Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
به‌ ریاست قاضی مقیسه

«دومین جلسه اخذ آخرین دفاعیات مهدی هاشمی در دادگاه انقلاب»

2015 February 14

خبر / رادیو کوچه

 

دومین جلسه اخذ آخرین دفاع از «مهدی هاشمی» با حضور وکلای مدافع وی و نماینده دادستان تهران، در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به‌ ریاست قاضی مقیسه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، دومین جلسه اخذ آخرین دفاع از مهدی هاشمی از ساعت ٩ و ١۵ دقیقه صبح امروز شنبه بیست و پنجم بهمن ماه با حضور وکلای مدافع وی و نماینده دادستان تهران آغاز شده است.

نخستین جلسه اخذ آخرین دفاع از «مهدی هاشمی»، فرزند «اکبر هاشمی رفسنجانی» رییس تشخیص مصلحت نظام ایران، روز دوشنبه هفته گذشته بیستم بهمن ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.

بنابه گزارش این خبرگزاری، «مهدی هاشمی» پیش از برگزاری جلسات اخذ آخرین دفاع، طی ٢۶ جلسه در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب حضور یافته و دفاعیات خود را ارایه کرده بود.

mehdirafsanjani

براساس این گزارش، با پایان یافتن جلسه بیست و ششم، دادگاه به‌منظور انجام برخی تحقیقات و استعلام‌ها، تنفس اعلام کرد و اخذ آخرین دفاع از متهم به بعد از انجام تحقیقات و استعلام‌ها موکول شد.

«علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع مهدی هاشمی پیش‌تر گفته بود موکلش از دادگاه درخواست کرده در خصوص اسناد و مدارک موجود در پرونده از وزارت اطلاعات استعلام شود.

وی همچنین گفته بود موکلش از دادگاه تقاضا کرده فایل صوتی موجود در پرونده برای سنجش واقعی یا غیرواقعی بودن صوت، به کارشناس ارجاع شود.

فرزند رییس جمهور اسبق ایران و رییس کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به فساد گسترده اقتصادی و مالی متهم است.

مهدی هاشمی که اوایل مهرماه سال ۱۳۹۱از بریتانیا به ایران بازگشت، پس از مدتی بازداشت بود تا اینکه در ‌‌نهایت با تامین قرار وثیقه ۱۰میلیارد تومانی آزاد شد.

مطالب مرتبط

دادگاه دیگری برای مهدی هاشمی برگزار شد

واکنش علیزاده طباطبایی به حضور رسایی در دادگاه مهدی هاشمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,