Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با انتشار بیانیه‌ای

«ابراز نگرانی دراویش زندانی از دخالت‌های دستگاه قضایی در روند درمان زندانیان»

2015 February 11

گزارش / رادیو کوچه

 

۶ تن از فعالان حقوق دراویش در زندان اوین و نظام شیراز در اعتراض به وضعیت نامناسب جسمی سه تن دیگر از دراویش زندانی، آقایان حمیدرضا مرادی سروستانی، مصطفی دانشجو و افشین کرم‌پور که به دستور مقامات قضایی و بدون ترخیص پزشکان از بیمارستان به زندان عودت داده شدند بیانیه‌ای را منتشر کردند.

​  ​متن این بیانیه به​ این شرح است:​​

بر ما فرض است که حتى دشمنمان را برادر جاهل خویش بدانیم زیرا ما درویشان یک ابلیس مى شناسیم و آن، نفس خود ماست. ما تربیت شده مکتبى هستیم که داوود کرامت انسانى را به جنگ جالوت نفس گسیل داشته و به جدال با خویشتن و صلح با دیگران وصیتمان کرده است. بنابراین، زبانى را که به دعا و نیکخواهى توصیه شده است، به خبث نفرین و نفرت نمى آلاییم، اما این خصلت ما نمى باید به ضعف ما تعبیر شود و ما را از حق دفاع از جسم و جانمان که امانت خداوندى است، بازبدارد.

ما امیدوار بودیم که خطاهای گذشته می‌خواهد جبران شود اما متاسفانه نیش‌های دردناکی از هر سو برما آشکار شده و امید ما را مخدوش کرده است.

Dervishes

ما باور داریم که دم برنده ترِ شمشیر دو دم علی (ع) دمِ صلح و حب است اما در دفاع از خویشتن خویش، که ودیعه خداوندگار است، همچنان که پاسدار صلح و برادرى بوده‌ایم، ذره اى سستی نخواهیم کرد و در این راه، سوهان به دم دفاع ذوالفقار نیز خواهیم سفت.

قاضی اگر هست، حوزه ى دخالت او که قانون است نزدمان محترم است اما از اینکه این چنین مرز قضاوت را بی‌حد و حدود کرده‌اند، که در سلامت جسم زندانى نیز نظر مى دهند، و عده اى مامور معذور را کفیل و قیم و مسوول سلامتى او مى کنند بیمناکیم.

بر دولتمردان و مملکت داران این خاک غمدیده است که نگذارند عده اى از خدا و از انسان بی‌خبر، در چنین برهه ى حساسی از زمان که مملکت تا آستانه تباهى پیشرفته است، با این اعمال خودسرانه و غیرانسانى، بر آتش عداوت و تفرقه، هیمه بریزند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم

تو خواه از سخنم پند گیر ،خواه ملال

فرشید یداللهی، امیر اسلامی، امید بهروزی، رضا انتصاری، مصطفا عبدی، کسرا نوری

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,