Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در نزدیکی شهر اربیل

«دستگیری یک شهروند ژاپنی مظنون به ارتباط با داعش در اقلیم کردستان»

2015 February 21

خبر / رادیو کوچه

 

مقامات توکیو از دستگیری یک ژاپنی مظنون به ارتباط و پیوستن به گروه داعش در اربیل پایتخت اقلیم کردستان خبر دادند.

خبر دستگیری این تبعه ژاپنی روز شنبه بیست و یکم فوریه، از سوی منابع امنیتی ژاپن تایید شد و آنان اعلام کردند که فرد مورد نظر «مشکوک» به پیوستن به شبه‌نظامیان داعش بوده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «کیودو» جزییاتی درباره سن و جنسیت این فرد ژاپنی که قصد پیوستن به داعش را داشته و اوایل ماه جاری میلادی در اقلیم کردستان دستگیر شد، منتشر نشده است.

براساس این گزارش، منابع اطلاعاتی ژاپن همچنین اعلام کرده‌اند که این فرد از مرز زمینی ترکیه وارد اقلیم کردستان شده است.

چهاردهم فوریه سال جاری میلادی نیز وزارت امور خارجه ژاپن از دستگیری یک تبعه دیگر این کشور در نزدیکی اربیل در اقلیم کردستان خبر داد که قصد داشت از مرز زمینی ترکیه، خود را به عراق برساند.

japon

پیش از این نیز در ماه جاری میلادی «مسعود بارزانی» رییس اقلیم کردستان در مصاحبه با «الحیات» از دستگیری یک شهروند ایتالیایی در اربیل خبر داد که قصد پیوستن به داعش را داشته بود.

پس از کشته شدن دو تبعه ژاپنی به دست داعش که ماه گذشته رخ داد، همکاری‌های بیشتری میان نیروهای امنیتی و پلیس ژاپن با برخی کشورهای منطقه خاورمیانه برقرار شده است.

ژاپن به منظور تلافی کشته شدن دو تبعه خود به دست داعش، اخیرن مبلغ ١۵ میلیون و ۵٠٠ هزار دلار برای تقویت نهادهای ضدتروریستی در آفریقا و خاورمیانه اختصاص داده است.

«فومیو کیشیدا» وزیر امور خارجه ژاپن در همین رابطه در سخنانی گفته بود: افزون بر این مبلغ، توکیو ٢٠٠ میلیون دلار کمک غیرنظامی به کشورهایی که با گروه تروریستی داعش به صورت مستقیم در جنگ هستند، می‌دهد.

وزارت امور خارجه ژاپن در آخرین اقدام خود جهت حفاظت از جان شهروندانش، اوسط بهمن ماه گذشته، گذرنامه «یوئیچی سوگیموتو» عکاس ۵٨ ساله این کشور را که قصد سفر به سوریه را داشت، ضبط کرد و مانع از سفر وی شد.

بیشتر بخوانید

ضبط پاسپوت یک عکاس ژاپنی که قصد سفر به سوریه را داشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,