Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
وزیر اطلاعات و امنیت اسراییل

«احتمال اقدام یک‌جانبه اسراییل علیه برنامه‌های اتمی ایران»

2015 February 13

خبر / رادیو کوچه

 

«یووال اشتینیتز»، وزیر اطلاعات و امنیت اسراییل هشدار داد که این کشور ممکن است علیه برنامه‌های اتمی ایران دست به اقدام یک‌جانبه بزند.

بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه»، «یووال اشتینیتز» روز پنج‌شنبه دوازدهم فوریه با بیان این مطلب که حکومت ایران در مذاکره با قدرت‌های جهانی امتیازات لازم را واگذار نکرده در پاسخ به خبرنگاران گفت: «توضیح مشخصی نمی‌توانم بدهم. اما هنوز همه گزینه‌ها روی میز است. ما هیچ‌وقت به خاطر محدودیت‌های دیپلماتیک از حق اسراییل برای دفاع از خود صرف‌نظر نکرده‌ایم.»

بنابه این گزارش، وزیر اطلاعات و امنیت اسراییل همچنین گفته است، «ایران تا اکنون در مذاکرات روی مسایل اصلی مانند غنی‌سازی اورانیوم، از بین بردن تاسیسات فنی غنی‌سازی، وضعیت راکتور اتمی اراک و تاسیسات زیرزمینی و مخفی غنی‌سازی در فردو انعطاف بسیار کمی از خود نشان داده است.»

yoal

آقای «اشتینیتز» افزوده است، این تصویر «نا‌امید کننده‌ای است» و او این موضوع را در نشست امنیتی در مونیخ با «یوکیو آمانو»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرده است.

«یووال اشتینیتز» با بیان این‌که ایرانی‌ها تحرک زیادی در مذاکرات نشان نمی‌دهند و در نتیجه ما بسیار نگران هستیم، افزوده است، توافقی که تنظیم شده «پر از نقاط ضعف و راه‌های در رو است. اگر توافقی وجود ندارد تکلیف همه روشن می‌شود. اما از آن‌جایی‌که ما شاهد ابراز خوشبینی دو طرف هستیم، به نظر ما اگر تا آخر ماه مارس توافق صورت بگیرد به این معنی است که این توافق بدون امتیاز دهی و یا انعطاف قابل توجه ای از سوی ایران حاصل شده است.»

ایران اتهام تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی را رد کرده و می‌گوید برنامه‌های هسته‌ای آن کشور اهداف صلح آمیز دارد.

بیشتر بخوانید

عراقچی می‌گوید هنوز برای اعلام نتیجه نهایی مذاکرات اتمی زود است

حمایت کمیته بانکی سنای آمریکا از لایحه تحریم‌های بیشتر علیه ایران

مذاکرات اتمی با ایران شکست بخورد خطر رویارویی نظامی افزایش خواهد یافت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,