Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در هفته‌های اخیر

«آیت‌اله خامنه‌ای به باراک اوباما نامه‌ای محرمانه نوشته است»

2015 February 14

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی به نامه «باراک اوباما»، رییس جمهوری آمریکا در ماه اکتبر سال گذشته میلادی (مهر ماه) پاسخ داده و به وی نامه‌ای محرمانه نوشته است.

روزنامه آمریکایی «وال استریت جورنال» روز جمعه سیزدهم فوریه (٢۴ بهمن) به نقل از یک دیپلمات ایرانی که نامش فاش نشده، گزارش داده است که آیت‌اله «خامنه‌ای» در پاسخ به نامه «باراک اوباما» در ماه اکتبر طی هفته‌های اخیر به رییس جمهوری آمریکا نامه نوشته است.

پیش از این در ششم نوامبر (شانزدهم آبان) روزنامه «وال‌استریت جورنال» گزارش داده بود که «باراک اوباما»، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا ماه گذشته نامه‌ای محرمانه برای آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر ایران فرستاده و در آن منافع مشترک ایران و آمریکا را شرح داده است.

khamneiobama

این روزنامه آمریکایی به جزییات بیش‌تری از نامه رهبر ایران به رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا اشاره نکرده اما طبق گفته دیپلمات ایرانی که این خبر را در اختیار وال استریت جورنال قرار داده، نامه آقای خامنه‌ای به باراک اوباما محترمانه بوده ولی در آن تعهد و الزامی برای همکاری نیامده است.

بنابه گزارش «وال استریت جورنال» کاخ سفید از تایید یا رد گزارش درباره نامه رهبر ایران به رییس جمهوری آمریکا خودداری کرده است.

پیش از این آیت‌اله خامنه‌ای در هفته گذشته طی سخنانی اشاره کرده بود که در صورتی که نتیجه مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی بر سر پرونده هسته‌ای ایران، به یک توافق خوب برسد، وی با این توافق موافقت خواهد کرد.

مذاکرات اتمی بین ایران از یک سو و کشورهای آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان از سوی دیگر در راستای راهبرد استفاده صلح آمیز ایران در حالی ادامه دارد که غرب تاکید می‌کند ایران باید به کشورهای طرف مذاکره ثابت کند که فعالیت‌های هسته‌ای‌اش برای امنیت جهانی مخاطره آمیز نیست.

بیشتر بخوانید

نامه محرمانه اوباما به آیت‌اله علی خامنه‌ای

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,