Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در مصاحبه با مهر

«رفسنجانی: در کنار روابط صمیمانه با رهبری اختلاف سیلقه نیز داشته‌ام»

2015 February 22

خبر / رادیو کوچه

 

«اکبر هاشمی رفسنجانی»، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، می‌گوید که در کنار روابط خیلی صمیمانه و دوستانه با آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی «اختلاف سلیقه»  نیز داشته است.

«هاشمی رفسنجانی» در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «مهر» که روز شنبه، دوم اسفند ماه، منتشر شده در پاسخ به این سوال که «سال ۷۶ در آخرین جلسه و نشست خبری و مطبوعاتی که داشتید گفتید هیچ اختلاف نظری با رهبری ندارم و حتا حاضرم برگه سفید امضا به ایشان بدهم. الان هم آیا شرایط همین است و بر همان اعتقاد و در واقع عدم اختلاف سلیقه معتقد هستید؟» گفته است: «با رهبری نیز در کنار روابط خیلی صمیمانه و دوستانه و کارهای فراوانی که داشتیم، طبیعی بود که اختلاف سلیقه داشته باشیم. اما با هم تفاهم و اختلافات را حل می‌کردیم.»

وی در ادامه اضافه کرده است: «تا زمانی که ایشان رهبر نبودند، ممکن بود در اختلاف سلیقه به نظر خودم عمل کنم، ولی وقتی ایشان رهبر شدند، حرف ایشان حجت شد. بحث‌هایمان را می‌کنیم و وقتی که نظر ایشان اعلام شود، تابع همان هستیم.»

آقای هاشمی رفسنجانی در پاسخ به پرسشی درباره جلساتش با رهبر جمهوری اسلامی نیز گفته است: «الان در ماه یک بار همدیگر را می‌بینیم، مگر این‌که این فواصل چیزی پیش بیاید که باید بیشتر ببینیم و کافی هم هست. چون در آنجا همه حرف‌ها را می‌زنیم.»

rafsanjani

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفته است: ما در جنگ خسارات و رکود و اوضاع بد سیاست خارجی را تحویل گرفتیم و الان مشکلات علاوه بر همه این‌ها فساد هم هست که خیلی دامنگیر شده و ممکن است بسیاری از نیروهایی که مشغول کارند با دولت همدل نباشند.

رییس مجمع تشخیص نظام همچنین گفته است، دولت حسن روحانی، موفقیت‌های قابل قبولی دارند، ولی آن مقداری که ما آرزو داشتیم هنوز محقق نشده است.

آقای هاشمی رفسنجانی در این مصاحبه، درباره شرکت خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و حمایتش از فهرست خاصی در این انتخابات نیز گفته است: «خودم هم سال‌هاست که تمایل ندارم وارد انتخابات شوم. قطعاً بنای من این بود که بعد از ریاست جمهوری کاری این‌گونه انجام ندهم، اما نشد.»

وی در این‌باره اضافه کرده است: «مثلن در انتخابات هشت سال قبل خبرگان، نمی‌خواستم بیایم، اما رهبری گفتند که واجب است و باید بیایی. من گفتم که خودم واجب نمی‌دانم و مناسب من نیست در چنین انتخاباتی شرکت کنم و لازم هم نیست. اما ایشان اصلاحاتی در کار کردند و مرا قانع کردند که بیایم و آمدم.»

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در بخش دیگری از این مصاحبه درباره مسایل مطرح شده درباره خانواده‌اش نیز گفته است: «کسانی این مسایل و این حرف را مطرح می‌کنند یا مغرض و یا نسبت به سابقه خانواده ما جاهل هستند.»

وی اضافه کرده است: «نمی‌گویم اصیل‌ترین خانواده‌ای که به این انقلاب پایبند باشد، خانواده ماست، ولی بچه‌های من از روزی که چشم‌شان را باز کردند، پدر خانواده را در مبارزه و زندان و مادرشان را در تلاش برای آزادی پدر دیده‌اند، خوشبختانه از لحاظ زندگی هم احتیاجی نداشتند و ندارند که دنبال کارهای مادی بروند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,