Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«قرارداد اسپانسر باشگاه استقلال هم فسخ شد»

2015 February 17

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

قرارداد اسپانسر باشگاه استقلال هم فسخ شد

شرکت توسعه صنایع نوین ایران از ادامه حمایت مالی باشگاه استقلال انصراف داد.

در شرایطی که از چندی پیش شائبه‌هایی مبنی بر اختلاف شرکت توسعه صنایع نوین ایران با هیات‌مدیره باشگاه استقلال به گوش می‌رسید، سرانجام قرارداد هم‌کاری این شرکت به عنوان اسپانسر با باشگاه استقلال فسخ شد تا پس از فسخ قرارداد اسپانسر پرسپولیس، دیگر باشگاه نامدار تهرانی نیز قراردادش را با اسپانسر خود فسخ کند.

به گزارش ایسنا، «امیر‌رضا خادم» اردیبهشت گذشته رقم پرداختی از سوی اسپانسر استقلال را بیست و پنج میلیارد تومان عنوان کرده بود.

esteghlal

قرار بود امروز در سازمان خصوصی‌سازی یک مرحله دیگر از فروش دو باشگاه تهرانی به پیش برود، اما به دلیل این‌که کسی با قیمت اعلام شده حاضر به خرید استقلال و پرسپولیس نشد، سازمان خصوصی‌سازی مراسم امروز را لغو و به تاریخ دیگری موکول کرد.

رویانیان: اشتباهات در انتخاب مدیر‌عامل‌ پرسپولیس سریالی بوده

آنها که ۶ مدیر‌عامل تاکنون انتخاب کرده‌اند در انتخاب کدام‌یک اشتباه کرده‌اند؟ کدام‌شان خوب نبوده‌اند؟ اگر در انتخاب مدیر‌عامل اول فصل اشتباه کردید، پس مدیر‌عامل‌های بعدی چطور شد؟

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: در این دولت از زمین، هوا و دریا من را زدند و می‌زنند.

«محمد رویانیان» در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به صحبت‌های «امیر خادم» نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش و جوانان در امور دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که اعلام کرده در انتخاب مدیرعامل اول فصل پرسپولیس اشتباه کرده بیان داشت: آنها که ۶ مدیر‌عامل تاکنون انتخاب کرده‌اند، در انتخاب کدام‌یک اشتباه کرده‌اند؟ کدام‌شان خوب نبوده؟ اگر در انتخاب مدیر‌عامل اول ‌فصل اشتباه کردید، پس مدیر‌عامل‌های بعدی چطور شد؟

وی افزود: بر اساس گفته خادم مدیر‌عامل اول‌ فصل انتخابش اشتباه بود، پس دوم چی؟ سومی چی؟‌ چهارمی چی؟ پرسپولیس ۶ مدیر‌عامل عوض کرده است.

مدیر‌عامل پیشین باشگاه پرسپولیس متذکر شد: حرفی نمی‌توان گفت جز این‌که تاسف بخورم. چه بگویم؟ خبرنگاران هم نسبت به من لطف دارند و صبح تا شب به من زنگ می‌زنند. شما هم دیدید در این دولت از زمین، هوا و دریا من را می‌زنند. عیبی ندارد خدا اجرشان بدهد.

royanian

رویانیان خاطرنشان کرد: انتخاب مدیر برای باشگاه پرسپولیس باید مثبت و رو به جلو باشد یا تحول و اصلاحات ایجاد کند تا در نهایت باشگاه رو به پیشرفت قدم بردارد. من ادعایی ندارم و الان کاره‌ای هم نیستم، الان هم فقط از خادم که گفته انتخاب مدیر‌عامل ابتدای فصل پرسپولیس اشتباه بود سوال دارم، انتخاب کدام مدیر‌عامل اولی تا ششمی اشتباه بوده؟

وی تاکید کرد: اگر اولی اشتباه بوده، پس چرا در ۵ انتخاب بعدی هم این اشتباه را تکرار کردند؟ یعنی اشتباهات در انتخاب مدیر‌عاملی پرسپولیس سریالی بوده است. الان هم که آقای «نژادفلاح» را آورده‌اند. ضمن آرزوی موفقیت برای وی امیدوارم در انتخاب او هم اشتباه را تکرار نکرده باشند.

