Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
آسمان، چتری برای افغان‌ها

«دغدغه نبود سایه‌بان درایستگاهای اتوبوس درون شهری هرات»

2015 February 11

نقیبه بارکزی/ رادیو کوچه/ بخش افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شهروندان ولایت هرات در غرب افغانستان از نبود سایه‌بان‌ در ایستگاه‌ها در داخل شهری ان هم در فصل سرما شکایت دارند.

نبود سایه‌بان در ایستگاه‌های موترهای (ماشین) داخل شهری در فصل سرما برای باشنده‌گان ولایت هرات از ولایات غربی افغانستان مشکل آفرین شده است.

شماری از شهروندان این ولایت می‌گویند: به دلیل نبود سایه‌بان ونیمکت مجبور‌اند دقایق زیادی را در ایستگاه‌های داخل شهری منتظر رسیدن وسیله نقلیه باشند.

«عبدالرحیم» مردی است که ۸۰ سال سن دارد و همه روزه مسیر‌های طولانی را با اتوبوس و تاکسی‌های داخل شهری می‌پیماید.

وی می‌گوید: «همه روزه دقایق زیادی را سر پای ایستاده و بدون سایه‌بان و، نیم‌کت منتظر رسیدن اتوبوس هستم وقتی این همه برایم سخت تمام می‌شود که را زیرباران در کنار خیابان منتظر رسیدن اتوبوس هستم.»

11

در کنار این، شماری دیگر از شهروندان هرات نیز در این مورد ابراز نگرانی کرده خواستار توجه جدی ادارات مسوول برای نصب سایه‌بان و ساخت نیم‌کت در ایستگاه‌های داخل شهری هستند.

این تنها شهروندان هرات نیستند که در نبود سایه‌بان و نیمکت دقایق انتظار رسیدن موترهای داخل شهری را سپری می‌کنند بل بیش‌تر ولایات کشور حتا پایتخت هم عین مشکل را تجربه می‌کنند.

نصب سایه‌بان و ساخت صندلی در ایستگاه‌های داخل شهری وظیفه کدام اداره است؟

ریاست‌های شهرداری و ریاست ترانسپورت هم هر کدام این مسوولیت را به دیگری واگذار می‌کنند.

مسوولان در ریاست شهرداری نصب سایه بان‌ها در ایستگاهای سرویس‌ها را از وظایف ریاست ترانسپورت دانسته و می‌گویند: تنها و ظیفه این اداره گذاشتن زمین به اختیار ریاست ترانسپورت برای ساخت سایه‌بان است.

«فقیریار» آمر مالی اداری شهرداری هرات می‌گوید: «در برنامه کاری ما تنظیم و تهیه زمین است که در اختیار ریاست ترانسپورت قرار دهیم اما اینکه ان‌ها برنامه‌ای ندارد مشکل ا ز ریاست شهرداری نیست»

اما «حشمت‌اله سروری» مدیر محاسبه ریاست ترانسپورت ولایت هرات نصب سایه‌بان در ایستگاه‌های داخل شهری را از وظایف اداره شهرداری بیان می‌کند.

در همین حال «سیدعظیم کبرزانی» رییس کمیسیون امنیتی، فرهنگی و اجتماعی شورای ولایتی این ولایت نیز نصب سایه‌بان‌ها در ایستگاهای سرویس‌ها را از وظایف ریاست شهرداری عنوان می‌دارد.

با این وجود تا هنوز هم مشخص نیست که کدام یک از این ادارات قرار است مسوولیت ساخت سایه‌بان و صندلی‌های این ایستگاه‌های داخل شهری به عهده گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,