Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«با وجود شکست در جام ملت‌ها، ایران هم‌چنان در صدر آسیا و ۴١ جهان»

2015 February 13

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با وجود شکست در جام ملت‌ها، ایران هم‌چنان در صدر آسیا و ۴١ جهان

فوتبال ایران در تازه‌ترین رده‎بندی فیفا که امروز پنج‌شنبه اعلام شد صعودی ده پله‌ای داشته و هم‌چنان به عنوان برترین تیم آسیایی است.

به گزارش مهر، تیم ایران با وجود حذف از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، با ده پله صعود در صدر جدول رده‌بندی فیفا در بین تیم‌های آسیایی و چهل و یکم جهان قرار دارد.

استرالیا که به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا رسید به هم‌راه کره‌جنوبی بیشترین صعود را داشته است.

استرالیا با صعودی سی و هفت پله‌ای در جای‌گاه چهارم آسیا و شصت و سوم جهان قرار گرفته است. کره‌جنوبی هم که به عنوان نایب‌قهرمانی رسید، پانزده پله صعود داشته و دوم آسیا و پنج و چهارم جهان است.

t-m

آلمان در این رده‌بندی هم‌چنان در صدر فوتبال جهان قرار دارد و آرژانتین، کلمبیا، بلژیک، هلند و برزیل در تعقیب ژرمن‎ها هستند.

رده‌بندی ده تیم برتر جهان:

۱- آلمان ۱۷۲۹ امتیاز.

۲- آرژانتین ۱۵۳۴ امتیاز.

۳- کلمبیا ۱۴۵۶ امتیاز.

۴- بلژیک ۱۴۳۰ امتیاز.

۵- هلند ۱۳۸۵ امتیاز.

۶- برزیل ۱۳۳ امتیاز.

۷- پرتغال ۱۱۸۹ امتیاز.

۸- فرانسه ۱۱۶۸ امتیاز.

۹- اروگوئه ۱۱۴۶ امتیاز.

۱۰- اسپانیا ۱۱۴۴ امتیاز.

رده‌بندی ده تیم برتر آسیا:

۱- ایران ۷۰۰ امتیاز (۴۱ جهان)

۲- کره‌جنوبی ۶۰۸ امتیاز (۵۴ جهان)

۳- ژاپن ۶۰۵ امتیاز (۵۵ جهان)

۴- استرالیا ۵۴۸ امتیاز (۶۳ جهان)

۵- امارات ۵۲۹ امتیاز (۶۶ جهان)

۶- ازبکستان ۴۹۳ امتیاز (۷۱ جهان)

۷- چین ۴۲۹ امتیاز (۸۲ جهان)

۸- عمان ۳۶۸ (۹۱ جهان)

۹- عراق ۳۶۰ امتیاز (۹۴ جهان)

۱۰- اردن ۳۵۳ امتیاز (۹۷ جهان)

روزبهانی با حمایت‌های فدراسیون سهمیه المپیک گرفت

در هنگام ورود به ایران و پای پلکان هواپیما چک ده میلیون تومانی او را دادم. خوب است بدانید این پول را از جیب خودم دادم. شما بروید ببینید کدام یک از روسای فدراسیون‌ها به ورزشکاران المپیکی‌شان پاداش داده‌اند؟

رییس فدراسیون بوکس گفت: اگر حمایت‌های ما نبود، «احسان روزبهانی» چطور می‌توانست در مسابقات لیگ نیمه‌حرفه‌ای جهان شرکت کند و جایزه پنجاه هزار دلاری آن را به دست آورد؟

به گزارش ایلنا، احسان روزبهانی بوکسور وزن ٨١- کیلوگرم تیم‌ملی بوکس که اخیرن مقام قهرمانی لیگ نیمه‌حرفه‌ای جهان را به دست آورد و موفق به اخذ سهمیه المپیک ٢٠١۶ ریودوژانیرو برزیل شد، در گفت‌وگویی از بی‌توجهی مسوولان فدراسیون انتقاد و اعلام کرد هیچ‌یک از مسوولان فدراسیون در زمان مصدومیتش از وی عیادت نکردند.

rozbehani

«احمد ناطق‌نوری» درباره اظهارات اخیر روزبهانی تصریح کرد: اولن این‌که دبیر فدراسیون پیگیر وضعیت روزبهانی بود. دومن، خود من مدتی است از ناحیه دیسک‌کمر مشکل دارم و خودم هم بیمار بودم. با این حال، وضعیت روزبهانی را پیگیری می‌کردم.

وی با بیان این‌که روزبهانی با این صحبت‌ها کم‌لطفی کرده، افزود: اگر پیگیری‌های فدراسیون و حمایت‌های ما از احسان نبود، آیا او اصلن می‌توانست در مسابقات لیگ نیمه‌حرفه‌ای دنیا شرکت کند و جایزه پنجاه هزار دلاری این رقابت‌ها را به دست آورد؟

رییس فدراسیون بوکس ادامه داد: قبل از المپیک ٢٠٠٨ لندن، گفته بودم هر بوکسوری سهمیه بگیرد، ده میلیون تومان پاداش خواهد گرفت. بعد از این‌که روزبهانی موفق به اخذ سهمیه شد، در هنگام ورود به ایران و پای پلکان هواپیما چک ده میلیون تومانی او را دادم. خوب است بدانید این پول را از جیب خودم دادم. شما بروید ببینید کدام یک از روسای فدراسیون‌ها به ورزشکاران المپیکی خود پاداش داده‌اند؟

ناطق‌نوری در پایان، با اشاره به این‌که سال‌هاست بودجه فدراسیون تغییری نکرده، اظهار داشت: چند سال است بودجه فدراسیون از هشت‌صد میلیون بالاتر نرفته، تازه همه این مبلغ را هم به ما نمی‌دهند. با این شرایط، ما روزبهانی را به مسابقات بلغارستان اعزام کردیم تا او در نهایت جایزه پنجاه هزار دلاری این رقابت‌ها را از آن خود کند. اما او با صحبت‌های خود کم‌لطفی می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,