هیچ فردی اجازه فروش برند پرسپولیس را ندارد

ما در سال ٧٠-۶٩ باشگاه پرسپولیس را برای خود ثبت کردیم و یک‌سال هم در اختیار ما بود. بعد هم آقایان رفتند نام پیروزی را برای خود ثبت کردند.

مدیر‌عامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: بر اساس اسناد من صاحب برند این باشگاه هستم و واگذاری آن ایراد دارد.

«اسماعیل وفایی» در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس به بخش ‌خصوصی بیان داشت: ما در سال ٧٠-۶٩ باشگاه پرسپولیس را برای خود ثبت کردیم و یک‌سال هم در اختیار ما بود. بعد هم آقایان رفتند نام پیروزی را برای خود ثبت کردند. هم‌چنین در سال ٧٨ تا ٩٠ با برند باشگاه ‌پرسپولیس در ده رشته مانند ژیمناستیک، دوچرخه‌سواری، شطرنج و غیره فعالیت می‌کردیم و قهرمانی‌هایی به دست آوردیم.

وفایی افزود: این نحوه واگذاری سهام پرسپولیس قطعن با چالش‌هایی رو‌به‌رو خواهد شد، چرا‌که من هم از طریق فیفا و هم از طریق دادگاه داخلی پیگیر این موضوع هستم که برند باشگاه ‌پرسپولیس بر اساس اسناد موجود برای من است. الان آقایان سهام باشگاه را با مبلغ دویست و نود میلیارد تومان به مزایده گذاشته‌اند. نوشته آگهی مزایده ‌سهام باشگاه‌ پیروزی داخل پرانتز «پرسپولیس» است، در حالی‌که اجازه چنین کاری را نداشتند.

wafai

وی خاطر نشان کرد: تا زمانی‌که باشگاه ‌پرسپولیس دست دولت بود من کاری نکردم، اما حالا که در راستای سیاست‌های فیفا و AFC  و اصل ۴۴ قانون ‌اساسی مبنی بر خصوصی ‌کردن، اقداماتی برای واگذاری کرده‌اند حق من را بدهند، چرا که اگر مبنا بر واگذاری سهام است، این کار ده سال پیش انجام شده و حالا چرا دوباره می‌خواهند آن را به بخش ‌خصوصی واگذار کنند، یعنی اگر الان واگذاری مجددی شود بیست سال بعد یک دولت دیگر هم می‌تواند بگوید بیست سال قبل واگذاری اشتباه بوده و حالا دوباره باید امروز واگذاری انجام شود.

مدیر‌عامل پیشین باشگاه پرسپولیس بیان داشت: باشگاه استقلال مدعی ندارد و راحت مراحل واگذاری آن انجام خواهد شد، اما خریدار باشگاه پرسپولیس به مشکل برخواهد خورد چرا که این باشگاه بر اساس اسنادی که موجود است متعلق به بنده است و سازمان‌ خصوصی‌سازی در آگهی‌های مزایده نوشته پیروزی داخل پرانتز «پرسپولیس» که این موضوع تخلف است.

وفایی با اشاره به بیوگرافی باشگاه پرسپولیس گفت: قبل از انقلاب پرسپولیس یک شرکت سیاسی بوده متعلق به مرحوم «عبدو» که بعد از انقلاب‌ اموال عبدو مانند «بولیگ عبدو» مصادره می‌شود. باشگاه پرسپولیس تنها با امتیاز باشگاه‌داری در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت که قرار شد نام تیم را آزادی یا پیروزی بگذارند و در سال ۶٩-۶٨ بنیاد تیم‌داری را کنار گذاشت و پرسپولیس را به سازمان تربیت‌بدنی واگذار کرد. آقای «عباس انصاری‌فرد» از من خواست باشگاه‌داری کنم ولی گفتم باید باشگاه نامش پرسپولیس شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,