Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«درخشان: بارسلونا هم ممکن است چند بازی را نبرد»

2015 February 22

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 

درخشان: بارسلونا هم ممکن است چند بازی را نبرد

سرمربی پرسپولیس می‌گوید پرسپولیس مثل یک بچه سر راهی شده است.

سرمربی پرسپولیس که مهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود در پاسخ به این سوال که اگر شما جای هواداران پرسپولیس بودید بعد از بازی با صبا چه تصمیمی می‌گرفتید که او گفت: ببینید، بارسلونا هم ممکن است چند تا بازی نبرد. تغییر و تحولات در تیم ما زیاد بوده است. مگر می‌شود در یک فصل تیمی سه تا مدیر عامل عوض کند؟

derakhshan

به گزارش خبرآنلاین، او ادامه داد: مگر من چقدر می‌توانم روی مسایل روحی و روانی تیمم کار کنم و بچه‌ها را از لحاظ روانی آماده کنم؟ تغییر و تحولات ما را اذیت می‌کند. پرسپولیس مثل یک بچه سر راهی شده و هر کسی می‌خواهد به او کمک کند اما هر کسی که می‌آید پشیمان می‌شود. تیم ما خوب بازی می‌کند اما نتیجه نمی‌گیرد.

هزینه ٧ میلیاردی پرسپولیس برای کادر‌فنی با اضافه شدن برانکو

پرسپولیس بی‌برنامه‌ترین و ولخرج‌ترین باشگاه تاریخ لیگ‌برتر برای استفاده از کادر‌فنی خود است، تا جایی‌که اگر با «برانکو» هم قرارداد ببندد، این باشگاه برای امسال هفت میلیارد پول برای کادر‌فنی پرداخته است.

به گزارش مهر، اگر پرسپولیس طبق گزارشی که «محمدحسین نژاد‌فلاح» به رسانه‌ها داده با برانکو ایوانکوویچ قرار داد ببندد و رقم قیمت او هم همان هفت‌صد هزار دلاری باشد که خبرش مطرح شده است و با توجه به بدهی شش‌صد میلیونی مالیاتی برانکو بعید هم نیست، رقمی که پرسپولیس امسال برای کادر‌فنی خودش پرداخت کرده به شرط عدم تغییر برانکو ایوانکوویچ تا پایان فصل عدد بسیار بالایی را نشان می‌دهد که ناشی از عدم مطالعه صحیح و بی‌ثباتی در پرسپولیسی است که در چهارده ماه گذشته هفت مدیر را بالای سر خود دیده است.

dolar

هفت‌صد هزار دلار تقریبن می‌شود دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان. با احتساب این‌که برانکو هیچ دستیاری با خود نیاورد و از داشته‌های کادر‌فنی امروز پرسپولیس استفاده کند، که بعید است و با توجه به این‌که قرارداد «علی دایی» و کادر‌فنی ابتدای فصل پرسپولیس رقمی در حدود سه و نیم میلیارد تومان بوده و باز با تخمین به این‌که قرارداد آقای «درخشان» و دستیارانش حدود یک میلیارد تومان باشد، پرسپولیس این فصل برای کادر‌فنی خود رقمی نزدیک به هفت میلیارد تومان هزینه کرده که در نوع خود بسیار جالب توجه خواهد بود.

این قرارداد و البته قرارداد «ژوزه مانوئل» که قریب به همین مبلغ بود و فسخ شد نشان می‌دهد که پرسپولیس بی‌برنامه‌ترین باشگاه برای استفاده از مربیان خود است و هیچ مطالعه کاملی در این رابطه انجام نمی‌دهد و به همین دلیل واضح نمی‌تواند روی انتخاب خود پافشاری کند.

در واقع پرسپولیس هرگز در زمینه ساخت مربی درست عمل نکرده و قدر داشته‌های خود را هم در این زمینه نمی‌داند. باید دید آیا برانکو جانشین درخشان می‌شود یا این‌که به دلیل همین مبالغ بسیار بالا از این قرارداد صرف‌نظر می‌کند؟

تا وقتی کفاشیان باشد به فدراسیون نمی‌روم

عضو پشین کمیته فنی فدراسیون فوتبال می‌گوید تا وقتی که «علی کفاشیان» باشد نه به فدراسیون فوتبال می‌رود و نه در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کند.

به گزارش مهر، «هومن افاضلی» درباره استعفایش از کمیته فنی فدراسیون فوتبال و شرکت نکردنش در جلسات این کمیته، اظهار کرد: آقای «محصص» وقتی رییس کمیته شد، یک‌بار با من تماس گرفت و خواست که به کمیته برگردم. من هم در رودربایسی و تعارف به او گفتم که اجازه بدهید بیشتر فکر کنم ولی واقعیت این است تا وقتی علی کفاشیان باشد، دیگر به فدراسیون فوتبال بر نمی‌گردم!

afazeli

وی تاکید کرد: بحث دشمنی با کفاشیان نیست ولی ارتباط‌های این دنیا باید دو سویه باشد نه یک سویه.

عضو پیشین کمیته فنی با بیان این‌که در خصوص این‌که گفته می‌شود توقع داشته سرمربی تیم امید ایران شود، یادآور شد: بحث توقع نیست. خوب و بد یا کم و زیاد من رزومه سرمربیگری داشتم و در دو، سه مقطع که هیچ‌کس مسوولیت تیم امید را قبول نمی‌کرد، جلو آمدم و هرچه داشتم برای این تیم گذاشتم.

افاضلی در ادامه، یادآور شد: اعضای کمیته فنی خیلی واضح به من رای دادند تا سرمربی تیم امید باشم، ولی کفاشیان این رای را وتو کرد؛ آن هم به دلایلی که خودش می‌داند و به گذشته مربوط می‌شود. اگر قرار است این‌طور باشد، ترجیح می‌دهم در فدراسیون نباشم. من در هیچ فعالیتی که از سوی فدراسیون فوتبال تدارک دیده شده باشد حتا کلاس‌های مربیگری شرکت نخواهم کرد!

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,