Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«شکست ایران در جام‌جهانی و شعار تیم‌ملی بی بنا، همینه همینه»

2015 February 20

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شکست ایران در جام‌جهانی و شعار تیم‌ملی بی بنا، همینه همینه

تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی با پیروزی ٧ بر یک مقابل آلمان مرحله مقدماتی را به پایان رساند تا عصر جمعه در مسابقه رده‌بندی به میدان رود. این اتفاق در حالی رخ داد که فرنگی‌کاران امروز مغلوب آذربایجان با شکستی سنگین شده بودند.

تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران در سومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات جام‌جهانی کشتی فرنگی که در سالن ١٢ نفری ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود عصر امروز (پنجشنبه) به مصاف تیم‌ملی آلمان رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه ٧ بر یک از پیش‌رو برداد. نتایج کشتی‌های رو‌در‌رو در این مسابقه به شرح زیر است:

۵٩ کیلوگرم: محمد نوربخش ٣ – دنیس منکس صفر

۶۶ کیلوگرم: محمدعلی گرایی ٣ – ماتیاس ماچ ۴

٧١ کیلوگرم: رامین طاهری ۴ – ماکسیم شاوب صفر

٧۵ کیلوگرم: یوسف اخباری ٢ – جان روتر صفر

٨٠ کیلوگرم: حبیب‌اله اخلاقی ٣ – فلوریان نومایر صفر

koshti

٨۵ کیلوگرم: داود عابدین‌زاده ۶ – جان فیشر صفر (فیشر در این مبارزه فینالیست شد)

٩٨ کیلوگرم: مهدی علیاری ۵ – فلیکس رادینگر صفر

١٣٠ کیلوگرم: بهنام مهدی‌زاده ٢ – ادوارد پاپ صفر

با این نتیجه تیم ایران به دیدار رده‌بندی رسید و فردا باید با ترکیه دیدار کند. هم‌زمان با مسابقه ایران و آلمان تیم‌های ترکیه و روسیه به مصاف هم رفتند که روس‌ها با نتیجه ۶ بر ٢ موفق شدند این دیدار را به سود خود به اتمام برسانند تا در دیدار فینال به مصاف آذربایجان بروند. مسابقات رده‌بندی و فینال فردا برگزار می‌شود.

حواشی این مسابقه به شرح زیر است:

با شکست ۶ بر ٢ ایران مقابل آذربایجان، تماشاچیان فریاد می‌زدند تیم‌ملی بی بنا همینه همینه.

«نناد لالوویچ»، رییس اتحادیه جهانی کشتی میهمان ویژه مسابقات بعدازظهر بود. دیگر میهمان ویژه مسابقات «اکبر ترکان»، مشاور رییس‌جمهور بود.

«خانم رودیکا» نماینده اتحادیه جهانی کشتی تنها خانم حاضر در سالن مسابقات بود.

«گین تانوس» رییس ورزش‌های باستانی اتحادیه جهانی کشتی هم از دیگر میهمانان حاضر در سالن بود.

«احد پازاج»، سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران لنگان لنگان کنار تشک ایستاده بود و شاگردانش را راهنمایی می‌کرد.

با توجه به این‌که مراسم افتتاحیه مسابقات جام‌جهانی کشتی پس از دیدار تیم‌های ایران – آلمان و ترکیه – روسیه برگزار می‌شود، مقدمات برگزاری مراسم افتتاحیه در سالن چیده شده است.

قرارداد پرسپولیس و برانکو فقط یک امضا کم دارد

متولیان پرسپولیس در وزارت‌های ورزش و اقتصاد برای یک تغییر اساسی به توافق رسیده‌اند؛ آوردن یک مربی سرشناس به اسم «برانکو» برای این تیم.

عمر «حمید درخشان» روی نیمکت لغزان پرسپولیس، شاید به پایان امشب نکشد. او مثل پادشاهی است که هر لحظه ممکن است امپراتوری‌‌اش فرو بریزد.

او خود، این را بیش از همه درک می‌کند. حمید درخشان از تمام جزییات و اتفاقات باخبر است‌؛ این‌که باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ به توافق نهایی رسیده است و اگر آقای ‌«نژادفلاح»، امضای پای قرارداد را بزند، خورشید غروب نکرده، باید نیمکت تیم را به او بسپارد. ساعت‌های حیاتی برای درخشان رو به سپری است و آن‌چه از برآیند این اتفاقات حاصل می‌شود، بستگی به نتیجه بازی امروز او مقابل صبا دارد.

پرسپولیسی‌ها این دست، آن دست می‌کنند اما آن‌چه دیروز منابع نزدیک به وزارت ورزش فاش کردند، پیش‌قرارداد با برانکو ایوانکوویچ امضا شده و توافق با مربی کروات سریع‌تر از آن‌چه تصور می‌شد، به ‌دست آمد. او شرایط پرسپولیس را پذیرفت و پرسپولیس هم شرایط او را؛ تا امروز قرارداد نهایی هم تنظیم شده باشد. برانکو در کرواسی منتظر قرارداد نهایی است و در صورتی‌که ‌نژادفلاح آن را در تهران امضا کند، او به فاصله یک روز بعد می‌‌آید تا روی نیمکت سرخ‌ها بنشیند.

branko

باشگاه پرسپولیس مشکلی برای پرداخت پول برانکو ندارد و حتا وزارت ورزش قصد دارد قسط اولیه برای حضور این مربی را پرداخت کند. یکی از نزدیکان وزارت ورزش فاش کرد مسوولان رده بالای این وزارت‌خانه تمایلی برای ادامه هم‌کاری درخشان و پرسپولیس ندارند. دو گروه گلرخسار و هدایتی که قصد دارند حامی مالی این باشگاه باشند برای ورود به گود، حاضر شده‌اند مبلغ قرارداد برانکو را به طور کامل پرداخت کنند، اما وزارت‌خانه فعلن ترجیح می‌دهد تصمیم قطعی در این زمینه نگیرد و خودش پیش‌پرداخت قرارداد برانکو را بدهد.

به ادعای مسوولان وزارت ورزش، در دوره‌ای که درخشان نتایج بدی در پرسپولیس می‌گرفت با پنجاه کارشناس حرف زدند که ده کارشناس از پیشکسوت‌های بزرگ پرسپولیس بودند. جمع‌بندی این مشورت‌ها در یک جمله خلاصه شد‌؛ «درخشان اقتدار لازم را برای مربیگری پرسپولیس ندارد.» در کمیته فنی هم این موضوع مطرح شد و گفتند برانکو پذیرفته به ایران بیاید. در آن‌جا کاشانی و زادمهر گفتند: «به ما زمان بدهید، بالاخره اگر قرار است نظر ما تاثیرگذار باشد، باید فکر کنیم. چند روز صبر کنید و به ناگهان تغییر ندهید.»

اما هنوز مقامات پرسپولیس معتقدند درخشان نتوانسته تیم را به طور کامل به ‌دست بگیرد و بازیکنان به حرف‌هایش گوش نمی‌دهند. این موضوع حتا در هیات‌مدیره پرسپولیس توسط کلانی، کاشانی و زادمهر هم تایید شده است. در این شرایط ‌نژادفلاح هم تمایل به تغییرات دارد اما او نمی‌خواهد ماجرای حضورش در پرسپولیس و در رسانه‌ها، زیر سایه برانکو قرار بگیرد.

درخشان در این شرایط خود را آماده رفتن کرده است و اگر امروز مقابل صبا نتیجه نگیرد، از کار برکنار خواهد شد. هرچند مسوولان پرسپولیس گفته‌اند درخشان برایشان اهمیت دارد ولی تماس‌های خود را با برانکو قطع نکرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,