Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
تا نیمه مهرماه

«تاکسی‌های تهران به «جی‌پی‌اس» مجهزمی‌شوند»

2009 August 22

20090822-gps-koocheh

ایرنا

سیستم مخابراتی «GPS » نوعی نقشه‌یاب تصویری است که بر اساس آن راننده قادر به تعیین بهترین مسیر بدون ترافیک است و به وسیله این سیستم می‌توان از عملکرد لحظه ای راننده مطلع شد.
محمد تقی مهدی‌خانی مدیرعامل شرکت تاکسی بیسیم تهران گفت: «قرارداد خرید سیستم تجهیزاتی«GPS » در کشور منعقد شده و مجوزهای لازم از تاکسیرانی تهران و نیز سایر دستگاه‌های ذی‌ربط اخذ شده است.
وی اظهار داشت: «با توجه به آن‌که بستر مخابراتی نصب این سیستم برروی تاکسی‌ها فراهم شده است، تاکسی‌رانان به این سیستم تجهیز می‌شوند و براحتی می‌توانند اقدام به خدمات رسانی بهتر به مسافران نمایند.
مهدیخانی درخصوص هزینه تجهیزات مخابراتیGPS   گفت: «هزینه این سیستم بر حسب مدل و آپشن‌های تعریفی متفاوت بوده و رانندگان در صورت تمایل می‌توانند مدل مورد نظر را تهیه و به آن تجهیز شوند.
وی با بیان اینکه اکنون 80 خودرو تاکسی بیسیم به «GPS » مجهز است افزود: «GPS »های قدیمی با هزینه خود شرکت تعویض خواهد شد.
این مسوول توضیح داد: «با استفاده از «GPS » رانندگان از پیام مسافران مطلع شده و می‌توانند در اسرع وقت نسبت به خدمات رسانی مسافران اقدام کنند. »
مهدی‌خانی هم‌چنین از نصب دکل اختصاصی بیسیم در فرودگاه پایتخت خبرداد و گفت: «با توجه به نقاط کور مخابراتی موجود در کشور و نصب این دکل ارتباطی، مشکل ترافیک ارتباطاتی رانندگان با مرکز پیام بی سیم رفع شده و آنان به راحتی و در کم ترین زمان می‌توانند از طریق بی سیم با مرکز پیام ارتباط برقرار کنند.»
وی درعین حال کندی ارتباط بوسیله بی سیم را از جمله مشکلات مخابراتی این شرکت ذکر کرد و گفت: «برغم صرف هزینه سنگین نصب این دکل برای شرکت، اما خوشبختانه مشکل ارتباطی در بخش بیسیم رفع شده است. »
مهدی‌خانی هم چنین از اختصاص فضایی مناسب در محوطه فرودگاه برای استقرار رانندگان شرکت تاکسی بیسیم تهران خبر داد و گفت: «با مساعدت و هم کاری مدیرکل فرودگاه امام خمینی مکانی به رانندگان این شرکت اختصاص یافته که انواع امکانات رفاهی، ورزشی، کتاب خانه و خواب گاه برای استراحت رانندگان فراهم شده است.»
اکنون 120 دستگاه سمند و 20 دستگاه فولکس « کدی» در محوطه فرودگاه فعالیت می کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|