، اکنون موفق شده‌اند نیروهای دولت اسلامی داعش را از یک‌صد و بیست روستای اطراف شهر کوبانی بیرون کنند.

رسانه‌های خبری کردی، روز دوشنبه نهم فوریه با انتشار این خبر گزارش داده‌اند که با این موفقیت نظامی، اکنون حدود یک سوم از دهکده‌های حومه کوبانی از تسلط داعش آزاد شده‌است.

شبکه خبری «الجزیره» به نقل از منابع کرد گزارش داده است که در جریان پاک‌سازی‌های کوبانی از نیروهای داعش، اجساد ۳۵۰ تن از نیروهای داعشی در شهر کوبانی بدست آمده‌است.

grila

بنابه گزارش الجزیره، یگان‌های مدافع خلق، ی‌پ‌گ، توانسته‌اند روستاهای منطقه «تل عبید» و جرابلس در نزدیکی مرز با ترکیه را از دست شبه‌نظامیان داعش خارج کنند.

در همین رابطه سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، از آزادسازی ۱۲۸ روستای اطراف کوبانی توسط نیروهای کرد خبر داده‌است.

چریک‌های زن و مرد کرد با حمایت نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان و حملات هوایی ائتلاف علیه داعش، پس از چهار ماه نبردهای سنگین در بیست و ششم ژانویه، توانستند کنترل کوبانی را به‌دست بگیرند.

داعش شکست خود را در شهر کوبانی با عنوان «عقب‌نشینی تاکتیکی» پذیرفت اما مدعی شده بود که تلاش برای تسلط دوباره بر این منطقه را از سر خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید

نیروهای داعش به طور کامل از کوبانی بیرون رانده شدند

کوبانی پس از آزادی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,