Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«حسن بابک: خودم سوریان را آوردم حالا هم می‌توانم کنارش بگذارم»

2015 February 19

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بابک: خودم سوریان را آوردم حالا هم می‌توانم کنارش بگذارم

خود من کسی بودم که «حمید سوریان» را به جای آقای «رنگرز» به تیم‌ملی آوردم و همان سال سوریان مدال جهانی گرفت.

مدیر‌فنی تیم‌ملی کشتی فرنگی گفت: برای اولین بار کشتی‌فرنگی هم در جام تختی شرکت می‌کرد و حضور شانزده کشور نشان می‌دهد مسابقات از کیفیت و کمیت خوبی برخوردار بود.

«حسن بابک» در گفت‌وگو با ایلنا درباره مسابقات جام تختی بیان داشت: مسابقات هم از نظر کیفی هم از نظر کمی وضعیت خوبی داشت. ما در این مسابقات به جوانان میدان دادیم تا برای جام‌جهانی آماده شوند و قابلیت خود را نشان دهند. ورزش ما آماتور است وگرنه ما دوست داشتیم کشتی‌گیرانی مانند سوریان، نوروزی و عبدولی در مسابقات جام‌جهانی شرکت کنند اما حالا به جوانان اعتماد می‌کنیم.

sorian

وی ادامه داد: یک کشتی‌گیر در سال نهایتن یک یا دو بار بتواند خود را به اوج آمادگی برساند، اما همین امسال تا حالا ۵ مسابقه مهم برگزار کردیم و سال پر ترافیکی را داشتیم. فقط ٢ بار مسابقات جام‌جهانی را برگزار کردیم. اگر هم می‌گویم حرفه‌ای نیستیم به این دلیل است که سوای فوتبال به رشته‌های مدال‌آور کشورمان پول زیادی نمی‌دهند.

مدیر‌فنی تیم‌ملی کشتی‌فرنگی خاطرنشان کرد: برای کشتی‌گیر مسابقات ‌جهانی، المپیک و بازی‌های آسیایی مهم است. سوای فوتبالیست‌ها که پول خوبی در کشور ما می‌گیرند سایر رشته‌های مدال‌آور فقط به عشق مردم کار می‌کنند و برای این‌که جایگاهی در بین آنها داشته باشند با جان و دل کار می‌کنند، اما حالا این کشتی‌گیرانی که نیامدند در جام‌جهانی کشتی بگیرند خودشان باید پاسخ دهند چرا نیامدند.

بابک درباره این‌که آیا می‌تواند از جوانان فعلی حاضر در اردوی کشتی‌فرنگی حمایت کند تا جانشین کشتی‌گیران با سابقه شوند، بیان داشت: بله می‌توانم. خود من کسی بودم که حمید سوریان را به جای حسن رنگرز به تیم‌ملی آوردم و همان سال سوریان مدال جهانی گرفت. الان هم اگر تشخیص بدهم می‌توانم سوریان را از تیم‌ملی کنار بگذارم و یک جوان را جانشین او کنم. فقط امیدوارم جوانان هم پاسخ اعتماد ما را بدهند چرا که حساب ویژه‌ای روی آنها باز کردیم.

مدیر‌فنی تیم‌ملی کشتی‌فرنگی با اشاره به مسابقات جام‌جهانی تهران گفت: اگر در این مسابقات قهرمان نشویم چه اتفاقی می‌افتد؟ مگر پارسال قهرمان شدیم چه شد؟ روزنامه‌نگاران داخلی برای این‌که میزبان هستیم این مسابقات را حساس کرده‌اند وگرنه در دنیا این مسابقات اهمیت زیادی ندارد، بلکه مسابقات المپیک و جهانی حایز اهمیت است.

هر گونه اظهار‌نظر افشین در مورد پرسپولیس کذب است

مدیر برنامه‌های قطبی هرگونه اظهار‌نظر این مربی را در خصوص پرسپولیس تکذیب کرد.

«مهدی حاج‌باقر» در گفت‌وگو با فارس، در مورد اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر این‌که «افشین قطبی» برای بیست و یک بازی به پرسپولیس برنامه داده است،‌ گفت: هر گونه اظهار‌نظر و مصاحبه از افشین قطبی در مورد مربیگری پرسپولیس و شرایط سرخ‌پوشان کذب است.

ghotbi

وی ادامه داد: قطبی به عنوان یک هوادار پرسپولیس در شرایط فعلی آرامش این تیم را می‌خواهد و ترجیح می‌دهد کادر‌فنی این تیم با آرامش و تمرکز به کارش ادامه دهد. بنابراین هیچ‌گونه اظهار‌نظری در مورد سرمربیگری پرسپولیس مورد تایید بنده که مدیر برنامه او هستم و خود آقای قطبی نیست.

به گزارش فارس، حاج‌باقر در حالی چنین اظهار‌نظری را کرده است که از قطبی و برانکو به عنوان جایگزین‌های درخشان در پرسپولیس نام برده می‌شود که با این اظهارنظر مدیربرنامه‌های قطبی باید فعلن نام این مربی را از فهرست مربی‌های بعدی پرسپولیس کنار گذاشت.

تاکید فدراسیون فوتبال بر ادامه هم‌کاری با کی‌روش

هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال در جلسه امروز خود بر ادامه هم‌کاری «کارلوس کی‌روش» با تیم‌ملی ایران تاکید کرد.

به گزارش مشرق، هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال امروز تشکیل جلسه داد و در این جلسه اعضای هیات‌رییسه با حضور در فدراسیون فوتبال در خصوص مسایل مختلف به بحث و بررسی پرداخت که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تاکید اعضای هیات‌رییسه به ادامه هم‌کاری کارلوس کی‌روش در تیم‌ملی فوتبال ایران اشاره کرد.

بر همین اساس در جلسه امروز «مرتضی محصص» سرپرست کمیته فنی و توسعه گزارش کاملی در مورد عمل‌کرد کارلوس کی‌روش در تیم‌ملی، وضعیت کادر‌فنی و سایر موارد مربوط به این کمیته را ارایه کرده و در مجموع تمام اعضای هیات‌رییسه بر ادامه هم‌کاری سرمربی پرتغالی تیم‌ملی با این تیم تاکید کردند.

kirosh

هم‌چنین در جلسه امروز خواسته‌های کی‌روش نیز از زبان محصص مطرح شد که از جمله بارزترین این خواسته‌ها می‌توان به درخواست زمین مناسب، بازی‌های دوستانه و اردوهای تدارکاتی خوب اشاره کرد که بر همین اساس بازی با تیم‌های شیلی و سوئد در عید نوروز سال آینده نیز توسط اعضای کمیته مصوب شد.

هم‌چنین در مورد تامین دست‌مزد کی‌روش نیز بررسی‌‌های لازم صورت گرفت و در همین خصوص در مورد منابع مالی برای تامین دست‌مزد او نیز صحبت‌های به میان آمد و منابعی نیز مشخص شد.

البته در مورد حضور یک مربی ایرانی نیز در فهرست کادر‌فنی تیم‌ملی و به عنوان دستیار کی‌روش نیز خواسته‌هایی مطرح شد که در نهایت مقرر شد این موضوع در اختیار کی‌روش باشد تا او در مورد دستیار ایرانی خود به اظهارنظر بپردازد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,