Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
با انتقاد از مواضع آمریکا

«آیت‌اله خامنه‌ای: حتا با پیشرفت مسئله اتمی، تحریم‌ها برداشته نخواهد شد»

2015 February 18

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی ایران که به تبریز سفر کرده است، ضمن انتقاد از مواضع غرب در مورد پرونده هسته‌ای این کشور، گفت: «باید کار جدی انجام بگیرد. ما می‌توانیم علیه تحریم ایستادگی کنیم و هدف‌های دشمنان را ناکام بگذاریم. اگر نکنیم دشمن برای برنامه هسته‌ای ما شرط می‌گذارد و تحریم می‌کند.»

بنابه گزارش رسانه‌های ایران، آیت‌اله «خامنه‌ای» روز چهارشنبه بیست و نهم بهمن ماه، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: «دشمن از حربه تحریم دارد حداکثر استفاده را می‌کند. هدفشان این است که حرکت مردم را متوقف کنند. بنده عقیده‌ام این است اگر مسئله هسته‌ای همان‌طور که آن‌ها دیکته می‌کنند هم پیش برود باز هم تحریم‌ها برداشته نخواهد شد.»

مذاکرات ایران و کشورهای گروه ۱+۵ در آذر ماه سال گذشته با دستیابی به یک توافق موقت در ژنو به نقطه عطف خود رسید، توافقی که به کاهش تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی و آزاد شدن بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر انجامید.

khamenei

رهبر جمهوری اسلامی، همچنین ایالات متحده آمریکا را متهم ساخت که کمک‌های تسلیحاتی در اختیار گروه داعش قرار می‌دهد.

آیت‌اله «خامنه‌ای» در این رابطه گفت: «در ائتلاف مزورانه‌ای که علیه داعش تشکیل دادند، نامه نوشتند به وزارت خارجه ایران که ما از داعش حمایت نمی‌کنیم. اما عکس‌های کمک تسلیحاتی آمریکا به داعش در اختیار مجاهدین انقلابی بود.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین تاکید کرد: «باید اتکا بودجه به نفت قطع شود و تکیه به تولید داخلی یعنی درآمد تولیدی مردم و مالیات باشد. مالیات فریضه است. ما امروز از ضعفا مالیات می‌گیریم اما فلان سرمایه‌دار فرار مالیاتی دارد. این جرم است.»

روزنامه وال استریت جورنال روز ۲۴ بهمن ماه در گزارشی اعلام کرد که آیت‌اله خامنه‌ای به باراک اوباما نامه نوشته و از احتمال همکاری تهران و واشینگتن در مبارزه علیه داعش در صورت توافق بر سر مساله هسته‌ای ایران سخن گفته است که این گزارش از سوی وزارت خارجه ایران تکذیب شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    البته که برداشته نخواهد شد مردیکه وطنفروش چون ساخت بمب اتمی واجب در رژیم رفتنی اخوندهایکی از ان صد دلیل تحریم هاست شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.