Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
توسط یک مامور مخفی زن

«تله جنسی اف‌بی‌آی برای خواننده رپ آلمانی عضو داعش»

2015 February 16

خبر / رادیو کوچه

 

دولت آمریکا با استناد به اطلاعات اتخاذ شده یک مامور مخفی زن پلیس فدرال آن کشور، «دنیس کاسپرت» خواننده رپ آلمانی را که به داعش پیوسته است، در فهرست تروریستی قرار داد.

نشریه آلمانی «بیلد» در نسخه روز یک‌شنبه پانزدهم فوریه گزارش داده است، «اف‌بی‌آی» پلیس فدرال آمریکا، یک مامور مخفی زن را در گروه دولت اسلامی «داعش» نفوذ داده بود تا با «دنیس کاسپرت»، خواننده رپ آلمانی ارتباط نزدیک برقرار کند.

بر اساس گزارش نشریه آلمانی «بیلد»، که با استناد به اطلاعات محافل امنیتی آلمان و آمریکا منتشر شده مامور مخفی با «دنیس کاسپرت» رابطه‌ای بسیار نزدیک برقرار کرده، به طوری که رپر آلمانی او را با آیین اسلامی به عقد خود درآورده است.

در ادامه اما موقعیت مامور مخفی آمریکا به خطر افتاده و او مجبور به فرار به ترکیه شده است. این مامور در ترکیه دستگیر و در نهایت به آمریکا منتقل شده است.

kasprt

کاسپرت نفر دوم از چپ

 

«بیلد آم زونتاگ» همچنین نوشته است، اطلاعاتی که مامور مخفی «اف‌بی‌آی» از «دنیس کاسپرت» به دست آورده، منجر شد آمریکا نام این رپر آلمانی را در روزهای اخیر به فهرست بین‌المللی تروریست‌ها بیافزاید.

بنابه این گزارش، این اطلاعات همچنین در اختیار دادستان فدرال آلمان قرار گرفته است. این مرجع به اتهام جنایت جنگی علیه «کاسپرت» رسیدگی می‌کند.

نهادهای امنیتی آلمان و آمریکا به خبر یادشده واکنش رسمی نشان نداده‌اند. دادستانی فدرال آلمان در پاسخ به نشریه «بیلد آم زونتاگ» تصریح کرده که این نهاد تنها در صورت دستگیری افراد یا طرح شکایت از آنان اطلاعات مشخص منتشر می‌کند تا روند بررسی‌ها مختل یا حقوق افراد نقض نشود.

«دنیس کاسپرت»، رپر ۳۹ ساله‌ی متولد برلین، با نام هنری «دِسو داگ» فعالیت می‌کرد. او امروز خود را «ابو طلحه الآلمانی» معرفی می‌کند و یکی از مشهورترین اعضای دولت اسلامی است. پیش از این ویدئویی منتشر شده بود که نشان می‌داد او در انجام جنایاتی سنگین، از جمله در بریدن سر مخالفان دولت اسلامی شرکت کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,