Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
در سخن‌رانی مراسم ٢٢ بهمن

«روحانی: اگر غرب از تحریم ایران نتیجه گرفته، چرا پای میز مذاکره آمده است»

2015 February 11

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه بیست و دوم بهمن ماه، در سخن‌رانی خود به مناسبت سی‌وششمین سالگرد انقلاب ۵۷ با بیان این‌که ما استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم تا آن را آسان از دست بدهیم، اضافه کرد: «استقلال به معنای بیگانه‌ستیزی یا بیگانه‌هراسی نیست، بلکه به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده و اراده مردم حاکم است و اجازه نخواهیم داد تا هیچ قدرتی بخواهد در اراده ملی مردم ایران تاثیر بگذارد.»

بنابه گزارش «ایسنا»، رییس جمهوری ایران، دشمنان ملت ایران را تنها مخالفان مذاکره بر سر مسائل اتمی این کشور برشمرد و تصریح کرد: «امروز تنها صهیونیست‌ها هستند که همه تلاش خود را برای مخالفت با مذاکرات به کار گرفته‌اند، اما دنیای امروز به خیانت آن‌ها به خصوص بعد از جنایتی که در غزه مرتکب شدند، پی برده و صهیونیست‌ها همچنان جانیان صحنه در منطقه ما هستند.»

«حسن روحانی» همچنین با بیان این‌که ایران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان پای میز مذاکره آمده است، از طرف‌های مذاکره هسته‌ای با ایران پرسید: «اگر آن طور که شما ادعا می‌کنید تحریم باعث شده که ملت ایران تسلیم شود پس چرا به تحریم ادامه نمی‌دهید؟ چرا پای میز مذاکره آمده‌اید که تحریم‌ها برداشته شود؟»

rohani

رییس شورای‌عالی امنیت ملی ایران در ادامه اظهار داشت: «دروغ‌گویی را کنار بگذارید، بیایید با ملت‌های خودتان با صداقت حرف بزنید. بیایید بگویید در برابر ملت بزرگ ایران راهی جز تعامل برای دنیا باقی نمانده است. بیایید با صدای رسا به دنیا بگویید اگر قرار است در منطقه خاورمیانه صلح و ثبات مستقر شود و اگر بخواهد تروریسم ریشه کن شود، راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.»

رییس جمهوری ایران در ادامه سخنان خود اضافه کرد: «دور زدن تحریم را در طول یک‌سال گذشته تسهیل کرده‌ایم. جلوی ادامه تحریم نفتی که آمریکا ظالمانه دنبال آن بود، گرفته‌ایم و در زمینه امور مالی و بانکی قدم‌های گشایش ایجاد کرده‌ایم. همچنین صادرات پتروشیمی، قطعات هواپیما، حمل و نقل دریایی، خودروسازی و بیمه را از تحریم خارج کرده‌ایم.»

بیشتر بخوانید

روحانی در رابطه با توافق اتمی گفت اکنون نوبت طرف مقابل است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,