Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«بازیکن ٢ میلیون تومانی چگونه به پرسپولیس پیوسته است»

2015 February 18

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بازیکن ٢ میلیون تومانی چگونه به پرسپولیس پیوسته است

در بین بازیکنانی که پرسپولیس در نیم‌فصل جذب کرد ابهامات فراوانی نسبت به خرید یک بازیکن جوان وجود دارد، چرا که این بازیکن حتا یک دقیقه هم فرصت بازی در نیم‌فصل اول را پیدا نکرده بود.

به گزارش مهر، با گذشت چند هفته از آغاز نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال سر‌نخ‌های تازه‌ای از یک انتقال پر‌ابهام به تیم پرسپولیس به دست آمده است. سرخ‌پوشان که نتایج خوبی را کسب نکرده بودند در فصل نقل و انتقال بازیکنانی را جذب کردند که به ادعای کادر‌فنی این تیم بتواند در نیم‌فصل دوم شرایط بهتری را برای این تیم رقم بزنند، با این حال در بین نفرات جذب شده ابهامات زیادی در خصوص یک بازیکن وجود دارد که حرف و حدیث‌های فراوانی ایجاد کرده است.

«مبین میردورقی» بازیکنی که در نیم‌فصل اول با سایپا قرارداد داشت در شرایطی به هم‌راه «بابک حاتمی» به عضویت سرخ‌پوشان پایتخت در آمد که بر خلاف بابک حاتمی هیچ فرصتی برای عرض اندام در ترکیب نارنجی‌پوشان نداشت و در لیگ‌برتر به میدان نرفت. این بازیکن تنها در یک بازی تدارکاتی و جام‌حذفی برای دقایقی حضور در بازی رسمی را تجربه کرد. او که در تیم‌های پایه سپاهان حضور داشت با وجود پیوستن به پیکان و سایپا شانسی برای بازی کردن در عرصه لیگ پیدا نکرد.

با گذشت چند هفته از این انتقال قابل تامل، حرف و حدیث‌های زیادی به گوش می‌رسد و حتا شایعاتی مبنی بر رد و بدل شدن مبلغی برای این جابه‌جایی نیز مطرح شده که البته از سوی هیچ منبع رسمی مورد تایید قرار نگرفته است.

p

کلید ماجرای حضور این بازیکن در تیم بزرگسالان سایپا در دستان بازیکن اسبق تیم شاهین اهواز است که در تماس تلفنی با یکی از مسوولان تیم سایپا خواستار حضور میردورقی در تست فنی این تیم شده بود و این بازیکن هم با ارایه رزومه خود با نارنجی‌پوشان قرارداد بست.

سایپایی‌ها که به دنبال بازیکنان جوان و سرمایه گذاری برای فصل آینده بودند با این بازیکن قرارداد بیست و پنج میلیون تومانی منعقد کردند و در پایان نیم‌فصل حدود 2 میلیون تومان از کل مبلغ قرارداد را به او پرداخت کردند که البته مورد اعتراض میردورقی مواجه نشد و در کمال تعجب مسوولان سایپا، این بازیکن در نیم‌فصل تقاضای رضایت‌نامه کرد که مورد موافقت جلالی و مدیران باشگاه مواجه شد و به ناگاه این بازیکن با پرسپولیس قرارداد بست.

بازیکنی که در سایپا رویای بازی در لیگ‌برتر را داشت و در طول نیم‌فصل کمتر از دو میلیون تومان دریافت کرده بود چگونه به پرسپولیس پیوسته است؟ این پرسشی است که ابهامات زیادی را ایجاد کرده است.

گران‌ترین بازیکن‌های لیگ‌برتر

اگر به قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ استناد کنیم، «آندرانیک تیموریان» عنوان گران‌ترین بازیکن نیم‌فصل دوم لیگ چهاردهم را به خود اختصاص خواهد داد.

به گزارش ورزش سه، آندرانیک تیموریان با انتقال به تراکتورسازی عنوان گران‌ترین بازیکن لیگ چهاردهم را به خود اختصاص داد. البته در این‌که برخی از قرارداهای ثبت شده در سازمان لیگ با اصل دریافتی بازیکنان مغایرت دارد، اما اگر به این ارقام استناد کنیم باید بگوییم که آندو با دریافت هشت‌صد میلیون در یک نیم‌فصل، عنوان گران‌ترین بازیکن را از آن خود کرده است. این در حالی است که در خالص دریافتی «مهدی رحمتی» گران‌ترین بازیکن لیگ است. درباره قرارداد رحمتی حرف و حدیث‌های فراوانی وجود دارد. خیلی‌ها این قرارداد را بالغ بر دو میلیارد می‌دانند اما در سازمان لیگ عدد یک میلیارد و پانصد و پنجاه هزار به عنوان رقم قرارداد رحمتی با پیکان به ثبت رسیده است.

taimorian

بعد از رحمتی و بر اساس آمار سازمان لیگ، «قاسم حدادی‌فر» با یک میلیارد و سی‌صد هزار در رده سوم قرار دارد. پس از او نوبت می‌رسد به احسان حاجی‌صفی، محمدرضا خلعتبری و رحمان احمدی از سپاهان و ادینیو از تراکتورسازی که قراردادشان یک میلیارد و دویست هزار است. هادی عقیلی هم با یک میلیارد و صد هزار در رده بعدی گران‌ترین بازیکن لیگ چهاردهم قرار گرفته است.

با این حال تیموریان که فقط برای یک نیم‌فصل هشت‌صد میلیون دریافتی داشته و در نیم‌فصل اول نیز با استقلال قراردادی بالای یک میلیارد داشت، بییشترین گردش مالی را به خود اختصاص داده است حتا اگر نامش به دلیل ابهام قرارداد با استقلال در فهرست گران‌ترین‌ها نباشد.

طرح و رنگ جدید تشک کشتی رونمایی شد

جام‌جهانی کشتی فرنگی ٢٠١۵ تهران در حالی اواخر هفته جاری برگزار می‌شود که برای نخستین بار تشک‌های جدید کشتی با رنگ و طرحی متفاوت در سالن مسابقات پهن خواهد شد.

toshakekoshti

به گزارش مهر، رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی ٢٠١۵ روزهای ٣٠ بهمن و اول اسفندماه در سالن ١٢ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌شود.

بر این اساس با توجه به تصویب رنگ‌های جدید تشک در اتحادیه جهانی کشتی، رقابت‌های جام‌جهانی کشتی نخستین میدان رسمی است که پیکارهای آن روی تشک‌هایی با رنگ‌های آبی تیره و دایره نارنجی برگزار خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,