Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
پس از دو ماه و نیم بازداشت

«دو زن متهم به نقض ممنوعیت رانندگی در عربستان آزاد شدند»

2015 February 13

خبر / رادیو کوچه

 

مقام‌های عربستان سعودی دو فعال حقوق زنان به نام‌های «لجین الهذلول» و «میسا العمودی» را پس از دو ماه و نیم بازداشت روز پنج‌شنبه  آزاد کردند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز جمعه سیزدهم فوریه گزارش داد، این دو فعال حقوق زنان در ماه دسامبر و به دنبال حضور در کارزاری که از زنان سعودی دعوت می کرد قانون منع رانندگی بانوان را در این کشور نقض کنند بازداشت شده بودند.

بنابه این گزارش، خانم «الهذلول» که از فعالان سرشناس در شبکه‌های اجتماعی است در روزهای پایانی نوامبر و پس از آنکه با اتومبیل خود از مرز امارات متحده عربی وارد خاک عربستان شد به سبب بی‌توجهی به هشدار ماموران سعودی بازداشت شد.

22

در پی این بازداشت، خانم «العمودی» که روزنامه نگار سعودی و مقیم امارات متحده عربی است در حمایت از «لجین الهذلول» و در حال رانندگی با اتومبیلش وارد خاک عربستان شد تا به بازداشتگاه برود.

مقام‌های عربستان سعودی پیش‌تر در ماه دسامبر پرونده قضایی این دو فعال حقوق زنان را به دادگاه رسیدگی به جرایم تروریستی ارجاع داده بودند.

این اقدام با واکنش اعتراض‌آمیز فعالان حقوق زنان در شبکه‌های اجتماعی کشورهای عرب مواجه شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از دوستان خانم الهذلول گزارش داده که شرایط آزادی آن‌ها به صورت رسمی اعلام نشده است.

آزادی این دو فعال اجتماعی که با ممنوعیت رانندگی زنان در سعودی مخالف هستند با واکنش مثبت هواداران آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

بیشتر بخوانید

محاکمه دو تن از فعالان زن به جرم رانندگی در عربستان در دادگاه تروریستی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd84485 rogaine online clindamycin