Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«هر دقیقه بازی صادقیان برای پرسپولیس، یک میلیون و ٢٢٨ هزار تومان»

2015 February 12

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

هر دقیقه بازی صادقیان برای پرسپولیس، یک میلیون و ٢٢٨ هزار تومان

ارزش هر دقیقه بازی «پیام صادقیان» برای پرسپولیس در این فصل حدود یک میلیون و دویست و بیست و هشت هزار تومان بوده است.

در حالی‌که پرسپولیس بیست و سه بازی از چهل بازی خود در این فصل را پشت‌سر گذاشته است، صادقیان فقط در ٧ بازی حضور داشته و در مجموع چهار‌صد و شصت و چهار دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده است.

صادقیان طبق اطلاعات سازمان لیگ در این فصل قراردادی نه‌صد و پنجاه میلیون تومانی با پرسپولیس بسته است و با توجه به این‌که پرسپولیس در فصل جاری حداقل چهل  بازی پیش روی داشته است (سی بازی در لیگ، ۴ بازی در جام حذفی و ۶ بازی در لیگ قهرمانان آسیا)، بنابراین در صورتی‌که صادقیان در همه بازی‌ها به میدان می‌رفت، هر بازی او برای پرسپولیس بیست و سه میلیون و هفت‌صد و پنجاه هزار تومان هزینه بر‌می‌داشت.

sadghian

پرسپولیس نوزده بازی در لیگ‌برتر و ۴ بازی در جام حذفی را پشت‌سر گذاشته و طی این مدت صادقیان فقط در 5 بازی لیگ‌برتر و ٢ بازی جام حذفی و در مجموع چهار‌صد و شصت و چهار دقیقه بازی کرده است. او البته بازی این هفته مقابل پدیده را نیز از دست داده و به فرض این‌که او در شانزده بازی باقی‌مانده حاضر شود، ارزش هر دقیقه بازی او برای پرسپولیس تا اینجای فصل یک میلیون و دویست و بیست و هشت هزار تومان بوده است.

تیم برزیلی برای کنترل هواداران، مادران آنها را استخدام کرد

اسپورت رسیفه تیم دسته یک لیگ برزیل در ابتکار جالبی، برای کنترل کردن هواداران تیم و کاهش خشونت‌ها، مادران آنها را به عنوان نیروهای امنیتی استخدام کرد .

به گزارش ایرنا، این ابتکار از روز یک‌شنبه شروع به کار کرد و در راستای آن، سی تن از مادران در بازی رسیفه و نئوتیکا که با نتیجه یک بر صفر به نفع رسیفه پایان یافت، به نگهبانی پرداختند .

این زنان در حال انجام وظیفه امنیتی و نگهبانی جلیقه زردی به تن داشتند که روی آن نوشته شده بود: مادران امنیتی .

این در حالی بود که پانل‌های بزرگ تلویزیونی در استادیوم، تصاویر این زنان را قبل و در طول دیدار نشان می‌دادند تا فرزندانشان و دیگر هواداران از حضور آنها حساب ببرند و جرات شلوغی و هرج‌و‌مرج را نداشته باشند .

«آریسیو فورتس» معاون شرکت اوجیلوی که این ابتکار را طرح کرده در این رابطه گفت: ایده ما، هوشیار کردن افراطی‌ترین هواداران تیم و کمک در حفظ آرامش در باشگاه‌ها بود .

brazil

وی خاطرنشان کرد :در طول و پس از بازی‌، هیچ‌کس نمی‌خواهد با یک مادر به ویژه مادر خود دعوا کند .

منابع باشگاه اشاره نمودند که به رغم این‌که منطقه شمال شرقی برزیل، یکی از بزرگ‌ترین منشا خشونت در باشگاه‌ها است، حضور مادران باعث شد که این بازی بدون هیچ حادثه و یا مجادله‌ای پایان یابد و بعد از آن نیز هیچ اتفاقی رخ نداد .

هیچ عاقلی در مزایده اول پرسپولیس و استقلال شرکت نمی‌کند

مدیر‌عامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: افرادی که از آقای «درخشان» برنامه دو ساله گرفته‌اند هم خودشان و هم این سرمربی را سر کار گذاشته‌اند.

«امیر عابدینی» در گفت‌وگو با  فارس، در مورد اعلام برنده مزایده خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس یک هفته تا ده روز پس از برگزاری مزایده گفت: نمی‌دانم چگونه چنین صحبتی را مطرح کرده‌اند. طبق قانون باید برنده مزایده همان روز مشخص و اعلام شود و در روز بازگشایی پاکت‌ها برنده مزایده مشخص خواهد شد. مگر می‌خواهند رای‌گیری کنند که یک هفته تا ده روز برای شمارش آرا زمان نیاز دارند. تازه آرای یک شهر را هم ظرف سه روز می‌شمارند.

