Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«تایید حکم ۵ سال ممنوعیت کاری حجت‌الاسلام رسایی منتقد ورزش ایران»

2015 February 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تایید حکم ۵ سال ممنوعیت کاری حجت‌الاسلام رسایی منتقد ورزش ایران

رییس سازمان بازرسی کل کشور از اعتراض «حمید رسایی» به نتیجه بررسی‌های هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد.

«ناصر سراج» در گفت‌و‌گو با وب‌سایت میزان، با اشاره به رای هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری درباره حمید رسایی و محرومیت این نماینده از مسوولیت‌های دولتی به مدت پنج سال اظهارکرد: پرونده حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (در هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ریاست‌جمهوری) بررسی شده است.

وی افزود: رسایی به تصمیم هیات رسیدگی اعتراض کرده و پرونده در حال رسیدگی است.

بر اساس این گزارش، رییس (هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری) روز قبل گفت: نتیجه بررسی‌های هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد این شد که حمید رسایی متخلف و ۵ سال از مسوولیت‌های دولتی محروم است.

rasai

«حجت‌الاسلام محمد اشرفی اصفهانی» در واکنش به سخنان اخیر نماینده تهران افزود: سازمان بازرسی پرونده تخلفات وی را در دورانی که مدیر‌کل ارشاد اسلامی قم بوده است، به هیات تخلفات ارسال کرده و مرتب هم پیگیر موضوع است.

وی اضافه کرد: آقای رسایی دارای پرونده هستند و سازمان بازرسی کل کشور پرونده وی و برخی دیگر از مدیران و مسوولان عالی‌رتبه دولت قبل چه مدیران، چه وزرا و چه معاونان را به هیات‌بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری ارسال کرده است.

مشاور نهاد ریاست‌جمهوری اضافه کرد: آقای رسایی بداند رایی که به وی داده شده، بدون ملاحظه مسایل سیاسی بوده است، آن‌چه از سازمان بازرسی به هیات تخلفات ارسال شده است، کارشناسانی با سی سال سابقه حقوقی در نهاد ریاست‌جمهوری، بررسی کرده‌اند و در ‌‌نهایت رای آنها منجر به این شد که وی دیگر صلاحیت داشتن مسوولیت در آینده را ندارد و رای پنج سال محرومیت از پست‌های دولتی را داده‌اند.

وی مسوولیت خود در هیات تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری را سخت و دشوار توصیف کرد و گفت: اگر آقای رسایی ادعا و اعتراضی دارد، باید به دیوان عدالت اداری شکایت کند و به سازمان بازرسی مراجعه کند که چرا برای وی پرونده فرستاده است.

احتمال تعطیلی لیگ‌برتر به دلیل مشکلات مالی

رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرد احتمال تعطیلی مسابقات لیگ‌برتر به دلیل مشکلات حاد مالی وجود دارد.

kafashian

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، در نامه «علی کفاشیان» به دکتر «سرافراز» رییس صدا‌و‌سیما آمده است: از آن‌جایی‌که تاکنون سازمان صدا‌و‌سیما نسبت به تعهدات خود برای پرداخت حق پخش تلویزیونی فصل ۹۳-۹۴ اقدام نکرده، این امر مراجعه‌ها و تماس‌های متولیان باشگاه‌های کشور و سازمان لیگ را به دنبال داشته است.

لذا مزید امتنان خواهد بود، به منظور جلوگیری از بروز بحران پیش‌روی فوتبال و تعطیلی احتمالی لیگ با توجه به وضعیت مالی باشگاه‌ها و هم‌چنین جهت رفع بخشی از مشکلات حاد به وجود آمده، دستورات لازم را برای پرداخت وجه مورد‌نظر صادر فرمایید.

احتمال غیبت سوریان، نوروزی و عبدولی در جام‌جهانی

در حالی‌که کمتر از ١٠ روز دیگر به آغاز رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران باقی مانده، عدم حضور احتمالی برخی ستارگان تیم‌ملی در این میدان مهم بین‌المللی،‌ معادلات کادر‌فنی را بر هم زده است.

sorian

به گزارش مهر،‌ رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی ٢٠١۵ تهران با حضور ٨ تیم برتر دنیا، طی روزهای ٣٠ بهمن و ١ اسفندماه در سالن ١٢ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود. در همین راستا اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران نیز مدت‌هاست در خانه کشتی تهران آغاز شده و همه چیز برای حفظ و تکرار عناوین قهرمانی جهان و جام‌جهانی مهیاست، اما انتشار اخبار تازه‌ای از اردوگاه فرنگی‌کاران، معادلات کادر‌فنی را حسابی بر هم زده و در این فاصله زمانی اندک تا آغاز مسابقات،‌ غباری از ابهام و نگرانی را بر فضای تیم‌ملی به وجود آورده است.

در حالی‌که پیش از این گفته می‌شد تمامی ستارگان کشتی فرنگی با حضور در اردوی تیم‌ملی در حال آماده‌سازی برای جام‌جهانی و درخششی دیگر در این میدان مهم بین‌المللی هستند، از منابع مسوول و آگاه،‌ خبر می‌رسد «حمید سوریان»، «امید نوروزی» و «سعید عبدولی» با توجه به دلایل و تصمیمات شخصی در این مسابقات به میدان نخواهند رفت!

هر چند هنوز اعضای کادر‌فنی تیم‌ملی و شورای فنی کشتی فرنگی با صراحت و قطعیت این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده و هم‌چنان امید به حضور این فرنگی‌کاران در جام‌جهانی دارند، اما اخبار نه چندان امیدوارکننده‌ای از گوشه‌و‌کنار به گوش می‌رسد که این مردان عنوان‌دار، فعلن قصد حضور در جام‌جهانی را ندارند.

به هر حال اهالی کشتی و مردم علاقمند به قهرمانان ملی ایران هم‌چنان به حضور این چهره‌ها در جام‌جهانی ٢٠١۵ تهران امیدوارند و هم‌چون گذشته برای رویارویی این مردان طلایی و نامدار با حریفان خارجی خود لحظه شماری می‌کنند، ‌اما اگر این احتمال به قطعیت بدل شود، سوال‌های زیادی در اذهان این جماعت علاقمند به کشتی به وجود خواهد آمد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,