Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
با انتشار بیانیه‌ای

«اوباما کشته شدن یک گروگان آمریکایی توسط داعش را تایید کرد»

2015 February 11

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما»، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا کشته شدن «کایلا مولر»، امدادرسان  آمریکایی ۲۶ ساله را که توسط گروه دولت اسلامی، داعش، سال ۲۰۱۳ در شهر حلب سوریه ربوده شده بود، تایید کرد.

روز سه‌شنبه دهم فوریه، رییس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای ضمن تایید خبر کشته شدن «کایلا مولر»، اعلام کرد هرچقدر هم طول بکشد، آمریکا تروریست‌هایی را که مسوول ربودن و مرگ «کایلا مولر» هستند، پیدا کرده و به محاکمه می‌کشاند.

روز جمعه ششم فوریه داعش اعلام کرده بود که خانم «مولر» در حمله هوایی جنگنده‌های اردنی به عنوان بخشی از عملیات ائتلاف علیه داعش جان خود را از دست داده است. با این‌حال اردن اعلام کرد شک دارد خانم مولر در بمباران هواپیماهای این کشور کشته شده باشد.

kayla_mueller

والدین خانم «مولر» نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که از کشته‌شدن دخترشان مطلع شده‌اند. کاخ سفید اعلام کرده که خانواده «مولر» روز دوشنبه یا سه‌شنبه در پیامی خصوصی از سوی داعش به این نتیجه رسیده‌اند که دخترشان کشته شده‌است.

دو آمریکایی دیگر به نام‌های «جیمز فولی» و «استیون ساتلف» که هر دو روزنامه‌نگار بودند و همچنین «پیتر کاسیگ»، امدادگر آمریکایی نیز سال گذشته توسط گروه خلافت اسلامی سربریده شدند.

بیشتر بخوانید

داعش خلبان اسیر اردنی را در یک قفس آهنی به آتش کشید

داعش خبرنگار به گروگان گرفته شده ژاپنی را سر برید

داعش در حین سربریدن یک پیشمرگ کرد اوباما را نیز تهدید بر سربریدن کرد

داعش یک امدادگر آمریکایی را سر برید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,