وی ادامه داد: روال کار باید به این شکل باشد که برنده در همان روز مشخص شود و سپس اعلام کنند که صلاحیت‌ها را بررسی می‌کنیم، هر چند این هم روال کاملن درستی نیست زیرا ابتدا باید دو پاکت از شرکت‌کنندگان در مزایده بگیرند. یک پاکت در مورد سوابق و شرایط احراز شرکت‌کننده و پاکت دوم در مورد قیمتی که شرکت‌کننده اعلام کرده است و اگر پاکت اول مورد تایید قرار گرفت سپس پاکت دوم که همان قیمت است را از خریدار می‌گیرند وگرنه پاکت دوم را هم از خریداری که صلاحیتش تایید نمی‌شود نمی‌گیرند. این‌گونه با آبروی افراد هم بازی نمی‌شود، این‌که ابتدا فردی را برنده مزایده اعلام کنند و سپس صلاحیتش را تایید یا رد کنند.

مدیر‌عامل اسبق باشگاه پرسپولیس در مورد این‌که پیش‌بینی‌اش از مزایده ٢٧ بهمن‌ماه چگونه است، آیا کسی برای خرید در دور اول مزایده شرکت خواهد کرد یا خیر، گفت:‌ پیش‌بینی من این است که هیچ‌کدام از عاقلان ورزشی و اقتصادی در مزایده دویست و نود میلیارد تومانی شرکت نخواهند کرد.

وی در مورد این‌که یعنی خریداری برای این دو باشگاه در دور اول پیدا نخواهد شد،‌ یادآور شد:‌ من گفتم که عاقلان شرکت نمی‌کنند شاید دیوانه یا عاشقی پیدا شود که بخواهد در دور اول شرکت کند.

abdini

عابدینی در مورد توزیع سهام شرکت پیشکسوتان پرسپولیس بین اعضا گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور من، پروین، ضیاء عربشاهی در دفترم برگزار شد. قرار شد که سهام شرکت پیشکسوتان به دو هزار سهم پنجاه هزار تومانی خرد شود و من و پروین این سهام را بین پیشکسوتان بر اساس سابقه و زمان حضورشان در پرسپولیس تقسیم کنیم. پول این سهام را که صد میلیون می‌شود را «حسین هدایتی» پرداخت کرده است.

وی در مورد این‌که «پروین» و «علی دایی» چقدر سهم از این شرکت خواهند برد،‌ گفت:‌ پروین هیچ سهمی برای خودش برنداشت و قرار شد که ابتدا سهام توزیع شود و اگر سهمی ماند پروین بردارد. قانون تقسیم سهم هم به این صورت خواهد شد که حداقل یک سهم و حداکثر ده سهم به پیشکسوتان اختصاص داده می‌شود، حتا بازیکنی که یک روز هم برای پرسپولیس بازی کرده سهام خواهد گرفت اما سهامی به همان اندازه یک روز.

عابدینی تصریح کرد: البته افرادی هستند که تاثیرگذاری بیشتری در ایجاد برند پرسپولیس داشته‌اند. افرادی مثل علی پروین، حمید درخشان، ضیاء عربشاهی، ناصر محمدخانی، علی کریمی، کریم باقری، عابدزاده، مجتبی محرمی یا از قدیمی‌ها مثل ذوالفقارنسب، بهزادی، کلانی، کاشانی، وطن‌خواه‌ها، جاسمیان و … که امتیاز آن‌ها ٣ خواهد بود.

عابدینی در مورد این‌که اما برخی از مدیران پرسپولیس از حمید درخشان ظاهرن برنامه‌ای دو ساله گرفته‌اند، گفت:‌ آنهایی که با درخشان صحبت از برنامه دو ساله کرده‌اند هم خودشان و هم درخشان را دست انداخته‌اند. دقیقن مثل مسافری که قرار است در مشهد از هواپیما پیاده شود اما به او می‌گویند برنامه سفرت به مکه را هم به تو می‌دهیم. مسافری که می‌خواهد مشهد پیاده شود برنامه سفر به مکه به چه کارش می‌آید.

وی ادامه داد: زمانی‌که «حمیدرضا سیاسی» در باشگاه حضور داشت گفت نمی‌توانیم برنامه دو ساله بدهیم چون باشگاه را یک ساله در اختیار گرفتیم. اکنون چگونه از درخشان برنامه‌ای دو ساله گرفته شده آن هم باشگاهی که یک هفته دیگر قرار است در مزایده واگذار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment