Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در شهر واشینگتن

«نصب دوربین در حمام کنیسه توسط خاخام مشهور برای دیدزدن زنان برهنه»

2015 February 20

خبر / رادیو کوچه

 

یک خاخام مشهور آمریکایی که اقدام به نصب دوربین در حمام کنیسه‌اش کرده بود به ۵٢ مورد دیدزدن زنان برهنه از طریق فیلم‌برداری اعتراف کرد.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز جمعه بیستم فوریه نوشته است، دادستان این پرونده می‌گوید «بری فرویندل»، ۶۳ ساله، خاخام کنیسه یهودیان ارتدکس در شهر واشینگتن احتمالن از ۱۵۰ زن برهنه فیلم گرفته است اما این خاخام به دست‌کم ۵۲ مورد اعتراف کرده است.

بنابه این گزارش، زنانی که هدف فیلم‌برداری مخفیانه این خاخام قرار گرفته‌اند برای انجام مناسک مذهبی غسل (میکوه) در کنیسه برهنه شده بودند.

آقای «فرویندل» تا پیش از آن‌که در اکتبر ۲۰۱۴ بازداشت شود برای ۲۵ سال خاخام کنیسه «کشر اسرائیل» در محله اعیان‌نشین جورج‌تاون در واشنگتن بود.

barry_freundel

این خاخام یهودی پس از آن بازداشت شد که یکی از افراد مسئول بخش حمام کنیسه، دوربین مخفی جاسازی‌شده را در این محل پیدا کرد.

در پی این کشف، آقای «فرویندل» از عضویت در کنیسه اخراج شد. از جمله اعضای مشهور عضو این کنیسه، «جک لو» وزیر خزانه‌داری آمریکا و «جو لیبرمن» سناتور پیشین هستند.

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که «فرویندل» ابزار فیلم‌برداری را در ساعت دیجیتالی مخفی کرده بود که در محوطه تعویض لباس و استحمام قرار داشت.

او ابتدا به شش مورد «چشم‌چرانی» متهم شد اما بازرسی از محل سکونتش، افشای فیلم‌هایی دیگر را در پی آورد که بر ابزار دیجیتال ذخیره شده بود.

«رونالد ماکن» دادستان این پرونده گفته است که برای «فرویندل»، حکم زندانی سنگین درخواست می‌کند تا منعکس کننده سنگینی جرم او در نقض حریم خصوصی و کرامت قربانیان باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,