Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
پلیس دانمارک خبر داد

«بازداشت و تفهیم اتهام دو نفر در رابطه با حملات کپنهاگ»

2015 February 16

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس دانمارک اعلام کرد، دو نفر را که مظنون به همکاری با «عمر الحسین»، عامل حملات اخیر در پایتخت این کشور هستند، دستگیر کرده است.

پلیس کپنهاگ، روز دوشنبه شانزدهم فوریه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است: «دو مرد را به اتهام همکاری با عامل حملات اخیر در کپنهاگ دستگیر کرده است.»

بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه» در اطلاعیه پلیس کپنهاگ آمده است، «این دو فرد مظنون به همکاری و معاونت در حملات مرکز فرهنگی کرودتوندن و کنیسه کریستالگید هستند.»

دو مرد بازداشت شده متهم هستند که در تهیه سلاح‌های حمله و پنهان کردن آن‌ها و همین‌طور مخفی کردن «عمر الحسین»، مظنون اصلی نقش داشته‌اند.

omaralhosain

عمر الحسین، مظنون اصلی حملات کپنهاگ که توسط پلیس کشته شد

 

دو متهم که کمتر از ۲۴ ساعت بعد از بازداشت، توسط مقام‌های قضایی تفهیم اتهام شده‌اند، موارد اتهامی را رد کرده‌اند.

پلیس دانمارک پیش‎‌تر گفته بود «عمر الحسین» مظنون اصلی، ۲۲ ساله، مجرم سابقه‌دار و متولد دانمارک، حملات روزهای شنبه و یک‌شنبه را به تنهایی هدایت کرده است. اما امروز با این تفهیم اتهام‌ها اعلام کرد او هم‌دست داشته است.

پلیس می‌گوید «عمر الحسین» که عضو یک گروه تبهکار و به تنفر از یهودیان مشهور بوده، عامل هر دو حمله به کافه محل برگزاری نشست آزادی بیان و همچنین کنیسه اصلی یهودیان در کپنهاگ است.

پایتخت دانمارک روز شنبه صحنه دو رخداد خونین بود که در یک مورد آن مرد مسلحی با شلیک‌های پیاپی به مرکزی فرهنگی، یک نفر را به قتل رساند و سه نفر را هم زخمی کرد و ساعاتی بعد، این‌بار یکی از کنیسه‌های یهودیان در کپنهاگ شاهد تیراندازی بود که این رخداد هم به مرگ یک فرد یهودی و زخمی شدن دو مامور پلیس انجامید.

بیشتر بخوانید

عامل تیراندازی‌های کپنهاگ توسط پلیس دانمارک کشته شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,